czwartek, 1 maja 2014

Heroic fantasy

Alicja popędzana śmiercią ojca, okropnościami ze strony matki, wyprowadza się do małego miasta o nawie RedFool. Jednak nie wie że nie zostanie tam na długo. ,,Porwana" do magicznej krainy przez przystojnego Arona, dowiaduje się, że jej przeznaczeniem nie jest życie na Ziemi i że nie jest (nie)normalną dziewczyną z krzywą przeszłością. Ba! Nie jest nawet człowiekiem! Postawiona zostaje między słynną Scyllą a Charybdą, musi wybrać między lojalnością wobec brata, a życiem ogromnej liczby osób. Co wybierze? Może jest inne wyjście z tej sytuacji? Jakie jeszcze przygody przeżyje? Może znajdzie miłość jak z bajki?
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro. Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.
Autorka: Aleksandra Grace

http://biala-czarownica.blogspot.com/
Dawno, dawno temu za siedmioma górami, za siedmioma lasami, za siedmioma morzami w East Land, w państwie gdzie wszyscy mają czarne włosy przychodzi na świat mała dziewczynka. Różniła się od ludzi w wiosce właśnie kolorem włosów - były białe jak śnieg.
Mieszkańcy wioski uważają, że dziecko jest przeklęte i zsyła na wszystkich katastrofy. Nikt nie stoi po stronie ośmioletniej Missfoster prócz jej starszego brata i jego narzeczonej. Lecz nawet opieka dwójki ludzi nie jest w stanie ochronić dziewczynki przed gniewem wieśniaków.
Autorka: karo

http://runicalblade-trilogy.blogspot.com/
Tyrania potężnej Wiedźmy w FrostAverostian trwa. Ludzie powoli tracą wiarę. Nadciąga wojna. Jednak pojawia się nadzieja. Białowłosa, dwunastoletnia dziewczyna, Riven jest na tyle silna, aby pokonać Wiedźmę.
Dziedzictwo dało jej Runiczne Ostrze, w którym drzemie ogromna moc. Dziewczyna rusza w podróż, aby uwolnić kraj od tej tyranii. Jednak na swojej drodze spotyka wiele trudności, ale będzie miała wielu sprzymierzeńców.
Czy podoła wyzwaniu?
Czy okaże się godna Dziedzictwa?
Czy rozwiąże wszystkie Tajemnice?
Czy Rozstrzygnie tę bitwę?
Autorka: Qwax

http://polowanie-na-magie.blogspot.com/
Przed wiekami, jeszcze zanim rozpętała się wojna stuletnia, Wielką Księgę Wiedzy ukryto przed szerzącym się złem. Ci, którzy to zrobili, przepadli w niezwykłych okolicznościach; nikt więc nie wie, co tak naprawdę stało się z tą skarbnicą wiedzy. Do współczesnych czasów przetrwała tylko stara przepowiednia, która głosiła, że poszukiwań zaginionej księgi podejmie się siedemnastoletnia czarodziejka, zjednoczywszy uprzednio wszystkie wolne plemienia i na ich czele wyruszy w świat.
Odkąd odkryto słowa Wyroczni, magiczna kraina łudzi się, że wybawicielka jest już blisko. Każda dziewczyna obdarzona zdolnościami czarodziejskimi ma obowiązek, w odpowiednim wieku, stawić się przed Wyrocznią, która oznajmi, czy ta dziewczyna dokona tych wielkich czynów.
Do tej pory ta jedyna nie pojawiła się. Kiedy przybędzie? - to pytanie zadają sobie wszyscy.
Zło, niegdyś uśpione, znów grasuje po świecie i również poszukuje księgi, by użyć jej do własnych celów.
Kto okaże się pierwszy? Wybranka i jej mała armia czy wysłannicy zła? Kto wygra wyścig, którego ceną jest życie miliarda niewinnych istot?
Polowanie na magię czas zacząć!
Autorka: Zuzka M.

http://kruczeistotyopowiadanie.blogspot.com/
Panowanie w Imperium przejął okrutny król Maelon Roxerhood. W dniu swoich urodzin jego siostrzenica- Laureline zostaje uprowadzona przez jednego z buntowników- Kordiana. Chłopak ma za zadanie sprowadzić dziewczynę do głównej siedziby rebeliantów, ale nie wie w jakim celu. Siostra porwanej księżniczki- Adelisa wraz ze swoim zaufanym przyjacielem Percyvalem postanawia za wszelką cenę odnaleźć siostrę i sprowadzić ją do domu. Komu uda się wypełnić swoją misję? Dlaczego królowi tak bardzo zależy na sprowadzeniu Laureline? Jakie sekrety i kłamstwa wyjdą na jaw podczas podróży dziewczyny?
Autorka: Terra Darcy

http://cirk-damonia.blogspot.com/
Kontynuacja Golden Feeling. Minęło już trochę czasu od incydentu z Max'em. Z Podziemia wydobył się jednak demon, którego nie sposób kontrolować, który jest zupełnym przeciwieństwem cualii. Pojawia się wojownik wysłany przez Demona Władcę Podziemia, a Robin, Kamma i ich przyjaciele muszą sobie poradzić z silniejszym potworem.
Autorka: Mery Raven

