czwartek, 6 października 2011

Dary anioła

Jest to moja własna wersja wydarzeń książki „Miasto kości” Cassandry Clare. Demonica Clary Fray od lat jest wychowywana przez czarownika Magnusa Bane'a. Dziewczyna została porzucona przez rodziców, gdy miała osiem lat. Od kiedy jest wychowywana przez czarownika, prowadzi pozornie normalne i spokojne życie. Wszystko się zmienia, gdy najlepsza przyjaciółka Clary - Endless, zabiera ją do klubu Pandemonium, gdzie zostaje porwana przez nocnych łowców. Dziewczyna zaprzyjaźnia się z Maxem Lightwoodem i Jace'em Waylandem. W tym samym czasie wszyscy przyjaciele Clary szukają sposobu, aby ją uwolnić. Muszą się śpieszyć, bo dziewczyna co raz bardziej zaczyna cierpieć, przez Isabelle i Aleca Lightwoodów. Poza tym podziemni chcą wszcząć wojnę przeciw Clave. A ich asem w rękawie, jest Clary. Czy dziewczyna przeżyje? Czy Max i Jace ją uratują? Czy dziewczyna będzie walczyła z Clave? Po której stronie stanie?
Autorka: Evi55

http://corka-aniolow.blogspot.com/
Jest to sequel bloga FF Dary Anioła: Inna Historia.
Po szesnastu latach spokoju między Podziemnymi i Dziećmi Nefilim, do Nowego Yorku znowu zawitało zło. Nastolatkowe giną w dziwnych okolicznościach, a Szklane Miasto zaczyna pogrążać się w strachu spowodowanym czyhającym na nie niebezpieczeństwem. Zwykli mieszkańcy Nowego Yorku nawet nie wiedzą, że ich los zależy od istot ze świata mitów i legend. Szczęściarze.
A kim ja jestem? Jestem w połowie anielicą rzuconą w sam środek tego chaosu. Wraz z moimi przyjaciółmi i rodziną muszę powstrzymać napływające do mojego miasta złe moce, które pragną jedynie cierpienia i rozlewu krwi. Jednak czy to mi się uda? Czy uchronię Przyziemnych od zagłady? I co ma z tym wszystkim wspólnego upadły anioł z mojego snu? Sama nie wiem.
Pewnie zapytacie, kim ja jestem? Niby normalna nastolatka? Jestem Shadow Bernwell, Córka Aniołów.
Autorka: Blue Melody

http://new-mortal-instrument.blogspot.com/
Czy dziwne jest jedno spotkanie w ciemnym zaułku i widok demona, który minutę temu był jeszcze wysokim mężczyzną o niebieskich włosach? Ja jak i wielu Przyziemnych powiemy "tak". Jest to możliwe, ale nie dla ludzi, którzy to zrobili. Nazywają się Nocni Łowcy i mają działać po stronie dobra. Mają działać, bo nie każdy taki jest. Przykładem jest mój ojciec, Valentine Morgenstern, i brat, Jonathan Christopher Morgenstern. Szukają mnie, bo mam coś co im pomoże zwyciężyć i przejąć władzę nad światem. Mam niezwykły dar. Tylko co ja mogę. Nazywam się Clarissa Fray u Nefilim znana jako Clarissa Morgenstern. Jestem tylko porzuconą przez biologiczną rodzinę dzieckiem adoptowaną przez wilkołaki, a oto moja historia.
Autorka: Romantyczna Egoistka

http://the-mortal-instruments-more-story.blogspot.com/
Moje opowiadania są kontynuacją przygód bohaterów książek z cyklu ,,Dary anioła”. Opowiadanie zaczyna się jakiś rok po ostatecznej śmierci brata Clare, Sebastiana. Będą nowi bohaterowie jak i wrogowie. Czy może Valentine miał ucznia o którym nikt nie wiedział? Czy tajemnicze zabójstwa Nefelim się wyjaśnią? Czy miłość wystarczy do przeżycia?
Autorka: Łowczyni

http://the-mortal-instruments-another-story.blogspot.com/
Co by było gdyby to Valentine, wychowywał Clary a wszyscy by znali prawdę o sobie i o swoim pochodzeniu? Jaki by był Jonathan? Jak by wyglądało pierwszy spotkanie Clary i Jace'go? Ja by wyglądało życie bez Jockli? Jaki by był Morgenstern i kim jest Ciemność. Po co mu Clary? Jakie tajemnice kryją się w dziewczynie? Jak wiele musi przejść by odzyskać siebie i wszystkich których kocha? Czy będzie umaiła odnaleźć w sobie większą odwagę i ducha walki niż dotychczas?
Autorka: paulin patrycja

