piątek, 11 maja 2012

Era Huncwotów

Głównym bohaterem opowiadania jest Severus Snape. Historia rozpoczyna się w roku 1978, gdy Severus uczęszcza do siódmej klasy w Hogwarcie. Razem z innymi Ślizgonami pragnie dołączyć do sług Czarnego Pana – śmierciożerców.
Po zakończeniu szkoły, podczas swojej pierwszej misji, odkrywa tajemnicze stosunki łączące Eileen Prince i Juliet Potter. Postanawia poznać całą mroczną i tajemniczą historię obu kobiet, w którą zamieszany jest również nauczyciel starożytnych run, Raistlin Majere.
Severus boryka się także z problemami sercowymi. Nie potrafi pogodzić się i zapomnieć o nieodwzajemnionej miłości do Lily Evans.
Severus musi zmierzyć się z własnym sumieniem, zdecydować, po której stronie stanąć.
Autorka: Jaenelle

http://hogwart-moich-lat.blogspot.com/
Dla świata jestem już martwy, a dla Ciebie? Chcesz poznać moją historię, która doprowadziła mnie do momentu, gdy tylko jeden człowiek zdaje sobie sprawę z tego, kim jestem naprawdę? Kiedy ukochana kobieta już cię nie pamięta.
Chcesz poznać opowieść człowieka, który stracił wszystko i w zamian nic nie zyskał? Jedyną prawdę, na którą jest mnie stać. Wędrówkę na samo dno piekła.
Nazywam się Peter Pettigrew i oto moja historia.
Autorka: Jaenelle

http://sekret-lily-evans.blog.onet.pl/
Zapewne wszyscy znacie powtarzające się historie o tym, jak James Potter ugania się za Lily, która pozostaje obojętna na jego starania. A gdyby się okazało, że wcale tak nie jest? Dlaczego w takim razie panna Evans nie chce wyznać chłopakowi prawdy? Jaką rolę odegrają jej przyjaciółki? I jak to wszystko wpłynie na wynik wojny z Lordem Voldemortem?
Autorka: Avena

http://hogwarts-memories.blogspot.com/
Chcesz poznać historię rocznika Huncwotów – zmuszoną do życia za panowania Czarnego Pana? Poznać inną wersję historii, której zakończenie znane jest wszystkim? Nie uświadczysz tu ciągłych zalotów Rogacza, nazbyt idealnej panny Evans, Malfoy’a panoszącego się po Hogwarcie, czy Dorcas Meadowes, jako miłość życia Łapy. Ta historia trochę odbiega od tego co utarło się w tym temacie.
Autorka: maximilienne

http://akinese.blogspot.com/
Wiele jest historii o wspaniałej przyjaźni dwójki Gryfonów, Syriusza Blacka i Jamesa Pottera, dowcipach Huncwotów czy niechęci pomiędzy Slytherinem a Griffindorem.
Nikt z Was się nigdy nie zastanawiał, co by było, gdyby rozdzielić czwórkę Gryfonów?
Czy nadal byliby tak wspaniali? Nadal byliby Huncwotami i robili kawały? A może w ogóle by się nie lubili i cała historia potoczyłaby się całkiem inaczej?
Mnie zawsze zastanawiało dlaczego Remus, Syriusz, James i Peter są w jednym domu skoro każdy z nich powinien mieć swój własny. Każdy powinien być gwiazdą, chociaż w jednym wypadku dopuściłabym do głosu aż dwie.
Ale pomimo tych wszystkich domysłów i teorii spiskowych najbardziej zastanawia mnie jedno:
Huncwoci zdaliby do kolejnych klas bez Remusa?
Autorka: Niah

http://iluzja-zla.blogspot.com/
Gdy wszystko wydawało się być już na właściwym miejscu, ich świat wywrócił się do góry nogami. W czasie gdy Voldemort rośnie w siłę, a jego szeregach pojawia się zdrajca, Lily Evans odkrywa prawdę na temat swojego pochodzenia. A Zło zasiewa ziarno niezgody nawet w murach Hogwartu.
Czy wieloletnia przyjaźń i miłość, która tak naprawdę dopiero rozkwita, przetrwa zbliżającą się wojnę?
A może zło, które wkradło się do ich życie, będzie tylko iluzją?
„A co, jeżeli rzeczywistość tak naprawdę jest iluzją i nic nie istnieje?”
Autorka: Nymeria

