czwartek, 27 października 2011

Pieśń lodu i ognia

Siedem Królestw nieustannie toczy wiele wojen, a najpoważniejszą z nich jest gra o tron. Podczas panowania Aerysa II Targaryena panuje względny pokój, który w każdej chwili może jednak przerodzić się konflikt na skalę całego Westeros. Zostaje zorganizowany turniej w Harrenhal, na którym zjawiają się niemal wszyscy ważni lordowie i ich dzieci, a nawet król opuszcza stolicę. Rhaegar Targaryen pragnie wziąć udział w turnieju i zagarnąć dla siebie laur zwycięstwa. Tymczasem z dalekiej północy nadciągają Starkowie, których dzikie serca zmienią na zawsze oblicze świata.
Autorka: A.

http://tanczaca-ze--smokami.blogspot.com/
Siedem Królestw pod panowaniem Smoków.
Rhaenrya Targaryen jest pierworodną córką Viserysa I i ma nadzieję przejąć po nim Żelazny Tron. Sytuacja komplikuje się, kiedy jej macocha rodzi chłopca, Aegona. Siedem Królestw zaczyna dzielić się na stronnictwo księżniczki i księcia; wojna domowa wisi w powietrzu.
Rhaenrya jest gotowa zrobić wszystko, aby wygrać tę partię. Zawiera ryzykowne sojusze i wysyła na smokach swoich synów, aby walczyli o jej dziedzictwo. W jej otoczeniu roi się od przyjaciół i wrogów. Kogo ostatecznie poprze jej ojciec? Czy dziewczyna może ufać swojej zaprzysiężonej tarczy? Kim będzie w jej życiu książę Daemon Targaryen? Czy to prawda, że smoczy ród ma szaleństwo we krwi?
Poznaj losy owładniętej ambicją i namiętnością kobiety, która przeszła do historii Westeros jako Półroczna Królowa.
Autorka: Marzycielka


Obserwatorzy