czwartek, 20 grudnia 2012

Obyczajowe

Kiedy dwudziestodwuletnia Sandra Gerber przeprowadza się z mamą Agatą do swojego ojczyma Marka Urbaniaka i jego córki Zosi, jej życie nabiera tempa. Niegdyś nudna dziewczyna znajduje pracę w dużym centrum handlowym, poznaje mnóstwo nowych ludzi i powoli otwiera swoje serce. W nowym mieście brakuje jej jednak bratniej duszy, dlatego zaprzyjaźnia się z wesołą Blanką i... zielonookim Frankiem. Na drodze do upragnionego szczęścia staje jednak Aleks - syn przyjaciela rodziny Urbaniaków. Przez nienawiść dwóch chłopaków Sandra będzie musiała ponownie zmierzyć się z bolesnymi wspomnieniami...
Autorka: Ninówa

http://podwojna-gra.blogspot.com/
Historia, którą ci opowiem dzieje się tuż obok ciebie. Nietypowa i niepowtarzalna. Fantastyka, pomyślisz. Ależ nie. Nie występują w niej mityczne stwory, czarodzieje latający na miotłach, czy wampiry które czyhają na ciebie za najbliższym zaułkiem. Nie usłyszysz tu też o aniołach. Nie, nic z tych rzeczy. Niech twój umysł przeniesie cię w te miejsca, zdarzenia, niech pokarze przed tobą postacie, które mówią swoim głosem w twojej głowie.
Poznaj historię dwój sióstr, bliźniaczek, które mimo różnych charakterów i odmiennych poglądów, współgrając potrafią dokonać wszystkiego.
Autorka: Balladyna

http://brytyjski-akcent.blogspot.com/
Poznaj piątkę młodych ludzi, którzy mają podobne spojrzenie na świat, jednak są zupełnie inni. Każde z nich zmaga się z własnymi problemami, lękami, słabościami i trudami własnego życia. Są samotni i nie wierzą w dobro czy sprawiedliwość. Na skutek pewnych wydarzeń, zostają ukarani i wspólnie muszą odremontować bibliotekę. Żadne z nich nie spodziewa się jednak, że w tej grupie znajdą osoby, z którymi połączy je przyjaźń a nawet coś więcej. Poznaj historię rozwijającej się przyjaźni oraz losy nastolatków którzy nauczyli się ufać i kochać.
Autorka: Pallina

http://betsuno-romio.blogspot.com/
Zacny pan Lun Yu prowadzi romantyczny pensjonat o, jakże wdzięcznej nazwie, "Zakątek szczęśliwego dzwonu"[...]. Wszystko zmienia się pewnego lata, kiedy pan Lun Yu po ciężkiej operacji biodra nie może zająć się pensjonatem, zatem obowiązek ten spada na jego jedyną i ukochaną córkę Choi Yu Lin i jej babcie Kim. Dla cierpiącej na ataki paniki dziewczyny po traumatycznym przeżyciu z dzieciństwa może okazać się to nie lada wyzwanie, zwłaszcza, że goście są przeróżni. Tymczasem, gdyby tego było mało, do pensjonatu przybywa najdziwniejszy lokator ze wszystkich. Niespełniony muzyk Jung Su Gim zamierza spędzić niezapomniane lato, tyle, że jego obecność porządnie daje się we znaki innym gościom, a także samej Choi. Wszystko wskazuje jednak na to, że ów lato przyniesie dziewczynie niespodziewaną miłość, a przecież przygotowuje się do ślubu ze swym przyjacielem Chung'iem.
Autorka: Oczy w Sepii.

