poniedziałek, 6 sierpnia 2012

Dragon Age

Uczeni wierzą, że smok w nazwie aktualnego wieku oznacza ogromne, bardzo ważne zmiany dla całego Thedas. Czy to prawda – trudno orzec. Jednak niewielkie państwo na południu przekonuje się, że w tej legendzie tkwi ziarnko prawdy. Ferelden po raz kolejny zostaje poddany ciężkiej próbie, z której może się nie podnieść.
Po wyrwaniu się ze szponów okupanta świeżo wyzwolony kraj napotyka wielkie niebezpieczeństwo – w Głuszy Korcari natrafiono na hordę mrocznych pomiotów, stworów zrodzonych przez Plagę, największe plugastwo chodzące po ziemiach Thedas. Tajemnicze bractwo Szarych Strażników ponownie zamierza stawić czoła odwiecznemu wrogowi, jednemu z przebudzonych, spaczonych Dawnych Bogów, ale możliwości fereldeńskich Strażników są ograniczone. Ich bractwo na tych ziemiach dopiero się odbudowuje.
Komendant Szarej Straży Duncan wyrusza na poszukiwanie rekrutów. W teyrnirze Wysokoża natrafia na obiecującą kandydatkę, która jednak ani myśli wyruszyć z nim na wojnę, porzucając rodzinę. Nieoczekiwanie z pomocą przychodzi najpodlejsza w świecie zdrada – i w ciągu jednego wieczoru rzeczywistość Ellen Cousland staje w płomieniach.
Może wyruszyć do walki i przejść do legendy lub upaść pod ciężarem okrucieństw i zginąć. Decyzję chciała podjąć od razu, jednak nikt nie wie, jaka jest wola Stwórcy.
Autorka: Nearyh

http://dragonageo2i.blogspot.com/
Młoda, elfia dalijka zamieszkująca w klanie Lavellan, w pewnej chwili traci wszystko. Została sama ze swoim młodszym, uzdolnionym magicznie bratem. Gdy wyłom pojawia się na niebie, Cassandra poczuwa się do obowiązku ochrony świata, poświęcając pewien obóz, zamieszkany przez główną bohaterkę. Gdy zauważa tajemnicze znamię na jej dłoni, siłą zmusza ją do wstąpienia do Inkwizycji. Choć nie zawsze się dogadują, a Lutia utraciła swą ukochaną matkę, stara się pomóc innym, niosąc słowa pocieszenia.
Autorka: Mien'harel

Obserwatorzy