http://sekret-przeznaczenia.blogspot.com/
Czasy Hogwartu minęły, pora wyruszyć w dorosłe życie.
Gabrielle Harrison razem ze swoimi przyjaciółmi nareszcie może dołączyć do Zakonu Feniksa i robić to, czego zawsze chciała. Walczyć. Wkraczając w dorosłe życie jest szczęśliwa, wszystko układa się po jej myśli, jest bezpieczna, ma wokół siebie ludzi, których kocha. Ale wszystko co piękne, nie może trwać wiecznie.
Widmo wojny jeszcze nie zniknęła, a wręcz przeciwnie, staje się coraz bardziej namacalne.
Starzy wrogowie powracają na scenę.
Starzy przyjaciele okazują się wrogami.
A ktoś z twojego otoczenia, jest zdrajcą.
Autorka: Nymeria

http://rant-czarodzieja.blogspot.com/
Płomień śpiewa rzewną melodię. Czy słyszysz? Wiatr chłoszcze dziko zimne mury, pragnąc wedrzeć się do środka i położyć kres światłu. Umarli gromadzą się przy blasku. Na ich młode, perłowo białe twarze już nie pada żaden cień. Odeszli. Czy zechcesz posłuchać ich historii? Ujrzeć świat oczyma czwórki przyjaciół? Czy pozwolisz im raz jeszcze przeżyć życie? Choćby tylko w opowieści…
Autorka: A.

http://rok-z-huncwotami.blogspot.com/
Panowie Glizdogon, Lunatyk, Łapa i Rogacz, zawsze uczynni doradcy czarodziejskich psotników, mają zaszczyt... wejść w okres dojrzewania mentalnego. Peter Pettigrew otwiera się nieco na świat, musi tylko uważać, żeby się przy tym nie sparzyć. Remus Lupin poświęca swój czas nauce i przyjaciołom, jednak odrzuca wiele przyjemności z powodu swojej co miesięcznej przypadłości. Syriusz Black... Och, ten Syriusz. Zniewalający szeroki uśmiech pozwalał mu oczarować każdą, ale w końcu decyduje się obdarowywać nim tylko jedną, o imieniu Ruby. U Jamesa Pottera niezmiennie, to samo przez szósty rok. Miłość jego życia, Lily Evans, kompletnie go ignoruje, więc on postanawia udowodnić Gryfonce jak bardzo się myli, mówiąc o jego niedojrzałości. Lily jednak za każdym razem, gdy daje Potterowi szansę, prędzej czy później kończy rozczarowana. Natomiast Ruby Cahan staje przed najtrudniejszym zadaniem: nie dać się uwieść ciemnym oczom i czarującemu uśmiechowi pana Blacka. Czy Ruby podoła temu? Do czego posunie się Syriusz, aby zdobyć swoją lubą? Do czego posunie się Ruby, aby zniechęcić adoratora? Czy szkolny casanova wypowie w końcu Koniec Psot?
Autorka: Frank Devereaux

http://theasphodelus.blogspot.com/
Kiedy po raz pierwszy wsiadałam do Ekspresu Hogwart, byłam tylko małą, niepewną siebie dziewczynką, która niszczyła grządki w ogrodzie trzonkiem wysłużonej miotły do Quidditcha - Księżycowej Brzytwy - i zarywała noce, by warzyć eliksiry z pomocą podręcznika swojej babci. Teraz, kiedy rozpoczęłam szósty rok nauki... Cóż, w gruncie rzeczy - poza większą pewnością siebie i ciut rozleglejszą wiedzą na temat wywarów - niewiele się zmieniło.
Moi przyjaciele - Katie, Ann i Huncwoci - o dziwo nie mają nic przeciwko moim małym dziwactwom i zawsze można na nich liczyć. Czasem tylko James i Syriusz śmieją się ze mnie, mówiąc, że nie jestem wiele wyższa niż ogrodowy gnom...
Autorka: L

http://stop-dreaming-hp.blogspot.com/
Nigdy nie myślałam, że życie może być trudne. Miałam ściśle określone cele, plany na przyszłość. A potem wszystko się zmieniło. Kiedy patrzę na to z perspektywy czasu cieszę się, że wokół mnie były osoby, które pomogły mi zauważyć prawdę. Czy byłam zbyt głupia żeby sama ją pojąć? A może zbyt zaślepiona, głucha i arogancka. Dopiero on sprawił, że przestałam podążać w stronę przepaści, sprawił, że zrozumiałam najważniejszą rzecz - warto żyć i umierać tylko w imię miłości. Jamsie Potterze, nauczyłeś mnie kochać.
Autorka: Atelier

