środa, 2 maja 2012

Igrzyska Śmierci

Ten blog opowiada historię szesnastoletniej Clarysy, która staję się trybtuką reprezentującą Czwarty Dyskryt. Prócz niej na arenie wstąpi również dwudziestu trzech innych zawodników, jedni z nich będą żądni krwi, a inny zaś będą się przez cały czas ukrywać, licząc na uśmiech losu. Jak postąpi Claire, czy pomoże koledze z dyskrytu- Nathanielowi? Czy wróci z areny? Jeśli myślisz, że to opowiadanie będzie ukazywać dzieje na arenie, to nie mylisz się, ale Clarie jest również zwykłą nastolatką, która przechodzi swoje pierwsze miłości, wzloty i upadki. Czy arena zmieni Clarie na żądnego krwi mordercę, czy może zostanie tą samą cichą, nic nie znaczącą osóbką? Zobacz, a się przekonasz!
Autorka: Naomi

http://first-hunger-games.blogspot.com/
Rok po zgromieniu powstania, Kapitol organizuje pierwsze Igrzyska Głodowe, może wygrać dwójka trybutów o ile pochodzą z tego samego dystryktu. Z Czwórki zostaje wylosowana Lily, córka burmistrza i rebeliantka, a jej najlepszy przyjaciel zgłasza się na ochotnika. Czy igrzyska nie są po prostu kolejną walką z Kapitolem? Co się wydarzy pierwszy raz na arenie i kto przeżyje? Kto tak na prawdę okaże się wrogiem, a kto przyjacielem? I czemu nie udało się powstrzymać kolejnych igrzysk? Zapraszam, jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania.
Autorka: Lily A.

http://igrzyska-clove.blogspot.com/
Czy życie może płatać figle?
Czy może zniszczyć wszystkie marzenia i nadzieje?
Czy twój świat może się rozpaść w jednej chwili?
Mój mógł i tak zrobił.
Clove nigdy nie sądziła, że to się stanie. Została wylosowana. A wraz z nią na arenę trafia Cato. Czy dziewczyna zignoruje miłość na rzecz zwycięstwa? A może będzie wolała zatracić się w uczuciu?
Autorka: Clove

http://meaningless-iso13.blogspot.com/
Złość. Smutek. Rozpacz. Strata. Nadzieja. Przyjaźń. Cierpienie. Tak wiele emocji, tak mało czasu, aby je przeżyć. Lyall Rain – uczestniczka 23 Głodowych Igrzysk – ma dopiero 17 lat i zapewnioną śmierć. Jest zdecydowana, chce tego. Nie pozwoli, aby za jej życia, kolejny raz ktoś bliski cierpiał. Również nie zamierza zabić. Wie, że nie przetrwa, ale nie stanie się mordercą.
Wszystko to jednak staje pod ogromnym znakiem zapytania. Co zrobi, gdy ktoś kogo kocha jest w niebezpieczeństwie? Czy dziewczyna, pomimo gwałtownego upływu jej ostatnich chwil, zacznie oddychać naprawdę?
Autorka: meaningless

http://70igrzyskaglodowe.blogspot.com/
Siedemnastoletnia Emily Ature z dystryktu szóstego zostaje wylosowana na 70 igrzyska głodowe. Nie jest lubiana w szkole, nie ma przyjaciół. Jej rodzice się rozwiedli, a brat zginął na arenie, kiedy miała 12 lat. Na igrzyska idzie razem z najpopularniejszym chłopakiem w szkole, który jak się okazuje jest w niej zakochany. Jej mentor również wydaje się być nią zainteresowany. Dziewczyna ma problem z dokonaniem wyboru oraz z uczuciami związanymi z zbliżającym zmaganiami na arenie. Jest to historia o miłości i problemach, które spotykają nastolatkę.
Autorka: Koledżanka

http://76-hunger-games-sectus.blogspot.com/
Rebelia Katniss Everdeen została stłumiona, a sama ona wraz z innymi rebeliantami została po kilku latach procesu stracona. Przed smiercią zdąrzyła jednak urodzić dwójkę dzieci. Kilka lat później starsze już dzieci Katniss i Peety- Anee i Bove mieszkają w najbiedniejszym dystrykcie stworzonym dla rodzin rebeliantów. Pewnego dnia Snow ogłasza kolejne igrzyska głodowe lecz żeby pozbyć się niebezpieczeństwa w igrzyskach mają obowiązek wziąć udział dzieci rebeliantów, a w tym w szczególnosci Anee i Bove. Na igrzyskach Anee poznaje tajemniczego Volta, całego w tatuażach syna Haymitcha Abenatchly wychowanego w dwójce na zawodowcę. Między młodymi wykwita uczucie które rządzi się własnymi prawami. Jednak tym razem Kapitol nie powtórzy błędu z 74 igrzysk i zwycięzca będzie tylko jeden.
Autorka: Sectum Sempra

http://49igrzyska.blogspot.com/
Nie jest to opowiadanie o kolejnej Katniss Everdeen, próbującej wzniecić powstanie. Ani o miłości na arenie I próbie uratowania tej drugiej połówki. Nawet o pewnym siebie zawodowcu lub wygadanej siedemnastolatce z silnym charakterem. Będzie opowiadać o czymś innym. Czym? Przekonajcie się sami …
Autorka: Okej

http://my-little-mockingjay.blogspot.com/
Co by było, gdyby po 74 Igrzyskach Głodowych cały Kapitol wybuchł? Gdyby Katniss i Peeta wróciliby do Dystryktu 12 i wiedli normalne życie? Czy w ogóle mogliby to zrobić, umieliby jeszcze "zwyczajnie" żyć? No i czy wraz z wybuchem zło zostałoby zgładzone? Wszystko wciąż pozostaje tajemnicą.
Autorka: Camomile


Obserwatorzy