http://negatyw-szczescia.blogspot.com/
Wyobraź sobie świat, gzie jesteś kompletnie sam. Nie masz nikogo kto by cię pocieszył, przytulił, albo chociaż się zatroszczył. Ciężko, prawda?
Amy nigdy nie miała łatwo. Musiała wychowywać się bez rodziców, w sierocińcu. Do czasu jej osiemnastych urodzin. Wtedy nadszedł moment, aby dziewczyna obrała własną ścieżkę i nauczyła się samodzielnie żyć. Starała się zapomnieć o bólu, który przysporzył jej najlepszy przyjaciel Niall Horan, opuszczając ją dwa lata temu. Udało jej się. Pomimo tęsknoty i umysłu zapełnionego bolesnymi wspomnieniami, stanęła na nogi.
Los jednak chciał, aby ich drogi ponownie się zetknęły. A wszystko przez karmelowe latte.
Autorka: Pallina

http://pamiec-jej-serca.blogspot.com/
Ona, dwudziestoczteroletnia Selina Simmons, która prowadzi własną bibliotekę na czterdziestej dziewiątej ulicy w Manhattanie, kocha książki, bieganie oraz podróże. Niestety wykryto u niej wrodzoną wadę serca. Przez jego niewydolność, czeka w kolejce na przeszczep. W końcu po jakimś czasie dostaje serce Camile, która była narzeczoną dwudziestosiedmioletniego Lucasa Johnsona, kierownika ds. reklamy w przedsiębiorstwie marketingowej „OCTOS”, znajdujący się w Centrum Manhattanu. Pół roku po śmierci Camile, Selina i Lucas wpadają na siebie i zaczynają się ze sobą spotykać, nie wiedząc, że to serce Camile przyciągało tych dwoje do siebie.
Autorka: Dusia

http://love-of-accident.blogspot.com/
W małym pudełku - całe moje życie.
Wspomnienia kryjące tajemnice.
Kilka słonych łez wylanych na kartce papieru,
przypominających chwile w cierpieniu.
A pośród smutku i żalu,
mała iskierka do radości pożaru.
Wszystko schowane gdzieś w szarym kącie,
czeka, aż kurz na nim osiądzie.
Autorka: Maarti

http://seem-like-a-dreams.blogspot.com/
Perypetie nastolatki, której życie zmienia się o 180 stopni w jednym dniu. W dniu, w którym musi opuścić swoich najbliższych, ukochany kraj i wyprowadzić się za Atlantyk. Dziewczyny, której życie kładzie ciągle kłody pod nogi, ale która nigdy się nie poddaje i idzie dalej. Wątki przygodowe, miłosne, żartobliwe i ciągła zaskakująca akcja!
Autorka: aG.x

http://learn-love-again.blogspot.com/
Historia o 17-letniej Kate, która po śmierci brata całkowicie się zmienia.Kiedyś pełna życia, kochająca tańczyć, teraz jej życie to imprezy, nielegalne wyścigi i nowy chłopak Ethan. Czy pojawienie się Jake'a, chłopaka, który z początku chciał ją wykorzystać coś zmieni? Czy mu wybaczy i zostaną przyjaciółmi? Może połączy ich uczucie?
Autorka: Firefly

http://historiaadam.blogspot.com/
Adam jak zwykły nastolatek wiedzie beztroskie życie z matką w Londynie. Pewnego dnia w sieci poznaje dziewczynę. Victoria początkowo też wydaje się być zwykłą nastolatką, lecz okazuje się, że coś jest nie tak. Życie chłopaka zmienia się, i Adam poznaje strach. Jednak koszmar udaje się przeżyć, a jego konsekwencje znajdą odbicie w życiu nastolatka i jego rodziny.
Czy Adam wybacz Victorii, i co stanie się gdy dawna miłość da o sobie znać... Kogo wybierze?
Autor: DRAGON