http://pod-oslona-switu.blogspot.com/
Urodzenie się w szlacheckiej rodzinie równało się z oddaniem swojego życia w czyjeś ręce. Jeśli wychowywano cię w jednej z nich, dobrze wiedziałeś, że prędzej czy później będziesz musiał pogodzić się z brakiem wolnej woli. Zazwyczaj był to wiek ośmiu lat. Czystokrwiste dzieci, bo tak mówiono na nas w towarzystwie, były wtedy wprowadzane w życie swojej rodziny, mogły brać udział w uroczystych obiadach i galach. Ja straciłam kontrolę nad własnym dużo wcześniej.
Dopiero w moje siedemnaste urodziny w końcu pozwolono mi dowiedzieć się prawdy. Według tradycji, zostałam wtedy oficjalnie wprowadzona do mojego rodu, a każda tajemnica miała stanąć przede mną otworem. Miałam poznać jeden, jedyny cel.
I poznałam. Było nim doprowadzenie do upadku Czarnego Pana.
Rok później cały ślad po moim istnieniu zniknął z powierzchni Ziemi. Nie zachowały się żadne zapiski, zdjęcia, czy wspomnienia, świadczące o tym, że kiedykolwiek istniał ktoś taki jak ja.
Zniknął każdy dowód, oprócz mojego słowa. Głupiego nazywam się Yvesanne Marie Rieux i oto moja historia.
Autorka: Atelier

http://kolizje-serc.blogspot.com/
W Hogwarcie panują trzy potężne frakcje: Huncwoci, Upiorne Gryfonki oraz Divy ze Slytherinu. Dwie pierwsze z racji tego, że są z jednego domu żyją raczej w zgodzie albo przynajmniej w pół zgodzie, ale gorsza jest sytuacja z Divami, które panoszą się po całym Hogwarcie i zabierają mnóstwo tlenu porządnym uczniom. Razem walczą przeciw sobie, a starcia te są bogate w masę potyczek słownych, krzyków, wrzasków oraz latających talerzy. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o zwariowanych Hogwartczykach? Czy Evans umówi się wreszcie z Potterem? Czy Tessa dostrzeże uczucia Syriusza? Czy Amber i Remus wreszcie przestaną ze sobą wrzeszczeć? Co zrobi Nelly kiedy uświadomi sobie, że zakochała się w mężczyźnie, który zdecydowanie nie jest dla niej? I czym zaskoczy pulpecik Peter, wielki miłośnik sztuki kulinarnej?
Autorka: trisha

http://huncwot-rogata.blogspot.com/
Lunatyk, Glizdogon, Łapa i Rogacz, czyli najwięksi czarodziejscy psotnicy jakich widział w swych murach Hogwart. Czy zaskoczą Cię nowym psikusem? Wstąp zobacz a może polubisz nieśmiałego, zakompleksionego Petera; uczynnego, o wielkim sercu i jeszcze większej wiedzy Remusa, który skrywa mroczną tajemnicę; hogwartckiego Casanovę Syriusza czy zakochanego szukającego James? Oczywiście nie może też zabraknąć pięknej, rudowłosej Pani Prefekt i jej świty: Dorcas, Alicji i Rosario. "Evans, umówisz się ze mną?"" to zdanie nie raz i nie dwa padnie jeszcze z ust przystojnego, uroczego rozrabiaki.
Autorka: Rogata

http://cos-czego-nie-wiem.blogspot.com/
Inne spojrzenie, którego szukamy. Inny punkt widzenia, łączący się z naszym. Nie ma czegoś takiego, jak miłość czy przeznaczenie - wszystko da się określić przyzwyczajeniem. Czasami tęsknimy za wrogami, który odeszli. Wyzywamy przyjaciół, którzy byli gotowi oddać za nas życie... lecz kto na nas patrzy od początku? My.
Autorka: Adminka Pomyluna

