czwartek, 1 maja 2014

Dark fantasy

Colby Hill to małe miasto położone nad morzem. Można było pomyśleć, że w nim nic się nie dzieje. Ale tak nie jest. Anna Walker przekonała się na własnej skórze. W wieku siedemnastu lat dowiedziała się, że jest czarodziejką i od razu musiała dorosnąć do tej roli. Poznała miłego i przystojnego Chrisa Colby. Czuje od niego niebezpieczeństwo. Kim jest Chris? Czy to on morduje ludzi w mieście? Czy to ktoś inny?
Autorka: Mroczna

http://kroniki-gold-feather.blogspot.com/
Zaczęło się od straty i skończy się na stracie.
Rosen przeżywa swój mały kataklizm: Jej ojciec ginie w niewyjaśnionym ataku dzikich psów, zaraz po tym jak jej ukochany rzuca ją bez jasnego powodu.
Rozbita dusza dziewczyny wydaje się być odporna na jakiekolwiek próby scalenia.
Tymczasem w Gold High pojawia się nowy uczeń Robin Gelles, a w okolicznych lasach nocami słychać wycie.
Jakie tajemnice tak naprawdę nie mogą wyjść na jaw?
Dlaczego Ojciec Rose zapłacił za nie najwyższą cenę?
I nade wszystko, dlaczego dziewczyna ma wrażenie, że nie pasuje do reszty?
Wilki nie atakują bez powodu...
Autorka: Nicety

http://chaosu-granice.blogspot.com/
Lostar to świat wprost wrzący od krążącej tuż pod ziemią magii. To ona jest siłą, która napędza tamtejsze życie, definiuje losy prostych ludzi oraz wpływa na każdy, nawet najdrobniejszy aspekt codzienności. Nie każdy jednak zdaje sobie z tego sprawę.
Magia, szukając ujścia, grozi kolejnym – trzecim już – Wielkim Wybuchem. Uczeni magowie mają powody sądzić, że to uderzenie może być ostatecznym, takim, które zniszczy cały Lostar, a na pewno całe życie na tych ziemiach. Potrzeba cudu, by powstrzymać zagładę, natomiast do spełnienia cudu niezbędni są śmiałkowie kpiący sobie z niebezpieczeństwa.
Gdy trafia się taka grupa, nadworny mag nie zastanawia się zbyt długo – zaczyna wcielać w życie swój ryzykowny plan, wierząc, że w Lostarze istnieją takie siły, których egzystencji jeszcze nie zgłębiono, a które mogą mieć wpływ na losy świata.
Czy zdołają wygrać wyścig z czasem, nie tracąc przy tym życia?
Autorka: Nearyh

http://nowy-swiat-andrei.blogspot.com/
Nieludzki dar, tajemnice, bolesna strata, niespodzianki, znienawidzony kolega... To coś, co Andrei najbardziej dokuczało. Myślała, że gorzej już być nie może.
A jednak.
Marzenia o spokojnym życiu i wesołej przyszłości pękają jak bańka mydlana. Dziewczyna dowiaduje się, że nie jest człowiekiem i trafia do zupełnie innego świata, o którym nie miała zielonego pojęcia. Świat pełen magii, nadnaturalnych istot z legend, niebezpieczeństw i sekretów przerasta ją. Gdy wszystko powoli zaczyna wracać do normy, pojawiają się kolejne tajemnice, a do akcji wkraczają najmniej spodziewane postacie.
Nienawiść pomiędzy nadnaturalnymi istotami wciąż kryje się w sercach wrogów. Czy można to zmienić i sprawić, że wszystko będzie tak jak kiedyś? Krążąca od setek lat po świecie magii przepowiednia mówi, że tak.
Czy Andrea zdecyduje się wypełnić przeznaczenie? Może się też okazać, że będzie na to za słaba... Nieodpowiedni, ale prawdziwi przyjaciele, którzy tak jak ona znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, będą musieli zmierzyć się z własnymi problemami.
Zakazana przyjaźń, zemsta, odnalezione szczęście, ból, cierpienie, nienawiść, strata, nawrócenie... Jesteś gotowy/a, aby wkroczyć do świata fantastyki z nutką świata rzeczywistego i dowiedzieć się, jak zakończy się historia? Czy bohaterka okaże się zdecydowanie silna, by stawić czoło nowej sytuacji? Jaki będzie koniec? Pamiętaj tylko jedno. Dobro zwycięża zło. Ale czy zawsze?
Autorka: Maggie