http://ostatni-upadek.blogspot.com/
Myślisz, że tylko alkohol i narkotyki są niebezpieczne? Sport może być równie niszczący. Bez ściśle wyznaczonych granic - uzależnia, stając się przez to zwyczajną pułapką. Alek nie zdawał sobie z tego sprawy. Zastrzyk adrenaliny, którego doświadczał, ocierając się niemal o śmierć, był dla niego niczym wybawienie. Stanowił ocalenie przed bolesnymi wspomnieniami, o jakich nie potrafił zapomnieć przez lata. Dlatego też nie miał żadnych oporów przed wykonywaniem trudnych trików. Przyjaciele nie reagowali, nie wtrącała się też Asia. Wszyscy przecenili jego zdrowy rozsądek i możliwości. On sam nie czuł strachu i chyba to go w końcu zgubiło.
Ostatni upadek to historia o poświeceniu się dla pasji, ale również uświadomieniu, jak zdradziecką świnią może być ona, gdy tracimy kontrolę.
Autorka: Monia

http://the-streetangel.blogspot.com/
Główną bohaterką jest Olivia, która mieszka wraz z swoją przyszywaną matką Marią, z pochodzenia Hiszpanką w małym pokoiku. Olivia jako noworodek została oddana do domu dziecka. Dziewczyna nawet nie posiada własnego nazwiska. Maria skrywa sekret który wciąż ciąży jej na sumieniu. Gdy w końcu decyduje się odnaleźć to co straciła przed laty to może być już za późno. Jej zdrowie diametralnie się pogarsza. Czy to rzeczywiście choroba czy może coś zupełnie innego? Will jako dwudziestolatek wyprowadził się z domu. Nie mógł słuchać ciągłych narzekań na swój temat. Jedyna osobą, która go wspiera jest jego młodsza siostra Lilly. Mężczyzna spełnia się zawodowo jako architekt ale czuje, że czegoś w jego życiu brakuje. Gdy poznaję Olivię to wszystko się zmienia...
Autorka: Mia Vlad

http://najtrudniej-zaufac.blogspot.com/
Anna Zabawska to dziewczyna z głową na karku. Jest dobrą studentką, ma dorywczą pracę i nie narzeka na brak znajomych. Ale tak naprawdę nie ma przyjaciółki od serca, jest raczej skryta, spokojna i wciąż niezbyt pewna siebie. I marzy o miłości. Z ciekawości i desperacji szuka jej w internecie, jednocześnie decydując się na spędzenie kilku szalonych dni w gronie kadry polskich siatkarzy. Czy te wakacje będą inne od wszystkich? Na pewno tak. Czy Ania będzie żałować marzenia o księciu z bajki? Zapraszam do lektury :)
Autorka: Marta

http://picturesquelifee.blogspot.com/
Klara od zawsze chciała zostać zawodowym fotografem. Podczas wyprawy nad jezioro poznaje tajemniczego chłopaka, który ratuje jej życie. Przyjaciółka dziewczyny - Laura, inicjuje spotkanie Klary i Eryka. Po jakimś czasie dziewczyna trafia do szpitala, okazuje się, że jest chora na anoreksję. Czy dziewczyna poradzi sobie z chorobą? Czy może liczyć na pomoc najbliższych?
Autorka: Werqa Ju

http://zejdz-na-ziemie.blogspot.com/
Zupełny przypadek stawia na swojej drodze dwoje kompletnie różnych ludzi. Jeden taki przypadek może mieć wiele konsekwencji i spowodować równie wiele komplikacji. Kiedy wchodzą w grę uczucia, zwłaszcza takie, których sami nie rozumiemy, każda opowieść staje się tragikomedią. Sztuką jest jedynie odnalezienie w niej swojej roli.
Autorka: Mercury Eff

http://your-perfect-imperfections-ff.blogspot.com/
Isobel i Charlie. Są jak ogień i woda. Co ich łączy? Równie silna nienawiść do siebie nawzajem. Pewien mężczyzna powiedział kiedyś Charliemu: Miłość, nienawiść. Dzieli je taka cienka linia. Wtedy jeszcze nie rozumiał jaka moc drzemie w tych słowach. Niebawem przekonają się o tym oboje. Pewnej feralnej nocy, kiedy zderzą się dwa światy, wywołają lawinę zdarzeń. Będzie to historia o miłości. To historia o miłości od tej gorszej, najbardziej skomplikowanej strony. Słodko-gorzka i prawdziwa.
Autorka: Greaseblow

