środa, 1 lutego 2012

Inne

Rok 1980. Constance Yaxley, wywodząca się z jednej z najstarszych, brytyjskich rodzin czarodziejów czystej krwi, ucieka z rodzinnego domu. Udaje się do Ameryki, licząc, że z dala od konserwatywnych, popierających ciemną stronę krewnych wreszcie odnajdzie szczęście. Pewna, że zostawiła wszystko za sobą, stara się rozpocząć nowe życie.
Przeszłości jednak nie da się ot tak zostawić za sobą.
Dziewiętnaście lat później wszystko zaczyna się od nowa.
Rok 1999. Evelyn Grant jest metamorfomagiem i przez szesnaście lat swojego życia mieszkała w Nowym Jorku, wiodąc życie normalnej, amerykańskiej nastolatki. Nieoczekiwanie jednak, wskutek tajemniczej decyzji matki, dziewczyna z mugolskiego środowiska trafia do konserwatywnej, magicznej Wielkiej Brytanii.
Zderzenie z nowymi realiami już od początku ma dla dziewczyny wiele nieprzyjemnych konsekwencji. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, gdy na jaw zaczynają wychodzić pewne tajemnice z przeszłości. Constance znika, a jej dotychczas starannie skrywana przeszłość nieoczekiwanie dopada nastolatkę, nieświadomą grożącego jej niebezpieczeństwa...
Obcowanie z tak odmienną kulturą i światem, w którym nadal rządzą uprzedzenia i stereotypy, także jest dla nowoczesnej Evelyn trudnym doświadczeniem. Jak będzie wyglądać jej życie w Hogwarcie, do którego trafiła po pięciu latach edukacji w promugolskim Instytucie Magii w Salem? Czy inni uczniowie łatwo zaakceptują młodą, zbuntowaną Amerykankę? Jak potoczą się jej relacje z pewnym młodym nauczycielem z przeszłością w szeregach aurorów? Jedno jest pewne - jej pojawienie się nie przejdzie niezauważone w tym zastałym, tradycyjnym świecie.
Problem w tym, że zmiana szkoły jest zaledwie początkiem kłopotów dziewczyny.
Autorka: Jamie Grant

http://pokaz-twarz.blogspot.com/
Od zakończenia wojny z Voldemortem minęły cztery lata. Złapano wszystkich śmierciożerców, wymierzono kary, niektórym przebaczono winy.
Jednak sielanka dwójki ludzi nie trwa wiecznie. Ona. Młoda kobieta, której wróżą wielką karierę w quidditchu i on, spełniony mąż, marzący o potomku. Ginny i Draco, niegdyś nie parający do siebie sympatią ludzie, którzy zawsze stali po przeciwnych stronach w trakcie wojny, spotykają się zupełnie przypadkiem w Ministerstwie Magii.
Próba odnalezienia wspólnego języka kończy się dziwnym incydentem. Zupełnie niespodziewanie cofają się w czasie do roku 1979, gdzie Voldemort sieje największe spustoszenie.
Autorka: Piškotová Kouzelnice (Elfaba)

http://zakazana-milosc-moze-byc-slodka.blogspot.com/
Czas wydarzeń dzieje się od kiedy Hermiona zaczęła pracę w Ministerstwie Magii w Departamencie Przestrzegania Prawa Czarodziejów. Myślała, że to będzie jej kolejny wspaniały etap w jej życiu, lecz niestety... okazało się, że pracuje tam... w tym samym departamencie.... w tym samym biurze... naprzeciwko jej biurka... Draco Malfoy. Przez właśnie te spotkanie wszystko się zmienia...
Autorka: Ginny Potter

http://wbrewwszystkim.blogspot.com/
Historia toczy się cztery lat po ukończeniu Hogwartu. Hermiona Granger pracuje jako dziennikarka. Ma stałą pracę. Ma męża. Wydaje się wszystko w jak najlepszym porządku. Jednak nie jest. Ron nie potrafi sobie z poradzić z emocjami...Jest gwałtowny, coraz więcej pije alkoholu...
Draco Malfoy zostaje szefem panny Granger. Dla niego najważniejsza jest zabawa. Czy cokolwiek jest w stanie zmienić jego postępowanie?
Harry Potter zostaje dyrektorem Hogwartu. Nie ma czasu dla swojej narzeczonej. Ginny marzy o rychłym ślubie, a on myśli tylko o swoich potrzebach.
Pojawia się także tajemnicza postać która pragnie zabijać...Nienawidzi kobiet, kim jest? Jaki ma cel?
Autorka: Mia Vlad

