sobota, 12 maja 2012

Przygodowe

Sati to kilkunastoletnia dziewczyna, która, nie mogąc dogadać się z nową żoną swojego ojca, trafia do szkoły z internatem w niewielkim mieście Whiton na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Wściekła i rozgoryczona, z początku nie może odnaleźć się w nowej sytuacji, a prześladujące ją koszmary i tajemnicza postać marynarza, którą widuje we śnie, tylko coraz bardziej mieszają jej w głowie. Do czasu, kiedy dowiaduje się, że szkoła słynie z legend o szesnastowiecznych hiszpańskich żeglarzach, którzy gdzieś na terenie szkoły ukryli skarb.
Autorka: Lexi

http://saving-emerald-city.blogspot.com/
Znacie opowieść o Dorotce? Tej małej dziewczynce, która z pomocą tornada przeniosła się z Kansas prosto do krainy Manczkinów?
Tak?
W takim razie musicie wiedzieć, że nie znacie całej historii.
Dorothy Gale ma dwadzieścia cztery lata, jest młodszym menedżerem w nowojorskiej siedzibie korporacji zajmujacej się handlem sprzętem medycznym z krajami azjatyckimi, w wolnym czasie zaś trenuje judo i jogę. Dawno już zostawiła za sobą ciotkę w Kansas, prowadząc poukładane życie, w którym brakuje tylko mężczyzny - nic dziwnego jednak, biorąc pod uwagę doświadczenia Dorothy z facetami.
Pewnego dnia wszystko zmienia jedno, z pozoru niewinne, spotkanie. Pewna nawiedzona kobieta wręcza Dorothy zagadkowy klucz wraz z karteczką z odręcznie napisanym pojedynczym zdaniem. Choć pismo zdaje się Dorothy znajome, pewnie nie zwróciłaby na nie większej uwagi, gdyby nie wichura, która zrywa się tego samego wieczoru, podczas jej powrotu do domu, a w wyniku której Dorothy przenosi się... prosto pod drzwi chatki pewnej niebezpiecznej wiedźmy.
A to dopiero początek, bo w końcu napis na karteczce głosił Czekam na ciebie...
Autorka: Elle

http://wojowniczka-z-kagolanii.blogspot.com/
Kalena to niewolnica służąca za żywą walutę podczas targów. Dziewczyna nie za bardzo potrafi poradzić sobie z życiem w surowym i okrutnym świecie. Pewnego dnia jej los splata się z losem księcia Galaspiaela Jest to członek tajemniczego stowarzyszenia pragnącego przywrócić stary porządek rzeczy w pełnym powojennego chaosu, anarchii i zniszczenia świecie. Niestety, kolejna wojna czai się tuż za rogiem.
Autorka: Kasamiyo Akasawa

http://crownsjewel.blogspot.com/
Co byś zrobił, gdybyś nagle został porwany z najszczęśliwszego wieczoru swojego życia? Byłbyś przerażony i zły, prawda? A wyobraź sobie, że to dopiero początek.
Bohaterka, siedemnastoletnia Lea Artem, dowiaduje się, że jej prawdziwe imię brzmi - Oleandra z rodu Quesenno.
Gdy wybuchła rebelia przeciwko królowi i królowej Vertigé, para służących uratowała i ukryła małą Oleandrę w sąsiednim królestwie Ravell.
Wkrótce rodzice Oleandry zostali straceni, a w Vertigé zapanowały rządy możnowładców, którzy panoszyli się na tronie należnym młodej władczyni.
Teraz Zaginiona Królowa z pomocą zamożnej, tajemniczej Lady Elisy, jej syna - Hala i jego najlepszego przyjaciela: sir Edama Bringthorna musi odzyskać koronę.
To jednak dopiero początek trudności. Bo koronę odzyskaną trzeba utrzymać na głowie.
Autorka: candlestick

http://zwierzeceopki.blogspot.com/
Kiedy żyjesz sobie normalnie, znajdujesz nawet pracę, a tu nagle wyrasta ci ogon...
Czyli dwie dziewczyny, które spotkały się z tym samym problemem, za którymi ciągnie się pasmo coraz dziwniejszych, straszniejszych bądź zabawniejszych zdażeń. Nie długo zajęło im zaprzyjaźnienie się, co było im na rękę, biorąc pod uwagę to co musiały przejść dalej. Od problemów z natrętami i kłótni, po tańce, wspinaczki, gwałt i wiele więcej. Kto by pomyślał, że dzięki zwierzęcym uszom zacznie się dziać tyle w życiu z pozornie zwyczajnych licealistek?
Autorki: AmebaQ/KozaŚnieżna

http://kozimiszmasz.blogspot.com/
Vanessa jest 16-letnią uczennicą, która jest gnębiona w szkole. Wychowuje się z wujkiem, natomiast swoich rodziców uważa za martwych. Pewnego dnia dowiaduje się, że jej matka żyje. Po drodze dzieją się bardzo dziwne zjawiska, a wszystko otacza atmosfera kłamstwa i tajemnicy. Poznanie poszczególnych osób wywraca jej życie do góry nogami. Jak potoczą się jej losy? Co jest kłamstwem, a co prawdą?
Autorka: Koza Kozowata

http://chosenbyaccident.blogspot.com/
Gdy Twój świat się rozpada... co zrobisz?
Jednego dnia pracujesz w sklepie, zarabiając w ten sposób na życie. Wszystko jest takie, jakie być powinno. Z dnia na dzień to samo - rutyna.
Następny dzień okazuje się koszmarem, o jakim jeszcze nigdy nie śniłeś. Z nieba zlatują bomby, a Twoje życie rozpada się kawałek po kawałeczku.
Czy jesteś przygotowany na to, co Cię czeka?
Autorka: cursedpsychopath

Obserwatorzy