http://rain-sound.blogspot.com/
Czasami miłość bywa omylna. Serce wybiera osobę, która zamiast szczęścia potrafi zadawać tylko ból. Bierze, nie dając nic w zamian. Choi April to siedemnastoletnia dziewczyna, która zagubiła własną drogę życia. Ślepo zakochana traci najlepszego przyjaciela, bliźniaczego brata i ludzi, którzy wychowywali ją jak rodzoną córkę, choć wcale nią nie była. Czy Kim Bum i Thomas z którymi niegdyś tworzyła zgraną paczkę zdołają nawrócić ją ze złej drogi?
Autorka: Snooki

http://twoje-marzenie.blogspot.com/
Matthew Turner ma trzydzieści lat, świetnie prosperującą firmę i ogromny dom. Do niedawna mieszkał w nim ze swoją żoną, Laurą, jednak od pewnego czasu spotyka się z Monique, intrygującą Francuzką pełną ognistego temperamentu. Gdy wreszcie mówi swojej żonie, że chce odejść, ta niespodziewanie składa mu pewną propozycję...
Autorka: Elif

http://musivum-ome.blogspot.com/
„Musivum” jest wieloelementową opowieścią, na którą składają się: życie uczelniane oraz pozauczelniane grupy humanistów; uniwersytet oglądany zarówno oczami studentów, jak i wykładowców; obraz specyficznego miasta, jakim jest Szczecin. Bohaterowie poszukują swego miejsca w literaturze, w sztuce, w kulturze, w historii, w filozofii, w pisarstwie, w dyskusji, w tym wszystkim, co się składa na humanistykę, w swojej pracy, w orientacji seksualnej, religijnej, politycznej, w związkach z innymi ludźmi, w swych pasjach, a także w miejscu, w którym się urodzili lub zamieszkali z własnej woli.
„Musivum” to intensywne rozgryzanie ludzkiej psychiki i seksualności, tematyka LGBT, queer, feminizm i gender, eksperymenty z formą, współczesna szczecińska rzeczywistość oraz ogląd uczelni, życia naukowego, związków i pisarstwa od kuchni.
Autorka: Ome

http://amandiolabadeo.blogspot.com/
Moja twórczość - miniaturki, opowiadania. Blog dla wszystkich, którzy uwielbiają czytać.
Autorka: Sorciere Lúthien

http://moja-druga-szansa.blogspot.com/
Dawniej piękna dręczycielka, a teraz? Miła dziewczyna, która w wyniku wypadku samochodowego straciła pamięć i musi zacząć swoje życie na nowo. Z tym jest trochę ciężej, szczególnie jeśli poznaje nieprzyjemną prawdę o swojej przeszłości. Czy uda jej się udowodnić rówieśnikom, że się zmieniła i naprawić wyrządzone krzywdy?
Autorka: O.

http://fields-of-hope.blog.onet.pl/
Blog ten opowiada historię o grupie przyjaciół zmagającej się nie tylko z problemami życia codziennego jak pieniądze, praca czy miłość. Każdy z osobna został okaleczony przez życie, w mniejszym lub w większym stopniu, co jednak odbiło się na ich psychice. Może to dlatego od lat nadal są nierozłączni, mają w sobie oparcie i zawsze mogą na sobie polegać? Jak powszechnie wiadomo los lub przeznaczenie - przez różnych ludzi, różnie nazywane - złe rzeczy, lubią spadać na głowę w najmniej oczekiwanym momencie i niszczyć ludzkie relacje. Bo niby dlaczego małżeństwa z dwudziestoletnim stażem się rozpadają? Bo coś lub ktoś stanęło na drodze ku ich wspólnemu szczęściu. Czy ich losy potoczą się tak samo? Czy nowo poznani ludzie, wygrzebując stare sprawy zniszczą ich przyjaźń? Czy historia zatoczy koło? A może coś jeszcze straszniejszego czai się gdzieś tam, w ciemnościach, za rogiem? Tego i jeszcze więcej dowiecie się czytając tę smutną, nieco paranormalną z nutką romansu historię.
Opowiadanie jest pisane z perspektyw różnych bohaterów.
Autorka: Schuyler Stafford

