środa, 4 stycznia 2012

Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy

Mimo, iż Pan Czasu został pokonany, świat mitologi nadal jest zagrożony. Istnieje przepowiednia, w której mowa o siedmiu herosach, którzy zamkną wrota śmierci.
Miłość Percy'ego i Annabeth nadal rozkwita. Córka Ateny jest przerażona. Fata przepowiadają, że zginie, a Uranosa może pokonać tylko jedno dziecko...dziecko dwójki najpotężniejszych herosów.
Jeśli chcesz zobaczyć, jak potoczy się życie herosów, koniecznie zajrzyj do świata mitologi. Razem z bohaterami bądź świadkiem zemsty, rozlewu krwi i miłości.
Po wojnie z Gają i Uranosem wszystko wydaje się być w porządku. No właśnie. Wydaje się. Gaja uciekła, a Percy i Annabeth wiodą spokojne życie. Gdy ich córka osiąga pełnoletność, Gaja budzi się z głębokiego snu i po raz kolejny wypowiada wojnę. Przyjaciel Elizabeth, a jednocześnie chłopak, w którym jest zakochana, okazuje się zdrajcą. Elizabeth jest załamana, czuje, że nie poradzi sobie z kolejną wojną. Przysięgła na Styks, że zabije Drake'a.
Czy herosi pokonają Gaję? Czy Elizabeth zabije Drake'a, a może to on zabiją ją? Przekonaj się sam!
Autorka: Dżerrka

http://corka-milosci.blogspot.com/
Silenie Beauregard córce Afrodyty ,która powraca z Elizjum by znowu zdradzić przyjaciół . i zniszczyć ich oraz Olimp. Musi zabić nadzieje .
Nie ma dla koga walczyć i dla tego staje się Córką Zemsty .Powstała by zabijać .
Autorka: Radosna

http://percyjackson-i-annabeth-chase-forever.blogspot.com/
Percy i Annabeth po raz kolejny wygrali ze złem . Prze ostatni rok mieli spokój ,przynajmniej tak się wydawało Annabeth ,ale było inaczej . Percy poznał historie swojej rodziny ,którą niektórzy ,chcieli zakopać wraz ze śmiecią siostry Sally . Co wy darzyło się ów nocy ? I kim tak naprawdę jest Sally Jackson ? Na dość złego Chaos powstaje ,a miłość dwojga hrosów może nie przetrwać tej próby . Historia została rozgrzebana nie da już się cofnąć czasu ,a wojna jest nieunikniana . Przepowiednia ,która odbiera nadzieję , Klątwa ,która zabija . Percy Jackson po nownie stawia czołu złu ze swoimi przyjaciółmi . Wilkołakami,wampirami ,elfami i rodziną co z tego wyniiknie ? Wiem jedno "Świat się zmienia i jeśli historia nas czegoś nauczyła, to na pewno tego, iż wolność nigdy nie jest za darmo.”
Autorka: Radosna

http://kenny-sky.blogspot.com/
Gaja została już pokonana przez Siedmioro Herosów z Przepowiedni, którzy poświęcili życie aby ocalić świat. Jednak powstał jeszcze potężniejszy wróg, który chce wrócić, aby się zemścić. Jedyną nadzieją jest Kenny Sky - Młody Heros, który musi wraz ze swoimi przyjaciółmi wyruszyć w daleką podróż, aby odnaleźć to czego wróg szuka. Jeżeli Syn Nieba nie podoła wyzwaniu na czas, to wszystkie potwory wypędzone niegdyś do Tartaru powrócą, aby siać zniszczenie na Ziemii, a wtedy ważyć się będą losy całego świata. Kenny musi tego wszystkiego dokonać nie dając się zabić przez swojego wroga, który tylko czeka na jego śmierć.
Autor: Max Max

http://the-story-of-heroes.blogspot.com/
Pokonanie Gai miało być ostatnim problemem w świecie herosów. Na Ziemi miał zapanować, spokój, radość i szczęście na wieki, jednak nie trwało to zbyt długo. Śmierć odebrała Percy’emu najbliższą mu osobę, bez której jego życie straciło sens, a cała wina o tę katastrofę spadła na Jasona, który w żaden sposób nie potrafi dowieść swej niewinności. Lecz kto w takim razie za tym wszystkim stoi? Tego nikt by się nie spodziewał, gdyż wszystkie tajemnice wychodzą na jaw, dopiero na samym końcu w najmniej oczekiwanym momencie…
Autor: MatrixirtaM