http://kronika-dark-hills.blogspot.com/
Ciągłe przeprowadzki, to dla mnie nic nowego. Podróżuję z tatą już od dziesięciu lat, więc to dla mnie norma. Tym razem zatrzymaliśmy się na pewien w małym miasteczku o nazwie Dark Hills. Nie byłoby to nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że każdy mieszkaniec ma jakieś tajemnice i to nie są błahostki. Jednak tajemnica, którą skrywa miasteczko, jest o wiele bardziej mroczna. Czy dam radę ją odkryć? A co jeśli ja też skrywam tajemnicę, o której nawet nie miałam pojęcia. One były tylko przykrywką, prawdziwą tajemnicą jesteś ty!
Autorka: Rita :D

http://mroczna-kraina90.blogspot.com/
Cher przez 16 lat żyła z ludźmi których uznawała na swoich rodziców. Nie mogła opuszczać domu. Po 16 latach ucieka z domu. I to najgorsza decyzja jej życia. Cher pozna wiele tajemnic, kim są jej prawdziwi rodzice? Kim są Diemonci? I czy kiedykolwiek będzie ona mogła prowadzić normalne życie?
Autorka: Mroczna-kraina90

http://2disbetter.blogspot.com/
Czy przeżyliście kiedyś sen tak realny, że myśleliście że jest on prawdziwym życiem? A co jeśli to całe wasze życie, albo choćby jedna jego część, była snem?
Piętnastoletnia Nika jak co dzień zmierza do szkoły ze swoją najlepszą przyjaciółką. Lecz w jednym momencie, cała normalność tego dnia znika. Coś jest nie tak, lecz Nika nie daję się temu wrażeniu. Dziewczyna już po kilku godzinach jest zmuszona widzieć masową rzeź swoich przyjaciół i walczyć z niekoniecznie martwymi pozostałościami po nich. Ale, czy to wszystko było tylko iluzją?
Czy Nice kiedyś uda się odkryć co tak na prawdę stało się podczas tej drogi do szkoły?
Autorka: Nika Odyjas

http://arkana-avalonu.blogspot.com/
Mordred, syn Morgany i Artura, szczęśliwie ocalał z Bitwy pod Camlann - ocalał, a może zapadł w śpiączkę i cały Avalon, razem z jego elfimi przedstawicielami, jest tylko jedną wielką imaginacją?
Autorka: Shavare Yvharit

http://rodzinadenverow.blogspot.com/
Chwile są ulotne, zwłaszcza, gdy jest się prawie nieśmiertelnym. Nie liczysz minut, godzin, dni, lat, wieków...
Dla Dylana w 1731 roku czas stanął w miejscu. Od tej chwili stał się samotnikiem, mający za towarzysza jedynie głos własnego instynktu. Nie miał uczuć. Nie chciał ich mieć. Najważniejsze dla niego było zaspokojenie własnej chęci mordu. Jako filar śmierci musiał zabijać ludzi i nie tylko ich.
Czy poznanie małej Lexi zmieniło go? Bardzo. Ale czy na lepsze? Czy trzystu letni morderca potrafi stać się fajnym chłopakiem, takim jak jego brat Jasper? Ludzka psychika jest ciężka do uleczenia, a co dopiero wampirza. Śmiertelnicy nie są w stanie tego pojąć...
Czy miłość Lexi sprawi, że okropny wampir przestanie mordować? Nie. Żaden wampir nie może i nie umie nie zabijać.
Miłość potrafi zawirować, lecz nigdy nie przedostanie się przez kamienne mury serc wampirów. Potrafią się oddać jednej kobiecie, umieją przenieść dla nich góry, lecz gdy szalę przechyla jeden z nich, zaczynają nienawidzić. Chcą zniszczenia, chcą cierpienia, a na to nie ma lekarstwa. Nie w przypadku morderczych wampirów.
Wejdź do świata Rodu Denverów i dowiedz się jak żyją arystokraci walczący między sobą o koronę i władzę nad wszystkimi nadprzyrodzonymi istotami. To do nich należy władza.
Autorka: Justyna B