William postanawia zabrać swoje, już dorosłe, dzieci w podróż do przeszłości.
Przedstawiona opowieść zmieni życie każdego z nich.
Autorka: Egoistka

http://dokonujac-wyborow.blogspot.com/
Maja Dębkiewicz to zwykła gimnazjalistka. W końcu jest w trzeciej klasie. Czeka na nią wiele wyborów, których nie jest w stanie dokonać nawet nie jeden dorosły. Kłopoty piętrzą się tak, że nie widać już promyka nadziei. Walka z nimi wydaję się być syzyfową pracą. Nie wie czy jest gotowa na jakiekolwiek uczucie, które wydaje się rodzić tam, gdzie się tego nigdy nie spodziewała.
Kim tak właściwie jest? Kim chce być?
Wszystkie pragnienia i kłopoty sprowadzają ją do wyborów.
A jeden może zmienić wszystko.
Autorka: Atramentowa

http://dziewczyna-z-blizna.blogspot.com/
Bliz­ny przy­pomi­nają nam, że przeszłość była rzeczywistością.
Maya Johanson zaczyna nowe życie w New Haven, zostawiając za sobą 20 lat względnie szczęśliwego życia, a także tragiczne zdarzenia w rodzinnym Baltimore. Z pozoru silna dziewczyna, w głębi ducha skrywa bolesne tajemnice, które nie dają o sobie zapomnieć.
Czy Mai uda się uporać z powracającymi demonami przeszłości? Odnajdzie prawdę i pogodzi się z utratą bliskiej osoby? Czy będzie gotowa poświęcić miłość dla upragnionej zemsty?
Liczne retrospekcje, poruszające relacje, przerażająca tajemnica i niespodziewany romans - to wszystko odkryjecie czytając Dziewczynę z Blizną!
Autorka: Mona Simon

http://bitter-delight.blogspot.com/
Dotarłam w pewnym momencie do punktu, w którym zaczęłam zadawać sobie pytania.
Czy skorzystałabym z szansy cofnięcia się w czasie i zmiany swojego życia?
Czy podjęłabym inne, rozsądniejsze decyzje?
Czy zrezygnowałabym z rozkoszy przeplatanej goryczą na rzecz spokojnego sumienia?
Jedno, najważniejsze pytanie towarzyszyło mi od początku.
Czy potrafiłabym porzucić zakazaną miłość do księdza?
Nie. Miłość zawsze będzie silniejsza.
Autorka: Johanna Liesel Malone

http://my.w.tt/UiNb/jLtTiTM3Zu
Cierpienie - To słowo nie ma definicji. Dla każdego piekło jest inne, każdy ma swoje demony i rzeczy ściągające go na dno.
Piekło jest puste. Wszystkie diabły są tutaj.
Autor: Edi

https://www.wattpad.com/story/87603359-lost
Zgubić jest się o wiele łatwiej, niż odnaleźć.
Odgrywałam swoją postać nawet wtedy, gdy schodziłam ze sceny. Wszystko po to, by zapomnieć o odrzuceniu - aby uciszyć krzyczące z bólu serce.
Wkrótce straciłam poczucie siebie... Już nie wiedziałam, kiedy jestem sobą, a kiedy tylko udaję kogoś innego, aby mniej bolało.
Zgubiłam się i nie wiem, jak odnaleźć drogę do miejsca, gdzie zostawiłam moje zranione serce.
Czy to możliwe, że On wciąż je ma?
Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=-2QHKfzI-M8
Autorka: HazelThinks