http://rock-me-severus.blogspot.com/
Luźna kontynuacja bloga "Harry Potter i Szósty Dom". Po ośmiu latach od pokonania Voldemorta Hermiona wraca do Hogwartu - ale tym razem jako nauczycielka. Mimo że przeżyła ciężkie chwile po tajemniczym zaginięciu Rona, stara się wykonywać swoje obowiązki jak najlepiej, ale nie pomaga jej w tym osoba opiekuna stażu - Severusa Snape'a...
Autorka: aga_schwarz

http://acciosevmione.blogspot.com/
W wyniku nieprzyjemnego splotu wydarzeń Hermiona Granger trafia do Hogwartu na swój ostatni rok nauki. Spokojne przygotowania do egzaminu przerywa jej dyrektor McGonagall i niezwykła propozycja, która odmieni jej życie. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że toczy się stawka większa niż jej przyszłość. Jakie motywy kierują dyrektorką? Dlaczego to Snape musi jej pomagać? Poświęcenie, miłość, zaklęcia i tajemnica, wszystko dla jej dobra.
Autorka: Hachi

http://the-beautiful-madness.blogspot.com/
Ludzka natura niejednokrotnie może zwieść na manowce. Mimo że w głębi serca czujesz potrzebę życia w prawdzie, oszukujesz, manipulujesz i zdradzasz bez mrugnięcia okiem. Z zimną kalkulacją obserwujesz, co przyniesie ci korzyść, a co będzie ujmą. W tym brutalnym świecie jest to normą i tylko wybory, jakich dokonujesz, sprawiają, że albo to ty rozdajesz karty, albo pozwalasz robić to innym. Jednak jako płatny morderca Cordelia miała niewielkie pole do popisu — pozostawała w zawieszeniu między wolnością a kolejnym zleceniem od swojego pracodawcy. Sprzedana i skazana na powrót do niewygodnych wspomnień i ludzi, którymi gardziła. Jednak ta cząstka magii, która, mimo upływu lat, w niej pozostała, daje jej znaczącą przewagę w tej niebezpiecznej grze o władzę. Z kim sojusz zawrzeć, komu wypowiedzieć wojnę? Decyzja jest trudna, a przeciwnicy nieubłagalnie rosną w siłę. W drodze na szczyt nie ma czasu na bycie człowiekiem.
Autorka: Owl Shadow

http://fifty-shades-of-draco.blogspot.com/
Uczniowie wracają na 6 rok nauki, Granger od razu wpada w kłopoty z których ratuje ją Draco.Zostają prefektami mającymi mieszkać razem. Czy nienawiść z dawnych lat,przerodzi się w przyjaźń a ona z kolei w miłość? Czy Hermiona pogodzi się z nową prawdą? Zapraszam!
Autorka: Magical Angel

http://scoliari.blogspot.com/
25 sierpnia 2080 roku - To dzień trzeciej rocznicy śmierci słynnego Harry'ego Pottera. Jak co roku organizowana jest uroczystość mająca na celu uczczenie jego pamięci. Wszyscy zdążyli się już pogodzić z jego odejściem. Nikt nigdy nie doszukiwał się spisku, ani też nie próbował wyjaśnić niejasności związanych z jego śmiercią. Jednak w trakcie roku szkolnego przez przypadek na jaw wychodzi informacja, której nikt nie miał poznać... Jak to naprawdę było? Czy rzeczywiście Potter umarł i w jakich okolicznościach? Potomkowie słynnych czarodziei spróbują rozwikłać tę i inne zagadki przeszłości, których okazuje się, że jest coraz więcej...
Autorka: Czarny Lis

http://miloscdramione.blogspot.com/
Dalsze losy bohaterów po zakończeniu wojny. O tym jak rodzi się miłość, przyjaźń i prawdziwa rodzina.
Autorka: mała gwiazdka

http://hogwart-poczatkiem-nowej-przygody.blogspot.com/
Milagors trafia do Hogwartu na ostatni rok, Ostatnia Bitwa odbyła się we wakacje, ale czy na pewno Chłopiec-Który-Przeżył pokonał Czarnego Pana? Co się stanie, jeśli właściwa bitwa jest dopiero przed nimi. Czy dziewczyna odnajdzie się w nowym miejscu po tragedii, którą musiała przeżyć i czy znajdzie osobę, która choć odrobinę zrozumie ją dlaczego jest taka zimna i odtrąca wszystkich od siebie. Wszystko okaże się w tej o to historii młodej czarownicy.
Autorka: Darina989