http://lickanthronicon.blogspot.com/
Gdy Kastor umówił się na spotkanie z kolejną ofiarą, spodziewał się powodzenia. Tajemnicza dziewczyna okazała się jednak jedną wielką pomyłką pod każdym możliwym względem. Ich spotkanie namotało w życiu wielu osób.
Kim naprawdę okazała się być Amelia i jak w rzeczywistości się nazywa?
Grupa młodych dorosłych z Trójmiasta, mimo swojego magicznego pochodzenia, prowadzi normalne życie. Bywa to przytłaczające, kiedy raz na trzy miesiące polujesz ze znajomymi w lesie, a potem wracasz do swoich codziennych, ludzkich obowiązków jak gdyby nigdy nic.
Potomkowie osób wygnanych z Agharty również nie mają do niej wstępu. Czy tę zasadę można zmienić? Czy da się wzniecić kolejny bunt, czy nie będzie to po raz kolejny przelewanie krwi na marne?
Co łączy ze sobą syna policjanta, chłopaka z bogatej rodziny, ekscentrycznego geja, studenta medycyny i dwóch braci?
Jedno jest pewne. W ich żyłach płynie czysty likantronikon...
Autor: Syriusz

http://darkqueen-corkasmierci.blogspot.com/
Kronika Ciemności to nie opowieść dla dzieci...
To opowieść dla tych, których mrok nie przeraża...
Którzy przed nocą się nie chowają, a przed Ciemnością nie drżą...
Których Lucyfer ściga, ale nigdy nie dogodni...
Których żaden Radny, choć próbować będzie, nie złamie...
Tak, nie mylisz się.
To opowieść dla Ciebie.
Autorka: DarkQueen

http://vampirestoown.blogspot.com/
Od razu piszę , nie jest to opowiadanie typu zmierzch.Jak sama nazwa wskazuje, ten blog jest o wampirach.Kate,Ethan,Jonathan,Cooper i Jack,to oni rządzą tym miastem.Ludzie starają się tu żyć normalnie, ale czy to możliwe, jeżeli co dzień ginie ktoś inny?Nie sądzę.Pewnego dnia Jack idzie do przyjaciół, po drodze głodnieje.Więc, jak to w jego zwyczaju, idzie się pożywić.Tym razem w oko wpadła mu blondynka .Kiedy dziewczyna jest bliska śmierci, postanawia jej nie zabijać.Porzuca ją w parku,a sam idzie w znanym mu kierunku.Czy się jeszcze spotkają?Jeżeli chcesz się dowiedzieć , co się stanie w najbliższych rozdziałach, czytaj tego bloga.
Autorka: Edzi.oo

http://jestem-potworem.blogspot.com/
Shiereen to demon żyjący w współczesnym świecie. Dobrze się jej powodzi, ma wysoka pozycję w Prawdziwym Świecie i nic nie może jej zagrozić. Ale nawet najsilniejsze demony miewają problemy. Cała akcja zaczyna się w dniu gdy Shiereen znajduje pierścionek zaręczynowy a kończy się na pragnieniu śmierci.
Autorka: Sztyletnica

http://killallyourfriends.bloog.pl/

Bo wiesz, tutaj nikt nie opłakuje zmarłych — przyzwyczailiśmy się do przepływu ludzi. Ktoś odchodzi, ktoś inny wchodzi na jego miejsce. Proste, prawda? I każdy jest sobą. To ten minus, bo w snach niczego nie ukryjesz; wychodzi z ciebie to, co najgorsze. Nauczyłam się w tym miejscu jednego — śnij ostrożnie.
Autorka: Hiroki


http://lodowe-serce.simplesite.com/
Udgar, chłopak, który nie pamięta nic ze swojego dzieciństwa ratuje przed śmiercią pewną dziewczynę, która najprawdopodbniej przed czymś ucieka.
Kiedy jej oprawcy zawitali do wioski prosi Udgara o pomoc, ten zgadza się i pomaga jej uciec. W jej towarzystwie zaczyna sobie przypominać wydarzena z dzieciństwa i na jaw wychodzą mroczne tajemnice, którym musi podołać.
O bogowie! Oni mu w tym nie pomogą, przed ojcem, nawet sam Odyn go nie uchroni. Czy jego przeszłość skrywa tylko mrok, czy jest tam mały przejaw dobra? Czy jego serce zostanie zaprożone i ile to potrwa?
Autorka: Dark Hero

http://damaris-days-of-darkness.blogspot.com/
Rok 1876 jest przełomowy dla Rady Magów, to wtedy Damaris ucieka przed własnym przeznaczeniem razem ze swoim oddanym Łowcą. Nikt nie wierzy, że kiedykolwiek powróci. Jednak, gdy ciemność nadchodzi, a przeszłość ubiega się o sprawiedliwość ona postanawia wyjść z cienia i stanąć do walki nie tylko z wrogiem, ale także z samą sobą.
Autorka: LadyHill