http://elizabeth-watters-heros.blogspot.com/
Za górami, za lasami, na przedmieściach Brooklyn'u żyła sobie pewna dziewczyna. Osoby, które spotkała i historie,które przeżyła, były równie niesamowite jak ona sama.
"-Witaj Elizabeth- mężczyzna uśmiechnął się i uścisnął mi rękę- jestem Percy Jackson. Pewnie masz wiele pytań, też miałem. Pierwszą osobą jaką zobaczyłem, była moja przyszła żona i … Ale nie teraz, kiedyś Ci opowiem. Co to ja.. a tak właśnie, od początku. Jesteś córką greckiego boga, Elizabeth.
Naprawdę głupi żart. Ale jak chcą się tak bawić to okay.
-Uff- teatralnie położyłam rękę na piersi, jakbym właśnie spadł mi kamień z serca. Dużo łatwiej było mi grac niż udawać pewną siebie i wyluzowaną- już myślałam, że usłyszę coś w rodzaju ‘Jesteś czarodziejem, Harry’- zniżyłam głos i roześmiałam się z absurdalności tej sytuacji. Po chwili spoważniałam- gdzie są moje rzeczy?"
Opowieść o losach herosów toczące się po wygranej wojnie z Gają.
Autorka: Puck

http://somebody-is-perfect.blogspot.com/
Czy ty, drogi wędrowcze, pomyślałeś kiedykolwiek, że może istnieje świat obok naszego? Świat pełen mitów i rzeczy na pozór niemożliwych? Świat pełen różnorakich charakterów - nieczarnych i niebiałych, ale po prostu zwyczajnych? Bo może jest taki świat, takie miejsce, gdzie każdy jest inny, a jednocześnie taki sam? Odpowiedź nasuwa się jedna: Obóz Herosów.
Autorki: Carmel, Ann i Piper

http://we-want-to-dream.blogspot.com/
Czy ktoś z Was zastanawiał się, jak wyglądają wakacje w Obozie Herosów? Nie, nie mam na myśli problemów, misji, walki na śmierć i życie z kolejnym, niepokonanym wrogiem, który jednak okazuje się nie być taki 'niepokonany'...
A gdyby tak... A co powiecie na opowiadanie pokazujące OH w wakacje? Jak obozowicze spędzają czas wolny, do czego są zdolni byleby opuścić łucznictwo z Chejronem? Skąd w zatoce rekiny? Kto prowadzi nielegalny handel ciasteczkami, i dlaczego dzieci Hefajstosa muszą być zawsze trzeźwe?
Zapraszamy do przeczytania "Wakacji z ograniczoną odpowiedzialnością". Dwie dziewczyny przez jedno pechowe wydarzenie trafiają już na początek wakacji do świata herosów i od razu pochlania je obozowa codzienność. A zdarza się, że takie wakacje, mają jeszcze bardziej ograniczoną odpowiedzialność, niż samobójcze misje i ratowanie świata po raz setny.
Autorka: All Mad

http://a-new-era-of-heroes.blogspot.com/
Bogowie nie zwracając na nic uwagi rozpętali między sobą prawdziwą wojnę . Gaja powstała i zamierza zawładnąć Olimpem .Wielka siódemka zawiodła tak jak córka Bellony i syn Hadesa . Herosi musieli się zjednoczyć ,a i tak ich los jest już u końca ery życia wszystkich półbogów . Nie ważne jaką ścieżką podążą i tak coś stracą . Zakuci w kajdany u ziem swoich ojców polegną. Piper ,Jason i Leo podażą za głosem serca . Co nikomu nie wyjdzie na dobre. Percy,Nico oraz Clarisse są jedynym ratunkiem . Tym razem bez Annabeth ...
Czy rozwiąże się zagadka zaginionych herosów ?
Autorka: Radosna Oli

http://lynetterosveltnaolimpie.blogspot.com/
Gdy świat teraźniejszy mija się ze starożytnością, a los całego olimpu jest w rękach jednej zagubionej w czasoprzestrzeni i życiu dziewczyny...
Autorka: Lynette Roosevelt

http://heroskazgornejpolki.blogspot.com/
Nazywam się Amber Clever. Jestem piętnastoletnią heroską. Moja mama to Atena. A więc jestem wnuczką pana niebios.
Niestety. Życie herosa nie jest łatwe. Kiedy zginął mój tata udałam się w miejsce, które mi wskazał... Tylko nie pamiętam co to za miejsce. Od tamtego momentu minęło już dziesięć lat. Nie pamiętam ich.
Kiedy dotarłam do Obozu Herosów myślałam, że rozwiążą moją pamięć. Ale okazuje się, że to nie takie proste jak mogłoby się wydawać...
Nie wiem co wydarzy się dalej...
Autorka: Gabrysia M.