http://milosc-aniol-i-krew.blogspot.com/
Wielka Wojna zakończyła się zwycięstwem Nefilim, jednak po osiemnastu latach świat ma znów spowić mrok. Córka gwiazdy porannej i czapli, Emma Herondale musi pokonać nadciągające zło, czyli nie znanego jej kuzyna Marka. Pomóc ma jej syn płomieni, Jacob Lightwood. Tych dwoje od dłuższego czasu coś do siebie czuje, jednak coś ciągle staje na przeszkodzie ich szczęściu. Miłość może okazać się siłą lub zesłać na wieczne cierpienie...
Autorka: Elizabeth Herondale

http://jace-and-clary.blogspot.com/
Na pozór zwykła dziewczyna. Prowadzi spokojne życie. Pewnego dnia przez zupełny przypadek odkrywa, kim tak naprawdę jest. Jej matka niespodziewanie znika, a ona zostaje porwana. Jakby tego było mało widzi to, czego inni nie dostrzegają. Wkracza w niebezpieczny świat pełen przemocy. Ciągle dowiaduje się nowych rzeczy o sobie. Przez szesnaście lat nie wiedziała, kim naprawdę jest. Zakochuje się w nieodpowiedniej osobie. Mimo ostrzeżeń przyjaciół coraz bardziej zadurza się w chłopaku. 
Poznajcie Clary Fray.
Autorka: Nathalie Herondale

http://czy-to-koniec-maleca.blogspot.com/
Alek stracił sens życia, bez Magnusa był nikim… Dzięki anielicy odnajdzie szansę na normalne życie? Czy zapomni o Magnusie i zacznie życie przy boku kobiety? A może zakocha się w Kin, która nieświadomie będzie go do tego prowokowała?
Czy Magnus powiedział Alekowi o Kin, jej córce?
Czy Kin wiedziała o związku Magnusa i Aleka?
Czy Malec przetrwa?
A może powstanie nowy związek? Aleka i Kin?
Czy Kin ma jakikolwiek związek z Sebastianem?
Tego wszystkie dowiecie się już wkrótce…
Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=Op6MzSSSXJs
Autorka: Zastępczyni Upadłych Aniołów

http://mysli-oddchyaja-slowa-pala.blogspot.com/
,,- Uważaj na siebie. Wrócę za parę dni - powiedział Michał.
- Dobra, dobra, zaraz samolot ci ucieknie - odpowiedziałam.
Pocałował mnie w policzek i wyszedł zabierając ze sobą bagaż…"
Od tamtej pory go nie widziałam. Nie dzwonił, nie pisał. Bardzo się martwię. W Idrisie podobno nie ma zasięgu. Dokładnie nie wiem, gdzie jest to miasto.
Autorka: Zastępczyni Upadłych Aniołów

http://shadowhunters-ff-p.blogspot.com/
Akademia św.Jonathana to nowy instytut dla najlepszych łowców tego pokolenia, którzy już niebawem staną razem do walki z aniołami, które radykalnie i niezaprzeczalnie wypowiedziały wojne niebiosom.
Będą musieli nauczyć się działać w grupie, stawiać czoło wyzwaniom, które przewyższą ich mentalnie, psychicznie oraz fizycznie.
A w całym tym zamieszaniu znajduję się szesnastoletnia Scarlett, która zaczynając od podstaw pnie się coraz wyżej marząc jedynie o tym aby wyjść z tego cało.
,,-Wiesz dużo osób myślało, że będziesz jedną z tych pustych blondyneczek.
Zaśmiał się i nawinoł sobie pasmo moich włosów na swój palec.
-Ty też tak myślałeś?-spytałam siadając mu na kolanach.
-Nie, wiedziałem, że nie będzie z tobą łatwo już wtedy gdy zwymiotowałaś na moje buty."
Świat jaki do tej pory znałeś jest pochłonięty w ciemności stworzonej przez buntowników.
A tylko jedna osoba może uratować całą populację.
Wiesz już kto?
Autorka: RudaAlisson Angelika


Obserwatorzy