http://wczorajszy-dzien.blogspot.com/
Cassandra po raz kolejny traci bliską swojemu sercu osobę. Oparciem w tym ciężkim i trudnym okresie staje się Adalind. Wśród przedmiotów, które segregują znajdują coś, co wywraca życie Cassie do góry nogami. Odnajduje stary list… List, który lata temu został napisany ręką jej zmarłej matki. Jego treść, zmienia całe życie kobiety. To, co zostało w nim zawarte, jest dla Cassie ogromnym zaskoczeniem. Nie może uwierzyć temu, co kilkanaście razy przeczytała.
Autorka: Devirose

http://greeneyed-lion.blogspot.com/
„The Greeneyed Lion” to historia mająca dwa oblicza. Z jednej strony, opowiada o trójce ludzi w różnym wieku, którzy, jak wielu innych na świecie, szukają swojego szczęścia. Z drugiej, mamy do czynienia z nieokiełznanym zbiegiem wydarzeń, który sprawia, że człowiek zaczyna patrzeć na swoje życie z zupełnie innej perspektywy. Jest tu też cząstka spoiwa – czegoś co łączy oba te elementy w jedną całość. Komplet, może niekoniecznie należy nazywać go poukładanym, ale pamiętajmy, że mowa o życiu – czymś nad czym nie można sprawować żadnej kontroli; czymś, co bezsprzecznie biegnie własnym rytmem.
Autor: tpiapiac

http://skresleni.blogspot.com/
Gdy Stella po raz pierwszy widzi swojego nowego sąsiada nie wie, że Ethan przewróci jej życie do góry nogami. To dzięki niemu odkrywa inną stronę swojej muzycznej pasji i zaczyna wędrówkę ku spełnieniu dziecięcych marzeń. Niestety dość szybko przekonuje się, że show biznes jest zepsuty o szpiku kości. Jedna zła decyzja ciągnie za sobą pasmo kolejnych, co w końcu doprowadza do wielkiego skandalu, po którym Stella traci wszystko, co miało dla niej znaczenie.
Autorka: Ola

Gdy miały po 16 lat, marzyły, że będą się przyjaźnić już na zawsze. Chciały pójść razem na studia, razem zwiedzić świat. Wierzyły, że nic nie jest w stanie ich rozdzielić.
Teraz mają po 25 lat i ich życia potoczyły się nieco inaczej, niż tego oczekiwały. Jedna z nich jest już żoną i matką trójki dzieci, druga kończy studia. Widziały, jak przyjaźń upada pod wpływem miłości. Co jeśli z ich relacją stanie się to samo?
Autorka: letty

http://dariusz-tychon.blogspot.com/p/blog-page_19.html
„Nie jesteś sama” to seria, która powstała z myślą o kobietach, ich codzienności, zmaganiach, problemach. Nie jest jednak przeznaczona tylko dla kobiet. Skoro mężczyzna ją napisał, to myślę, że daleko tu do babskiego, nudnego, przesłodzonego romansu.
Seria obejmuje pięć opowieści, a główną bohaterką każdej z nich jest zupełnie inna kobieta. Te panie dzieli wszystko – wiek, stan cywilny, status społeczny, wykształcenie. Mają różne cele, na innych poziomach są ich ambicje i marzenia.
Główne założenie każdej z części jest jednak jedno i to samo. Każda opowieść wręcz krzyczy do czytelniczek „Nie jesteś sama! Takich ciebie jest wiele na tym świecie!”. Panom natomiast każda seria pokazuje jak wiele krzywdy płeć piękna zaznaje głównie od nas, czasami nienaumyślnie, a czasami świadomie. Wszystkich te opowieści mogą nauczyć, by nie odwracać wzroku, nie wydawać pochopnie osądów, podnieść się z każdego upadku, zacisnąć dłonie w pięści do walki i iść przez życie z podniesioną głową.

Zwiastun: https://youtu.be/drZh-cZs_2E
Autor: Dariusz Tychon


Obserwatorzy