http://historie-z-obozu-herosow.blogspot.com/
Percy Jackson jest inny. Zachowuje się podejrzanie, jak nie on. I nikt tego nie widzi. Nikt nie zauważa pułapki, która czyha tuż za rogiem.
Wróg czy przyjaciel? Czy on sam wie, kim jest? Czy pamięta...?
Najlepiej zakryć oczy i nie zwracać uwagi na wszystkie omyłki skryte po kątach, udawać jak dzieci, że Was nie ma. Przeczekać złą chwilę. Teraz nie ma na to czasu.
Autorka: Adminka Pomyluna

http://demigodofbrooklyn.blogspot.com/
Wojna z Gają skończyła się na początku sierpnia. We wrześniu zaczęła się wojna z nauczycielami. Na początku października znaleziono trzy trupy. Takie właśnie szczęście ma Percy Jackson. Potem okazało się, że jego sąsiadka nie jest śmiertelniczką.
Co jeszcze mogło pójść nie tak?
Wszystko.
Nico di Angelo na jednym z trupów odnalazł dziwny hieroglif, na chwilę przed tym, jak padł nieprzytomny w ramiona Willa Solace'a. Potem się okazało, że Jackson sprowadził do obozu jakąś nową, która upierała się, że nie ma z nimi nic wspólnego, a przy okazji nawijała coś o egipskich bogach. Coś się popsuło, ktoś się pokłócił i świat nagle znalazł się w potwornym niebezpieczeństwie. Jakby tego było mało, snajper Afrodyty, znany jako Eros, okazał się jeszcze gorszy, niż można sądzić, a ktoś znowu wniósł pretensje do bogów, którzy sami zaczęli mieć do siebie pretensje. A wszystko okazało się sprowadzać do panienki mieszkającej nad słynnym Percym Jacksonem, która po prostu chciała, żeby kumpel zamówił jej pizzę.
Na koniec wszystkim zaczęła grozić śmierć.
Autorka: Lucy

http://vis-vim-vi-pellit.blogspot.com/
Po wojnie z Matką Ziemią nastał spokój. Przynajmniej pozornie. Bo małymi kroczkami, ktoś znów chce zagrozić Olimpowi. Obóz Jupiter nagle znajduje się w centrum wydarzeń - czy pretor Zhang postąpi jak na dowódce przystało czy może... da się ponieść emocjom? Co w Nowym Rzymie robi Jackson i Valdez? Ktoś ukradł odnowione Księgi Sybilińskie... kogo za to ukarać? No i czy... śmiertelniczka sprawdzi się w roli nowego Augura?
Autorka: Sajdi

Percy miał nadzieję, że po wojnie z Gają wszystko wróci do normy. Zda maturę i w Nowym Rzymie ułoży sobie życie z Annabeth. Jednak los chciał inaczej. Kolejna przepowiednia. Powrót jednej z najpotężniejszych półbogiń, która twierdzi, że jest jego siostrą. Percy stoi w środku największej z wojen. Jak potoczą się jego losy? Możesz się przekonać wchodząc na mojego bloga :)
Autorka: Mrs.Lady

http://prosto-w-ogien-luke.blogspot.com/
Luke to, że jest herosem odkrywa trochę za późno. Jest już wtedy po śmierci jego rodziny i dwóch pożarach, który zostały wywołane z jego winy. Co gorsza, które on sam wywołał. Luke ma moce. Tylko chłopak wcale ich nie chce. Jak każdy dzieciak, który prędzej czy później trafia do obozu. To historia o zaakceptowaniu rzeczywistości, bólu, odnalezieniu samego siebie i pomocy jaka może nadejść nawet wtedy kiedy my nie możemy pomóc już samemu sobie.
Autorka: Demetria


Obserwatorzy