piątek, 11 maja 2012

Historyczne

Ta historia zaczyna się w Anglii w roku 1914, u progu Wielkiej Wojny. Porucznik Tony Scolding zostaje lotnikiem morskim i wyrusza służyć Brytanii w walce z niemiecką flotą. Wojna i morze rzucą go w różne sytuacje i różne miejsca. Czy uda mu się zdobyć wojenną sławę i uzyskać wielki honor? Czy udowodni, że angielski dżentelmen da sobie radę na lądzie, na wodzie i w powietrzu? W każdym razie błogosławieństwem i udręką jednocześnie będzie dla niego znajomość z tajemniczą Emily…
Autorka: miriamcia668

http://origin-of-love.blogspot.com/
Rok 1912, Simla, Indie. Dwadzieścia cztery lata temu John Somersett doczekał się upragnionego syna, jednocześnie tracąc ukochaną żonę. Teraz młody Rainier, do tej pory wiodący pozbawione trosk życie, w wyniku wyjątkowo okrutnego zrządzenia losu dosłownie z dnia na dzień staje się jedynym właściwym dziedzicem, który musi zająć miejsce swoich tragicznie zmarłych krewnych. Pozostawiając za sobą wszystko, co najbliższe jego niespokojnemu sercu, wyrusza w podróż do Anglii i wypełnia swoje obowiązki, należycie zajmując się pozostawioną samej sobie kuzynką. Na drodze do ich szczęścia staje jednak dużo więcej, niż gromadzące się nad Europą widmo wielkiej wojny.
Autorka: Carolina Dayang-Brooke


http://tonopah-kate.blogspot.com/
Rok 1907, Tonopah w stanie Nevada. Do przeżywającego ostatnie miesiące wielkiego boomu górniczego miasta przybywa, wyrwawszy się z Dakoty Południowej, Jeremiah Hart. W domu zostawia zmęczoną i przytłoczoną życiem matkę oraz cztery młodsze siostry. Wie, że jeśli chce zrobić coś dobrego dla nich, najpierw musi zadbać o siebie. Nie on jeden próbuje odmienić swój los w Tonopah — towarzyszą mu najlepszy przyjaciel jego ojca, niespokojny duch Smokey Reed, wraz z nim czarująca, ale upadła Maud Walker, a także wiecznie poświęcająca się dla właścicieli hotelu Sundowner, w którym pracuje, dobroduszna Nellie Snyder. Całą czwórkę łączy wspólny cel: znaleźć dla siebie lepszą przyszłość. Nie spodziewają się jednak, że to, co zacznie się dla nich całkiem niewinnie, niebawem obróci się w tragedię, mającą swój finał na oczach całego miasta.
Autorka: Carolina

http://gud-med-oss.blogspot.com/
Bernhard Oxenstierna nie jest ani urodzonym żołnierzem, ani politykiem - jedyne, czego pragnie to święty spokój, kawałek własnej ziemi i możliwość pracy ze zwykłymi, prostymi ludźmi. Kiedy jednak człowiek rodzi się w rodzinie takiej, a nie innej, nie ma co liczyć na spełnienie podobnych marzeń. Rodzina wie lepiej, co jest dla niego dobre, dlatego planuje mu wszystko: wybiera narzeczoną, karierę, stanowisko.
Gdy wybucha kolejna wojna polsko-szwedzka, Bernhard jako świeżo mianowany kapitan zostaje wysłany na front. Pomimo początkowych sukcesów szwedzkiej armii, młody Oxenstierna nie ma szczęścia - jego oddział wpada w zasadzkę Polaków. Bernhard godzi się z wizją nieuchronnej śmierci - ciężko ranny, leży w agonii na polu bitwy, zostawiony na pastwę losu przez polskich żołnierzy. Wtedy jednak, niespodziewanie, nadchodzi ratunek - od tego momentu życie Bernharda zmienia się diametralnie.
Autorka: Freyja

http://ellie-z-tanglewood.blogspot.com/
Anglia, schyłek epoki wiktoriańskiej.
Elodie Thunderous z Tanglewood, dorastając, wiodła monotonne życie – do czasu, kiedy jej spokój został zachwiany na skutek nieoczekiwanego spotkania z bratem, widzianym ostatnio niemal piętnaście lat temu. Od tamtej pory coraz częściej musiała mierzyć się z rzeczywistością, nierzadko obfitującą w tragiczne wydarzenia, zakazanymi emocjami, skrywanymi rodzinnymi sekretami, a czasem też tak prozaicznymi sprawami, jak kandydaci do jej ręki. Jaką rolę w życiu siostry odegra Gilles? Jak Ellie poradzi sobie w świecie, który nie jest zbyt przyjazny kobietom, zwłaszcza tym, które nie chcą zrezygnować z samodzielnego myślenia?
Autorki: Leleth