http://welcome-to-new-world-hp-da.blogspot.com/
Rosalin Black mieszka z matką w Instytucie Nephilim w Nowym Jorku. W tym roku wyrusza do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwardzie. Jak potoczą się losy dziewczyny?
Autorka: Książkoholiczka Black

http://magia-rosierow.blogspot.com/
Rok 1996 nie zapowiada się dobrze i to nie tylko z powodu zbliżającej się wojny, Nikki zostaje zmuszona do powrotu do Anglii, chociaż wcale nie ma na to ochoty. Po raz kolejny zostaje odnaleziona przez ludzi, z którymi zadarł jej ojciec; chcą odwetu.
Matki nigdy nie poznała, chociaż teraz słyszy o niej częściej, tylko niezbyt pochlebnie.
Dodatkowy kłopotami są nie tylko śmierciożercy pałętający się po kraju, ale przede wszystkim przedmiot, który jej ojciec ukradł, a bycie córką Evana Rosiera nie oznacza niczego dobrego. Trzeba uciekać.
Autorka: Acrimonia

http://arogancki.blogspot.com/
Dziesięć lat po Wojnie Draco Malfoy nie ma zielonego pojęcia, jak doprowadzić swoje życie do porządku. Śmierć ukochanej sprawiła, że zamknął się w sobie na przeszło dekadę. Gdy w jego życiu pojawia się tajemnicza brunetka, kompletnie inna od Lydii, Draco zaczyna widzieć swoją młodzieńczą miłość w snach.
Autorka: reporto

https://naprzeciw-przeznaczenia.blogspot.com/
Sabrine Grich to niezwykle potężna czarownica. O jej przyszłości mówi wiele przepowiedni. Jednak ona za wszelką cenę pragnie udowodnić, że jest kowalem własnego losu. Czy uda jej się pokonać przeznaczenie?
Albus Dumbledore zabrał jej serce i sumienie. Zniszczył to, co najbardziej kochała. Czy Sabrine pokona swoją dumę i wstąpi w szeregi Czarnego Pana, by wraz z nim zgładzić ich wspólnego wroga?
Jedna z przepowiedni mówi, że zginie z rąk ukochanego. Czy tak się stanie? Jest to bardzo prawdopodobne. Szczególnie, że zakochała się w samym Lordzie Voldemorcie.
Jest sama. Za wrogów ma dwóch potężnych przeciwników: Albusa Dumbledora i przeznaczenie. Czy uda jej się zatryumfować?
Autorka: E.M.S

http://teoria-durmstrangu.blogspot.com/
W czasach, kiedy Czarny Pan rośnie w siłę, dawno zapomniane eksperymenty Grindelwalda coraz bardziej fascynują młodych, ambitnych uczniów Durmstrangu poszukujących odpowiedzi na nurtujące ich pytanie: czy można oszukać śmierć? Nawet jeżeli miałoby to oznaczać masowe morderstwo czarodziejów pochodzących z niemagicznych rodzin, to cena nie wydaje się zbyt wysoka, kiedy w zamian można przywrócić ukochaną osobę z powrotem do życia lub odkryć receptę na nieśmiertelność i samemu zostać Panem Śmierci.
Autorka: xBC

http://zakrzywienie-czasu.blogspot.com/
Czy zastanawiałeś się kiedyś, co by było, gdyby bohaterowie Twojej ulubionej powieści mogli przeczytać historię, która ich zrodziła? Nie? A może próbowałeś sobie wyobrazić, w jaki sposób zareagowałbyś, gdybyś sam znalazł się w posiadaniu książki, w której opisano przyszłość Twoją lub Twojej rodziny? Co byś zrobił?
Wiedz jednak, że przyszłość nie jest rzeczą stałą. Wszystko może ją zmienić. Nawet przeczytanie jednej, zgoła niepozornej książki. Czy nie mając pewności, czy to, o czym przeczytasz rzeczywiście stanie się prawdą i tak zasiadłbyś do lektury? Czy może jednak bałbyś się, że robiąc to sprowadzisz na świat jeszcze większą tragedię?
Siedmioro bohaterów znanych ze świata J.K. Rowling dostało właśnie taką możliwość. Stali się oni czytelnikami książki, w której opisano przyszłość zarówno Harry'ego Pottera, jak i innych osób, które znają. Istotą Cambiare Tempus Futurum jest zaś ukazanie ich emocji oraz reakcji na to, jaką przyszłość postanowił zaserwować im los.
Autorka: Violette Laurent

Obserwatorzy