sobota, 12 maja 2012

Kryminalne

Głównym bohaterem jest sierżant Johnny Brigh, który wraz z detektywami Jessicą Carter i Thomasem Reeve'm, prowadzą dochodzenia w Nowym Jorku. Nadzorują nad nimi porucznik Jonathan Brigh, który jest ojcem Johnny'ego, a także prokurator śledczy - Nathasha Plamer. Postaram się wprowadzić Was na ścieżkę tajemniczych morderstw, a także w życie osobiste naszych policjantów.
Autorka: Dusia

http://slady-tajemnic.blogspot.com/
Podkomisarz Barbara Florczak przeprowadziła się z Końskich na Śląsk 5 lat temu. Pracuje w Komendzie Wojewódzkiej w Katowicach i współpracuje razem z komisarzem Andrzejem Olszakiem i podkomisarzem Tomaszem Jończykiem w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym. Prywatnie Basia mieszka sama. Spędza wolny czas z bratem Dariuszem, który od 10 lat mieszka z rodziną w Katowicach, oraz z przyjaciółmi. Pewnego dnia poznaje syna swojego szefa, Roberta Olszaka, który został przeniesiony z Łódzkiej Komedy Wojewódzkiej. Pomimo tego, że pracują w różnych zespołach dochodzeniowych, między dwojgiem rodzi się uczucie.
Autorka: Dusia

http://j-i-s.blogspot.com/
Powieść osadzona jest na początku XX wieku, lata 1906-1910.
Nastoletnia Cyntia Montenegro wywodząca się z sytuowanej rodziny popełnia niewybaczalny błąd, oddaje swoje serce synowi ogrodnika, chłopcu, którego lata wcześniej uczyła czytać.
Niewinna przyjaźń zapoczątkowana w sadzie wśród jabłek, przeradza się w romans, a jego skutki stają się nieodwracalne. William zostaje postrzelony i przepędzony, a zdesperowana i zakochana kobieta pragnie go odszukać. W ten oto sposób trafia do kamienicy Hektora Rodrigeza, starszego od niej o kilkanaście lat przedsiębiorcy i muzyka.
To przypadkowe spotkanie późną jesienią niesie z sobą wiele konsekwencji. Hektor wyjawia kobiecie, że jest Hiszpanem i nigdy nie widział śniegu. Młoda dziewczyna postanawia więc pokazać mu śniegi i w ten sposób zdobyć jego serce, by jej dziecko nie przyszło na świat bękartem.
Jak wiele człowiek jest w stanie poświęcić dla dobra rodziny?
Obsesyjne miłości, zbrodnie, tajemnice przeszłości...
Błędy, porażki i chwile radości...
A pośród tego wszystkiego uczucie tak silne, że nic nie jest w stanie go zabić.
Autorka: Tychon

http://sila-jest-we-mnie.blogspot.com/
Nic nie wróżyło katastrofy światowego formatu, a mimo to działania pewnej grupy zrujnowały dotychczasową harmonię. Ci, którzy przeżyli muszą nauczyć się funkcjonować w obcych warunkach, zdani tylko na siebie.Rodzą się przyjaźnie, miłości, uczucia... Jednak czy okażą się na wystarczająco silne, by przetrwać w świecie bez zasad?
Zapraszam na powieść z działów: postapokaliptyka, romans, dramat, kryminał, sensacja, akcja.
Autorka: Red Criminal (Ruda)

http://uwiezieni-w-przeszlosci.blogspot.com/
Mają dom, rodziny i szczęście, na które tak ciężko pracowali. Brudną przeszłość zostawili już dawno za sobą... Do czasu...
Seria porwań, dziwnych zbiegów okoliczności, a w końcu śmierć jednej z sióstr Parker doprowadzi do ponownego odbezpieczenia broni i chęci odnalezienia sprawcy, bez względu na konsekwencje. A co, jeśli jest nim ten, którego nigdy byśmy o to nie podejrzewali?
Przeszłość powraca z siłą, która może ich zniszczyć, lub uczynić jeszcze silniejszymi. Tylko od nich zależy, czy się poddadzą, czy będą walczyć o swoją wolność i bezpieczeństwo bliskich. Ale póki się z nią nie zmierzą, są "uwięzieni w przeszłości".
Autorka: Sekretna

http://short-stories-dellirah.blogspot.com/
Jedna noc może zakłócić pozornie spokojne życie Rayny. Od tego momentu jej problemem nie będzie bezsenność czy pogodzenie pracy i nauki, tylko gra, której jest uczestnikiem. Dokąd zaprowadzi ją trop zmarłej dziewczyny, która wyglądała identycznie jak ona?
Czas start.
Gra rozpoczęta.
Pozostaje tylko pytanie, kto pierwszy odpadnie.
Autorka: Dellirah

http://ognisto-wlosa.blogspot.com/
Nastolatka, Lissan Dayl, od spotkania z pewnym chłopakiem musi walczyć o życie swoje i innych. Nie miała pojęci, że od tego momentu jej życie zmieni się diametralnie. Jednak nie może już zmienić zdania. Jest już za późno, ale czy na pewno? Może jest jeszcze szansa, o której ona nie wie? Czy z niej skorzysta?
Dowiecie się tego czytając to opowiadanie.
Autorka: zdrowo zakręcone

http://sarah-bandet.blogspot.com/p/ostatni-gosc.html
Wesele dziedzica najbogatszej rodziny w Roscoe. Dziennikarze węszący sensację, którzy nie wahają się naginać prawdy dla dobra artykułu. Rodzinne animozje i trup w kaplicy. Jednym słowem, mnóstwo kłopotów. Wszystko to spadnie na ambitną organizatorkę wesel Sonię Weds. Czy uda się jej wyjść z twarzą z wesela, na którym nic nie idzie zgodnie z planem i znaleźć mordercę zanim na miejsce dotrze polica? Musi się śpieszyć, bo czasu jest niewiele, a na dodatek sama miała motyw, by zabić...
Autorka: Sarah Bandet

http://kolekcjoner-cial.blogspot.com/
Pokotów to małe miasteczko, które na ogół wygląda zwyczajnie i nie odbiega od innych miast. Niestety ku przerażeniu miejscowych ludzi oraz policjantów, dochodzi tam do serii morderstw, których ofiarami są młode dziewczyny. Komisarz Eryk Morawski bada sprawę, jednak nie jest w stanie poradzić sobie z tak nadzwyczajnym przypadkiem. Powołuje do pomocy inspektor Forbes. Razem łączą siły, by złapać Kolekcjonera Ciał, który nie spocznie, dopóki nie dokończy swojego trofeum.
Autorka: Nordycka

Obserwatorzy