http://kingdom-of-winter-blackrose.blogspot.com/
Opowieść o dziewczynie innej niż wszystkie.
O tej, która w mroku nocy wolała skrywać swój uśmiech, nie łzy.
Za kratami ludzkich ograniczeń, gdzie śmiertelne oko nie sięga, za siedmioma wrotami piekieł i za niezliczonymi przeszkodami, stojącymi na drodze każdego człowieka, czai się w mroku jedna samotna dusza, czekająca na nasze przybycie.
Autorka: Winter Blackrose

http://nadprzyrodzona-moc.blogspot.com/
Wzgardzony śmiercią grę rozpoczyna, jego miłością będzie pewna dziewczyna, druga ta co ostrzem kręci. Z krwi brata odnowi się trzeci. Gdy słońce zachodzi skąd nie ma dróg przed wolą brata ugnie się wróg.
Autorka: Diana Moore Andersenn

http://spadla-ci-korona-ksiezniczko.blogspot.com/
Bo można by rzec, że jesteśmy jak te lalki drewniane,
przez los jak przez lalkarza sznurkami sterowani..
Jednak tak jak tu, w świecie lalek nic nie jest trwałe...
Czasami bywa tak, iż sznurki się przerwą, bądź lalka uszkodzi
I tak jak człowiek nie może żyć na ziemi dwa razy,
tak nowe sznurki, czy naprawiona lalka już nigdy nie będzie ty samym...
ღ ღ ღ
Mała Zoe od czasu potwornego wypadku diametralnie się zmieniła. Zawsze radosna, tryskająca energią - teraz nieufna i złośliwa.
W jakim stopniu takie zachowanie odbije się na jej przyszłości? Jak zareaguje na nowego opiekuna, którego nie miała prawa widzieć? Czy młodego chłopaka z rasy Shin czeka za to kara w jego świecie? A może ktoś to wszytko uknuł? Jak bardzo jasnowłosa powinna się obawiać rasy nieśmiertelnych Kanashimi? A może zło czai się również w innym świecie? Tam, gdzie główną rolę odgrywają lalki. Czy to, że jedynymi przyjaciółmi, których chce mieć Zoe są właśnie te zabawki, poskutkuje czymś niekoniecznie dobrym dla niej?
Jeżeli chcecie zaciekawił was opis i chcielibyście poznać odpowiedzi na wymienione wyżej pytania, Zapraszam
Autorka: ♛ℂami❀

http://kroniki-wygnania.blogspot.com/
Po zrzuceniu z tronu swojego okrutnego ojca, cesarz Hrodgar, któremu władza ciąży niczym żelazna sztaba zawieszona u szyi, niczego tak nie pragnie jak spokoju. Jednak ani jemu, ani jego Legionowi stworzonych przez poprzedniego cesarza nadludzkich wojowników nie dane jest zbyt długo cieszyć się wolnością. Wkrótce, zapoczątkowana jeszcze przed narodzinami Hrodgara przez rządnego władzy nad światem tyrana kaskada zdarzeń doprowadzi do uwolnienia mrocznych mocy, które wydawały się być raz na zawsze wygnane z ziem Cynedoru podczas stoczonych ponad trzy tysiące lat wcześniej Wojen Wygnania. Młody cesarz staje przed ciężkim zadaniem. Jednak czy mu się to uda? Czy ma w sobie dość siły, aby uratować swój lud?
Autor: Omegon Alpharius

http://forever-you-said.blogspot.com/
Decyzja o powrocie do rodzinnego Haven była jedną z najtrudniejszych dla Eveline. Dziewczyna po latach od tragedii, która dotknęła ją i jej rodzinę, postanawia osiedlić się w odziedziczonej w spadku rezydencji i zmierzyć się z przeszłością, która kładła się cieniem na całe jej dotychczasowe życie. Już sama perspektywa zamieszkania w domu, który wzbudza w niej tak bolesne dla niej wspomnienia, jest trudna, a to zaledwie zalążek nadchodzącego koszmaru.
Szybko okazuje się, że w Haven nic nie jest takim, jak mogłoby się wydawać. Pozornie senne miasteczko okazuje się niebezpieczna pułapką, skrywającą tajemnice, których zwykły śmiertelnik nigdy nie powinien poznać. Po zachodzie słońca zmienia się wszystko, a Eveline zaczyna wątpić w to, czy może ufać sobie i swoim zmysłom.
Nieświadoma swojego przeznaczenia i roli, jaką ma odegrać, na własne życzenie ląduje w samym środku odwiecznej walki pomiędzy istotami mroku.
Autorka: Nessa

