sobota, 12 maja 2012

Psychologiczne

Brat Lexi popełnił samobójstwo. Rzucił się z dachu i zapadł w śpiączkę. Lexi jest zdruzgotana i nie może zrozumieć dlaczego to zrobił, w dodatku dzień po tym dostaje list od swojego brata. Chłopak miał jakąś tajemnicę. Tajemnicę związaną z jego nową szkołą i czymś, co uczniowie nazywają Króliczą Norą. Lexi postanawia, że znajdzie odpowiedzi na dręczące ją pytania i zemści się. Ale jedynym sposobem na poznanie prawdy jest przeniesienie się do szkoły brata, jednak zaraz po przekroczeniu progu, zmienia się wszystko. Lexi świadomie czy nieświadomie wkracza do niezwykle niebezpiecznej gry, której stawką jest dosłownie wszystko: prawda, sprawiedliwość, miłość oraz życie dziewczyny i jej brata. Królicza Nora wzywa śmiałków na zgubienie, a Lexi musi się dowiedzieć, kto stoi za imieniem Fałszywej Alicji, nim cały znany jej świat legnie w gruzach. Kiedy wszystko traci sens, nie masz pojęcia kto jest twoim przyjacielem, a kto zamierza skrócić cię o głowę…
Autorka: Amnesia

http://czwarty4grzech.blogspot.com/p/czwarty-grzech.html
Introwertyk.
Tak, to ja. Brakuje mi typowych zachowań społecznych, przez co wydaję się być ludziom dziwny. Nie integruję się z rodziną. Robię to z wybranymi, bliższymi mi osobami. Nie cieszę się jak pojeb, kiedy komuś urodzi się dziecko i szczerze mam wyjebane, kiedy ktoś zaczyna mi o swoim uroczym dzieciaczku opowiadać.
Autor: Riwarz Riwarzewski

http://ucieczkamajedynanadzieja.blogspot.com/
Chłopak z problemami. Na początku historii ma problemy z samookaleczeniem się, lecz w pewnym momencie poznaje chłopaka przez internet. Zaczynają ze sob rozmawiać, stają się sobie bliscy. On chcę mu pomóc, on boi się tej pomocy otrzymać. W końcu, po zakładzie, spotykają się. Wtedy naprawdę mogą zacząć się poznawać.
Autorka: Patish Raven'ko

http://nieobecne-jutro.blogspot.com/
Czym jest Nieobecne jutro? Jutrem, które nigdy nie nadejdzie. Przyszłością, dla niektórych niedostępną i abstrakcyjną. Życiem pozbawionym sensu, ale poprzedzonym heroiczną walką o świat, o miłość, o samego siebie i swoje marzenia. To historia umieszczona w niezwykle trudnej, wręcz nierealnej rzeczywistości, o której nikt z nas na co dzień nie myśli, ale ona istnieje. Gdzieś we współczesności, niby nowoczesnej i cywilizowanej, dalej istnieją miejsca, gdzie toczą się wojny i gdzie ludzie umierają za wyznawane wartości, poglądy.
Nieobecne jutro jest takim moim małym ukłonem w stronę wszystkich poległych, którzy walczyli o wolność. Warto o nich pamiętać, bo chociaż my sami możemy cieszyć się pokojem, to nie znaczy, że ten stan jest już trwale wpisany w naszą historię. Zwłaszcza, że ludzie nie uczą się na błędach i lubią je powtarzać...
Autorka: Monia

http://truelifebydamien.blogspot.com/
'' - Zdajesz sobie sprawę z tego co robisz? - zapytała. - Zdajesz sobie sprawę jak ona cierpi gdy Ty.. gdy Ty... ''
Damien wydaje się być zwyczajnym nastolatkiem, jak każdy w jego wieku chodzi do szkoły, imprezuje, spędza czas w towarzystwie swoich znajomych. Ma rodzinę, ale niezbyt mile się o niej wypowiada czy nawet wspomina. Nikt nie spodziewał się iż jedna noc może zmienić całe jego życie.
Jak daleko posunie się by zostać zauważonym? Co robi jeśli sprawy zawędrują za daleko?
Czy potrafisz obdarzać dwie osoby tym samym uczuciem jednocześnie? Co zrobisz gdy okaże się, że Twoje życie nie ma sensu?
NOBODY CAN SAVE ME NOW
Autor: DRAGON

http://lisiewymysly.blogspot.com/
Emily i Viki są studentkami mieszkającymi w Londynie o zupełnie innych, wyraźnych charakterach. To im jednak nie przeszkadza, by się przyjaźnić. Jedna z nich jest łagodna i miła, druga jest twarda i stanowcza. Jedna jest pacyfistką, druga ćwiczy sztuki walki. Jedna nie hamuje emocji, druga rzadziej się z nimi obnosi. Jedna z nich jest żartobliwa, druga też. Jedna z nich dostaje staż w ośrodku psychiatrycznym, a druga poznaje w zamkniętym w izolatce chłopaku dawnego przyjaciela (a może kogoś ważniejszego?). Jedną na powrót prześladuje tajemnicza kobieta, wytykając każdy błąd, druga próbuje znaleźć swoje, które mogły doprowadzić do dzisiejszego stanu jej bliskiego znajomego. Jedna chowa swoją przeszłość, próbując chronić bliskich przed jej powtórzeniem, druga walczy z przeszłością, próbując przyszłością zmienić bieg ubiegłych zdarzeń. Opowieść o nieidealnym życiu, emocjach bohaterów, trudnej miłości i pokonywaniu własnych demonów.
Z drugiej strony jestem ja, Sunny Rain, i moja przyjaciółka- Night Light. Razem prowadzimy początkujący blog, na którym na razie jest tylko jedno opowiadanie, ale zamierzamy wprowadzić ich więcej. Nasz główny motyw, opowiadanie o wymownej nazwie "Psychiatryk", prowadzimy na zmianę, prowadząc postacie przez perspektywy stworzonych przez nas głównych bohaterek- rozdziały Night Light są prowadzone oczyma Viki, a moje- Emily. Postanowiłyśmy poruszać prawdziwe, czasem może niełatwe, ale obrócone niekiedy w żart tematy, zamiast rysować cukierkową bajkę płaskich postaci.
Autorki: Night Light i Sunny Rain

http://innocent-ff.blogspot.com/
23 letnia Lindy Sampson to żona Patricka Sampsona i matka 4 letniego Toby'ego. Z pozoru delikatna, niewinna kobieta, kochana ponad wszystko przez swojego małżonka. Kiedy w czwartą rocznicę ślubu - Patrick zabiera żonę w sekretne miejsce, niespodziewanie mają wypadek samochodowy. Po miesiącu w śpiączce - Lindy odzyskuje przytomność w szpitalu. Z wyjaśnień lekarzy wynika, że mąż kobiety zginął na miejscu. Gdy 23 latka wraca do domu, nie zastaje w nim swojego dziecka. Po niedługim czasie wyjaśnia się, że chłopiec zginął w wyniku pożaru w domu sąsiadki. Jednak, pewnego dnia kobieta spostrzega dziecko, które wygląda zupełnie jak jej ponoć zmarły synek. Tego samego dnia, odwiedza ją Simon Carson - Nowy sąsiad, który łudząco przypomina jej męża... Do czego może posunąć się kobieta, będąc pewną, że została oszukana przez lekarzy? Odnajdzie swoja rodzinę? A może to co brała za pewnik okaże się jednym wielkim kłamstwem?
Autorka: Lol Lol

Obserwatorzy