http://james-poter.blogujaca.pl/
Już od pierwszego dnia miłość wplata swe ramiona do całego Hogwartu. Zauroczenie, zadurzenie, pociąg, ale i także...chęć do psikusów. Z każdym dniem kolorowy świat przesłaniać będzie szara mgła codzienności. Zło wkraczać będzie wszędzie. Jak sobie poradzimy? Walczyć i kochać-brzmi jak poezja, a jest odpowiedzią. Walczyć-o dobro, kochać-to co się ma...
Autorka: Lavender Potter

http://lily-james-1960.blogspot.com/
Zwykła historia. Ale czy na pewno?
Jest sobie ruda, często zdenerwowana, pyskata Lily, wraz z nierozłącznymi przyjaciółkami; Dorcas, pięknością, zmieniającą chłopaków jak rękawiczki i Ann, szaloną, optymistycznie nastawioną do życia dziewczyną. Są też Huncwoci demolujący Hogwart; James, po uszy zakochany w Lily, Syriusz mogący mieć każdą, Remus zakopany w książkach i marzący o tej jedynej, oraz Peter ze swoim łakomstwem. Wszystko jak w bajce. Szkoda tylko że rzeczywistość nie jest taka kolorowa. Zmiany nadciągające wraz z rokiem 1977 przerażają niektórych. Czy Lily odważy powiedzieć się przyjaciołom o swoich licznych, czasami mrocznych sekretach? Jak Huncwoci poradzą sobie ze stratą? Czy James będzie z Lily, czy wybierze inną? Jak potoczą się losy siódemki przyjaciół?
Autorka: Mika

http://na-skraju.blogspot.com/
Nadchodzi zmierzch świata czarodziejów... Jaką rolę odegrają w nim Dominika Moon, Biała Magia i Huncwoci?
Autorka: Eskaryna

http://james-i-lily-nasza-bajka.blogspot.com/
Do Hogwartu na 6 rok nauki wracają Huncwoci - najwięksi nicponie od początków szkoły, oraz ich koleżanki z rocznika: Lily,Damiena i SallyZastanawiałeś się kiedyś, dlaczego wyłącznie Evans ma w swojej rodzinie magiczne moce Dlaczego Ruda słyszy głos tajemniczej kobiety, który zna, ale nie ma pojęcia skąd? Co ona chce jej przekazać? Voldemort rośnie w siłę, jak poradzą sobie z tym zwyczajni nastolatkowie?
Autorka: AleksandraOla

http://niecnimarudersi.blogspot.com/
Panowie Lunatyk, Gilzdogon, Łapa i Rogacz,
zawsze uczynni doradcy czarodziejskich psotników, przeszlachetni mężowie,
niezmordowani w łamaniu wszelakiego prawa,
na gacie Merlina i pasiaste skarpetki Dementora- uroczyście przysięgają:
-psocić tylko, ale to absolutnie tylko, w dni parzyste i nieparzyste każdego miesiąca;
-nie dokuczać każdemu kto nie jest ślizgonem, bez wyjątku, ale nie wyłącznie;
-przejmować się prawem absolutnie każdym którego nie znają, ale żadnym poza nim;
-pić tyle Kremowego Piwa, ile dusza zapragnie, a Ognistej Whisky jeszcze więcej (...).
Autorka: Jenny Wolf

Wrzesień, lata siedemdziesiąte, a konkretnie 1974. Meg Brown prowadzi nudne, rutynowe życie nastolatki na jednym z osiedli pod Londynem. Nie czuje się na miejscu, może to przez wieczne przeprowadzki i koczowniczy tryb życia rodziny. Wydaje się, że taką osobę trudno zadziwić, jednak to nic w porównaniu do tego, co niedługo się stanie.
Autorka: Doo

http://kociol-pelen-amortencji.blogspot.com/
Historia choć znana, nieco inaczej spisana.
Czarny Pan nie istnieje, lecz kto inny zło sieje.
Oni w Hogwarcie czekają na starcie,
lecz wkrótce wyjadą, dorośli się staną.
Czas zakochania, dużego starania... Lecz...
Co z Nimi będzie? Czy bez śmierci się obędzie?
Autorka: SBlackLady

http://hogwart1977.blogspot.com/
Maxine Winslow jest dość normalną Krukonką. Uczy się, spędza czas z przyjaciółmi. Jednak jej ostatni rok w Hogwarcie nie będzie spokojny. Tajemnicze i dosć krwawe morderstwa uczniowskich zwierząt, morderstwa w świecie magicznym. Czasy nie są przyjemne. Czy aby na pewno wszyscy są bezpieczni?
Autorka: Aleksandra Malik

