niedziela, 13 maja 2012

Science fiction

Kaelas, wojownik klasy średniej, wraz z dwojgiem towarzyszy Kendappą i RM19 wyrusza na swoją pierwszą misję zleconą przez Vrieskasa. Musi podbić pustynną planetę, Harenosum, na której panuje wieczny dzień. Lecz nie spodziewa się, że to zadanie całkowicie zmieni jego dotychczasowe życie.
Książę Ladvarian, potomek ostatniego króla, okrzyknięty najwybitniejszym, młodym wojownikiem od czternastego roku życia podbija planety pod sztandarem Vrieskasa, pragnąc stać się najsilniejszym we wszechświecie, by położyć kres władzy tyrana i zdobyć koronę i Garudę, dziedzictwo królów.
Autorka: Jaenelle

http://jestem-niezniszczalna.blogspot.com/
Jest rok 2235.
Ludzkość wciąż nie potrafi otrząsnąć się po stratach spowodowanych przez III Wojnę Światową. W wyniku wybuchu bomby atomowej, geny wszystkich organizmów zostały zmutowane. Stworzono społeczeństwo niezniszczalnych. Żadna krzywda, choroba, nie jest w stanie go uśmiercić. Istnieje tylko jedno ograniczenie: słodka sielanka trwa tylko przez trzydzieści lat, ani dnia więcej.
Autorka: Windy

http://isetverse.blogspot.com/
ISETverse to wszechświat pełen bajecznych planet, obcych istot, przeróżnych kultur i wielu zagadkowych zjawisk. Dzięki tajemniczemu obiektowi znalezionemu na Antarktydzie kosmos ten staje otworem przed Ziemianami. Przeżyj przygodę wraz z drużyną dzielnych odkrywców.
Autorka: Vampircia

http://oczy-w-ogniu.blogspot.com/
Może Ci się wydawać, że Oczy w Ogniu są dziwne, bo mają specyficzną budowę, narrację. Powiesz, że są suche i nijakie, bez uczuć, bez mocji. Jednak, to rzeczywistość świata przedstawionego, który jest szary, zimny, nie ma w nim miejsca na ckliwość uczuć.
Kathanna Lewis mieszka wraz z ojcem w strzeżonym osiedlu robotniczym na obrzeżach futurystycznego dystryktu Nowy Jork i nie ma łatwego życia. Po ukończeniu szkoły wyjeżdża do wielkiego miasta, by zacząć naukę na West College. Ludzie szepczą o konflikcie zbrojnym na zachodzie. Wkrótce następuje eskalacja i porządek świata nigdy nie będzie już taki sam.
Nie wiem, dokąd zaprowadzi Cię to opowiadanie i jego bohaterowie. Nie jestem też pewna, czy zostaniesz ze mną do końca, wiem jednak, że Kath Lewis chce opowiedzieć Ci historię o samotności, biedzi, demonach przeszłości, niełatwych wyborach i skomplikowanej miłości pośród gruzów starej rzeczywistości.
Autorka: O.S. Neilwood

http://opowiadanie-sf.blogspot.com/
Historia młodych ludzi, skrzywdzonych przez los, zmuszonych do życia w cieniu i tajemnicy. Nie są tacy jak wszyscy, różnią się, bo są kimś wyjątkowym, lepszym i silniejszym od innych. Posiadają umiejętności, których zwykli ludzie nie są wstanie nawet pojąć. Ale świat nie może się o nich dowiedzieć, nikt nie ma prawa równać się z Bogiem, trzeba ich odizolować od ludzi, wytępić, zniszczyć. Ale oni nie chcą tak dalej żyć, mają dość strachu, dość kłamst i ucieczek. Światowa organizacja SION robi wszysto, żeby prawda o nich nigdy nie wyszła na jaw, a nasi bohaterowie dążą do zniszczenia SIONu i są wstanie podjąć każde ryzyko, żeby tylko ocalić swój gatunek, ocalić Obdarzonych.
Autorka: Paulina Kowal

http://wiruseva.blogspot.com/
Historia opowiada o pewnej rodzince.
Jest ojciec, matka, dwoje braci i mała siostrzyczka.
Problem zaczyna się dopiero wtedy, kiedy do mózgu dostaje się Eva. Niesamowicie upierdliwy wirus, który powoduje u człowieka ataki agresji, drgawek, aż w końcu bolesną śmierć. Samantha Macrolley była jedyną zakażoną w tej rodzinie, a skutki jej choroby odbiły piętno nie do usunięcia. Co się stało? Miłość i szaleństwo zniszczyło rodzinną atmosferę piątki Macrolley'ów, przez co dwoje braci musi uciekać przed własnym ojcem.
Autorka: Ecleette

http://cyberpunkowepowiesci.blogspot.com/
Opowiadania w klimacie cyberpunku. Wielkie korporacje, metropolie, w których mieszka po kilkadziesiąt milionów osób, intrygi na globalną skalę, cyberwszczepy, manipulacje genetyczne, cybeprzestrzeń, szeroko pojęta cyberprzestępczość, życie na Krawędzi, gdzie liczy się tylko styl, zasada 3M: Miasto, Masa, Maszyna, relacje ludźmi z maszynami i innymi ludźmi. Wszystko po trochu, czyli nasza przyszłość.
Teksty wrzucane skrajnie nieregularnie i raczej rzadko.
Autor: graf zer0

Obserwatorzy