http://sins-of-the-angels.blogspot.com/
Całe dotychczasowe życie Alyssy w jednej chwili ulega zmianie. Kiedy idealnie zapowiadająca się randka zamienia się w piekło, a młoda studentka dziennikarstwa spotyka na swojej drodze tajemniczego Carlosa, który – co prawda – ratuje ją z rąk wampirów, ale w efekcie czyni jedną z nich, już nic nigdy nie będzie takie samo. Co więcej, Alyssa szybko przekonuje się, że wcale nie stała się krwiożerczą istotą, ale… czymś pomiędzy, zawieszona na pograniczu świata żywych i umarłych. Pozostawiona sama sobie, dręczona dziwnymi snami, które dręczyły ją jeszcze przed przemianą, a w których zawsze zapada się pustkę, zapatrzona w parę lśniących, błękitnych oczu, próbuje poradzić sobie w świecie i mocami, które są jej obce.
Nie zdaje sobie sprawy z tego, że właśnie rozpoczęło się polowanie…
I że to ona jest jego celem.
Autorka: Nessa

Gwiazdogród. Mroczne, ciemne miejsce, w którym zawsze panują zima i noc. Stolica Księstwa Gwiazdy.
Zalvyken. Tętniąca życiem metropolia i centrum życia towarzyskiego. Stolica Elbergu.
Kontrast między miastami nie przeszkodzi jednak pewnej osiemnastoletniej, odważnej mieszkance Zalvyken imieniem Irien. Nie przeszkodzi w próbie udowodnienia niewinności oskarżonego o morderstwo Kaedesa Moella.
Przepełniona determinacją dziewczyna wyrusza w podróż pełną niebezpieczeństw wraz ze swoją siostrą Aerin. Nikt nie wie, czego spodziewać się po tym świecie. Nikt.
Autorka: Ala Czarnoplama

http://preludiumofwyverntrylogy.blogspot.com/
Myślisz, że to wampiry są przerażające?
To znaczy, że nigdy nie widziałeś wyverna.
Rok 1821. Życie niepełnosprawnego Marka von Lahmana zmienia się, gdy zostaje on zwerbowany w szeregi wyvernów. Od samego początku coś jest właściwie nie tak - okazuje się, że dysponuje zbyt dużą mocą, niż powinno mu to być dane. Gdy dodatkowo wychodzi na jaw, że został przemieniony wbrew ostrzeżeniu zawartemu w słowach jakiejś niekoniecznie zrozumiałej przepowiedni, wszystko jeszcze mocniej się komplikuje.
Autorka: AK-47

http://manu-ko-dewata.blogspot.com/
Nic nie jest takie jakie się wydaje, na pewno nie przy pierwszym spojrzeniu. Czasem niezbyt szeroko otwieramy oczy, żeby móc zobaczyć , co kryje się za delikatną zasłoną tajemnic, mleczno-białym puchem sekretów. I pytanie – czy można manipulować śmiercią, dawać życiem tym, którzy już dawno odeszli? Czy powrót ze świata umarłych nie przyniesie ze sobą czegoś więcej niż tylko nowe życie?
Esabell umiała patrzeć dalej, umiała coś więcej niż zwykły człowiek, ale przecież ona sama była człowiekiem. Nazywano ją "dzieckiem uratowanym z płomieni" i odkryto przed nią prawdę o słodkiej, okrutnej ziemi.
Dla wiatru była lekka niczym piórko, w świetle słońca mieniła się złotym blaskiem, jakby otaczała ją łuna rozłożonych skrzydeł, w ciemności jej wzrok się nie gubił, więc czym tak naprawdę była?
Esabell umiała radzić sobie w ciężkich sytuacjach, jak wielu podobnych do niej. Tworzyli coś, co mogli nazwać wspólnym domem i zajmowali się czymś określanym jako ciemne jaja. Pomimo ukrywania się przed łaknącymi odkrycia tajemnic ludźmi ich życie w jednej chwili złamało się na pół. Od tamtej chwili rozpoczęła się wędrówka do czasu aż Bogowie nie spuścili drapieżnych ptaków z łańcuchów.
Autorka: Martwa Pralinka


Obserwatorzy