http://rocznik-lily-evans.blogspot.com/
Jest rok tysiąc dziewięćset siedemdziesiąty siódmy, a do Hogwartu powracają Huncwoci, wraz z Lily, Dorcas i Loraine. Jest to czas, kiedy poza murami zamku panuje straszliwa wojna między dobrem a złem. Kiedy w szkole zaczynają pojawiać się szpiedzy i donosiciele. Kiedy nawet najbliżsi przyjaciele mogą okazać się zdrajcami. Kiedy nic nie jest takim jakim się wydaje. Kiedy trzeba uważać.
Jest to jednak również dla nich ostatni rok nauki w Hogwarcie. Ostatni czas przed wejściem w prawdziwe życie i wkroczeniem w prawdziwą walkę. Gryfoni starają się go jak najlepiej wykorzystać. Imprezują, bawią się i cieszą życiem. Miłość wisi w powietrzu.
Lecz czy wszystko jest takie piękne? Czy w Hogwarcie wszyscy są bezpieczni? Czy Dorcas wyjawi wszystkim skrywany od dzieciństwa sekret, który niespodziewanie do niej powrócił? Czy ich przyjaźń przetrwa?
Autorka: Veriatte

http://evansuszm.blogspot.com/
1977. Na peronie 9 i 3/4 Lily Evans po latach spotyka swoją przyjaciółkę. Dziewczyny i ich przyjaciele wiadą beztroskie życie aż do przerwy świątecznej. Przed wyjazdem uczniów do Hogwartu przybywają bliźnięta. Co mają wspólnego z niajgroźniejszym czarnoksiężnikiem ich czasów i jak wplączą w to uczniów? Kto będzie w stanie przeciwstawić się złu i walczyć po stronie dobra? Kto uzna, że mu się to nie opłaca i zawiedzie innych? Czy niestała miłość tak młodych ludzi przezwycięży próbę wojny?
Autorka: Azi Pałka

http://hogwart-z-tamtych-lat.blogspot.com/
Lily Evans próbuje rozwikłać zagadkę śmierci swojej matki, a po drodze dowiaduje się, że być może wcale nie jest jej córką. James Potter w tym semestrze zmienił się pod względem wizualnym i psychicznym, aczkolwiek stoi za tym pewna osobista tragedia, o której nie ma zamiaru nic mówić. Dorcas stara się uporać ze śmiercią młodszej siostry Calliope, a także udowodnić winę podejrzanej przez nią osoby, w czym pomaga jej młody i przystojny nauczyciel OPCMu. Marlena ma problemy ze zdrowiem i byłym chłopakiem, Emmelina cierpi na bulimię i kompleks niższości, Remus zmaga się z likantropią, a Syriusz... w dużej mierze boryka się ze samym sobą. Ich wszystkie rozterki okażą się być połączone, a w miarę rozwoju wydarzeń rozwiązanie ich problemów stanie się coraz bardziej osiągalne.
(opis dla pierwszej części tj. rozdziałów 1-15)
Autorka: Abigail

http://swiat-huncwotow.blogspot.com/
Huncwoci już nie raz pokazali, ze stać ich na wiele. Niedługo, razem z przyjaciółmi rozpoczną dorosłe życie, bez ochrony Hogwartu. Jak wyglądał będzie ich świat po zakończeniu edukacji i czy będą w stanie zmienić losy nie tylko swoje, ale i całego świata Czarodziejów?
Autorka: Klariish

http://ulubienica.blogspot.com/
Ginny Weasley nigdy nie była nadzwyczajną dziewczyną. Opętanie przez dziennik Toma Riddle’a i bycie najlepszą przyjaciółką Harry’ego Pottera to tylko drobne szczegóły ubarwiające jej życie. Ale co się stanie, kiedy wyląduje w roku tysiąc dziewięćset siedemdziesiątym szóstym? Czy będzie w stanie zmierzyć się z koszmarem prześladującym ją od pięciu lat? Czy w końcu pozna, co to jest miłość? A może pozna swój drugi dom, do którego miała należeć i którego czuje się częścią?
Autorka: CanisPL