http://nightingale-hills.blogspot.com/
Nightingale Hills jest własnością rodziny Daughertych od pokoleń. Obecne czasy jednak zdają się szczególnym wyzwaniem. Wojna przyniosła zmiany, na które nie wszyscy są gotowi. To jednak nie jedyny kłopot lorda Daugherty – trzy dziewczęta do wydania za mąż zdają się jeszcze większym. Zwłaszcza że ich pragnienia i uczucia często są nieprzeniknione dla opiekuna. Czy kierowanie się rozsądkiem, a nie emocjami, zawsze przyniesie równie dobre skutki?
Autorka: Leleth

http://journey-to-third-reich.blogspot.com/
Wyobraź sobie, że masz wybór.
Możesz zapobiec jednej z najstraszniejszych wojen. Dzięki zmianie jednego wydarzenia możesz wymazać część zła z kart historii.
Możesz też biernie obserwować wszystko, co doprowadziło do zagłady milionów ludzi na całym świecie. Wtedy zmienisz jedynie siebie i swoje doświadczenia.
Którą drogą pójdziesz?
Justyna przez kilka lat interesowała się Trzecią Rzeszą. Po zalogowaniu się na forum dla wielbicieli historii drugiej wojny światowej otrzymała dziwną propozycję: może dołączyć do tajnego stowarzyszenia i przenieść się w czasie, aby na własnej skórze doświadczyć wydarzeń pierwszej połowy dwudziestego wieku.
"Podróż do III Rzeszy" to historia wyborów, jakich dokonała.
Autorka: Johanna Liesel Malone

http://greckie-mity.blogspot.com/
On- pan ciemności, która otacza go swoimi mackami od wczesnego dzieciństwa i Ona- księżniczka przyrody, która wzgardzała miłością. Historia greckiego mitu, bardzo zmieniona i urozmaicona, opowiedziana jeszcze raz, tyle, że lepiej ;)
Autorka: Mistral Wind

http://queengoryeo.blogspot.com/
Nie łatwo jest by kobietą za panowania dynastii Yuan.Tym bardziej kiedy jest się królową Goryeo.Cesarz składa fałszywe doniesienie o zamachowcach, przez co król Wang Yu musi ponieśc karę. sStratę nie ponosi tylko dwór królewski, a całe państwo. Wang Yu wraz z żoną Arisą wyrusza z tysiącem młodych dziewczyn do Yuanu. Młody cesarz stawia kolejne kroki w celu zniszczenia Goryeo. Cesarzem manipuluje tyran i zabójca jego poprzednika. El Temur. Czy komplikacja spraw pomoże władcą Goryeo?
Autorka: Ola Mirosia

http://kontrowersyjni.blogspot.com/
Wierzymy w to co mówi jedno źródło i nie zastanawiamy się czy to co mówią nam inni jest prawdą. Rzucamy światło na niektóre wydarzenia historyczne i teorie spiskowe, o których nie mówią media. Czym tak naprawdę był zamach na WTC? Jakie przekonania miał Jan Kalwin? Czy wiemy wszystko o swoim pochodzeniu? Razem znajdziemy odpowiedzi na te pytania.
Autorki: Dorota Pustelnik, The Julire

Rok 1935. Julien Bourdin przygotowuje się do przyszłorocznych wyborów do Izby Deputowanych, borykając się jednocześnie z dwudziestoletnim synem Maxime'm, który z dnia na dzień oznajmia, że nie zamierza iść w ślady ojca i nienawidzi studiować prawa. W tym samym czasie szlachecka, bogata rodzina Bauharnais przeżywa prawdziwy towarzyski skandal, kiedy okazuje się, że ich syn Jean-Claude zostanie ojcem dziecka podrzędnej paryżanki oraz wdaje się w romans z siedemnastoletnią Laurie Lavelle, niemającą sobą nic do zaoferowania szlacheckiej rodzinie i zdecydowanie nie nadającą się na żonę dla arystokratycznego Jean-Claude'a. A dodatkowo będącą starszą siostrą niewidomej Marie-Antoinette, która szlachcie wydaje się być nieco oderwana od rzeczywistości.
Autorka: Fealrin


Obserwatorzy