http://dwadziescia-lat-przed.blogspot.com/
Torturowana w posiadłości Malfoyów, trafia do świata, gdzie musi radzić sobie bez Harry’ego i Rona. Otaczają ją nie obcy, a przyjaciele, których jeszcze nie poznała… tak jakby.
Co zrobi Hermiona, mając szansę zmienić bieg historii? Ile istnień tym razem pochłonie Pierwsza Wojna Czarodziejów? Kto okaże się wrogiem, a kto przyjacielem? I dlaczego jej włosy są rude?
Jedno wie na pewno – będzie walczyć.
Dwadzieścia lat przed jutrem to opowieść o przyjaźni i miłości.
O wybaczaniu i odbudowywaniu zaufania.
O nowej przepowiedni oraz związanymi z nią konsekwencjami.
Dwadzieścia lat przed jutrem to jej historia.
To ich historia…
Autorka: Monemi

https://wiezniowie-przeszlosci.blogspot.com/
Teraźniejszość jest dla nich tylko cierpieniem. Przeszłość słodyczą i ukojeniem. Egzystują, zatraceni w niej. Nie pozwala im ruszyć na przód. Nie byłoby dnia, żeby przestali myśleć o tym, jakie błędy popełnili i co stracili. Razem z Huncwotami rusz w głąb ich wspomnień. Poznaj przygody, które przeżywali za młodu i dotrzyj z nimi aż do samego końca, który zgotował im przewrotny Los. Nieszczęśliwa miłość, dramat, przyjaźń, walka o wolność i ciemna strona magii – to wszystko czeka cię właśnie tutaj. Bo codzienność nie ma już znaczenia. Więźniowie przeszłości – czy staniesz się jednym z nich?
Autorka: Amin

http://the-villborn-family.blogspot.com/
To lato było trudne dla Genevieve. Najpierw przeprowadziła się na całkiem inny kontynent. Londyn wydawał się jej całkiem obcy i dziwaczny, a Szkoła Magii i Czarodziejstwa Hogwart, do której miała zacząć uczęszczać od września, śmiertelnie nudna. To tego ta cała wojna z niejakim Voldemortem.
Już pierwszego dnia przekonuje się, że Hogwart nie jest taki, za jaki go miała. Czwórka chłopców, znana również jako Huncwoci, już od pierwszego dnia umila wszystkim życie, a Geneviev łamie wszelki Gryfońskie zasady mając przyjaciół wśród Ślizgonów.
Z pozoru wszystko wydaje się piękne i ładne, ale czy nowi przyjaciele Genevieve pozostaną z nią, gdy dowiedzą się, jaki sekret skrywa rodzina Villborn?
Autorka: Aleksandra Lestrange

Nikt nie powiedział, że całe nasze życie będzie składało się tylko z tych szczęśliwych momentów. Nikt nie obiecał, że nie pojawi się ktoś, kto w jednym, krótkim momencie zdmuchnie całą nadzieję, jaka pozostała. Nikt nie wspomniał, że przyjdzie nam walczyć.
Poznaj historię rocznika, który nigdy nie był gotowy na śmierć.
Autorka: Delilah

http://petunia-evans.blogspot.com/
Jest 6:30 rano, niedziela, 23 stycznia 1977. W dniu swojego wesela, Petunia Evans pod pretekstem przygotowań wsiada w taksówkę, wysiada w Londynie i... postanawia pójść na spacer. Na nieludzko długi spacer. Prowadzona przez duchy przeszłości dochodzi aż do Charing Cross Road – nie spodziewa się nawet, kogo napotka na swojej drodze, ani jakie będą tego konsekwencje.
Autorka: Oleńska

http://meadowes-black.blogspot.com/
Moje opowiadanie nie składa się tylko z radosnych momentów. Jest to historia przede wszystkim o miłości w stanie wojny. W wielu przypadkach szczęście łączy się z nieszczęściem, radość z bólem, a miłość z nienawiścią.
Autorka: Adaline

http://mlodosc-lily-i-jamesa.blogspot.com/
Kiedy Lord Voldemort rośnie w siłę świat magii ogarnia chaos i mrok. Skorumpowane ministerstwo ma coraz mniejszą władzę, a szpiedzy Czarnego Pana czają się na każdym kroku. Nawet Hogwart nie jest już bezpiecznym miejscem. Historia opowiada o losach rocznika 1960, początkach Zakonu Feniksa i pierwszych starciach ze Śmierciożercami. Opowieść o odwadze, przyjaźni i zdradzie. O tym jak ludzie potrafią się zmieniać.
Autorka: Margaret

Obserwatorzy