Biegniesz przez życie. Ciągle przed czymś uciekasz. Twoje nogi są w ciągłym ruchu. Nigdy się nie zatrzymujesz. Nie pozwalasz sobie na złapanie oddechu. Nie pozwalasz sobie na chwilę odpoczynku. Nie pozwalasz sobie na podziwianie świata. Nie pozwalasz sobie, żeby los cię przegonił. Biegniesz i biegniesz. Ile sił w nogach. Uciekasz. Uciekasz. Ciągle uciekasz. Przed czym?
Jestem Lilian. Należę do Wykluczonych. Pokażę tym, którzy uważają, że nic nie znaczę, iż mam siłę. Wygram tę wojnę. Zwyciężę. Zmienię wszystko. Nie będę już Wykluczoną. Nie będę mieszkać poza murami królestwa. Nigdy więcej. Taki jest mój cel i nikt nie powstrzyma mnie przed jego wypełnieniem.
Autorka: Juliette C.

http://boski-konflikt.blogspot.com/
Bogowie są podobni do ludzi. Także się śmieją, kochają, nienawidzą i mszczą. Jednak oni nie mają zahamowań. Aby ocalić najdroższego przyjaciela potrafią zabić swoich towarzyszy, aby się zemścić zniszczą połowę świata.
Można ich podzielić na dwie strony konfliktu: tą jasną i tą ciemną. Przynajmniej w teorii. Oni wszyscy, niezależnie od pochodzenia, są tacy sami. Nie należy im ufać. W praktyce, każdy dba tu tylko o siebie, o swoją pozycję i moc, nie przejmując się tym, że kogoś rani. Oczywiście istnieją wyjątki, lecz znikają one w morzu ambicji i żądzy władzy.
Chciałabym wam opowiedzieć historię panteonów, historię bogów. Choć rozgrywała się ona tysiące lat wcześniej, ma wpływ na to, co dzieje się teraz. Bo bogowie nie wybaczają, nie zapominają. Ich rozgrywka trwa nadal, ale ważne są także ich pobudki. Nie wszystko jest tak jasne, jak się wydaje. Przeczytajcie, zrozumcie. Może to uratuje wam dziś życie, bo ciemność i chaos nadciągają.
I spróbujcie im wybaczyć.
Autorka: Mentrix Hadley

http://dragons-soul.blogspot.com/
Królestwo Edine jest wyjątkowe. Nie dlatego, że ma liczne bogactwa. Przyczyną nie jest też magia, którą władają nieliczne osoby. Powód jest inny. Otóż w królestwie tym żyją smoki i od wieków dzielą ziemie z ludźmi. 17 lat temu zdarzyło się jednak coś, co zmieniło wszystko. Stolica została splamiona krwią obu władców - człowieka i smoka. Na miejsce króla wstąpił ktoś, kto rzekomo przegnał potwory z miasta i uratował mieszkańców. Człowiek z ulicy o sercu tak chciwym i przepełnionym nienawiścią, że ludzie bali się nawet wymówić jego imię. Mówiło się nawet, że jest czarnoksiężnikiem. Prawda jednak była inna.
Autorka: Lorie

https://icedaughter.blogspot.com/
Wiele wieków temu ludzie porzucili dawne zwyczaje. Stare prawdy i religie ustąpiły miejsca nowym przekonaniom. Niegdyś ludzie ci wierzyli w Boga Burzy, Nieba i Mgły i oddawali cześć naturze. W większości były to plemiona barbarzyńskie, jednak wyłoniła się grupa ludzi, którzy podjęli próby ucywilizowania plemion i zjednoczenia ich. Udało się to Raykarowi - ojcu nowego narodu, który narzucił swym poddanym nową religię i zbudował pomnik Złotego Rycerza. Religia Światłości zdominowała dawne wierzenia. Król Raykar wprowadził wiele reform, wzmocnił kraj militarnie. Zamienił mało ludną, pustą i biedną krainę w ekonomiczną potęgę. Królestwo Światłości odtąd miało przewodzić innym, odstającym od nich narodom. Ani elfy w lasach, ani władcy żywiołów rozsiani po całej krainie, ani krasnoludy w górach nie mogły się równać z potęga królestwa Raykara. Wszyscy czuli respekt względem jego potęgi i liczyli się z jego zdaniem na arenie międzynarodowej. Wielki reformator nie prowadził jednak działań zbrojnych. Piekło rozpętał jego brat - Holdon.
Autorka: Justyna Weronika

http://fantasylovee.blogspot.com/
Arivan Morgenstern jest Nienarodzoną. Rasą, która pilnuje porządku w trzech światach: jej-Alias, na ziemi oraz świecie Ciemności. Dziewczyna za nie posłuszeństwo zostaję zesłana na 250 dni na ziemię, gdzie ma odnaleźć chłopaka. Jak się okazuję nie takiego zwykłego. Sprawa miała być prosta, jednak ona nie umie go oddać Radzie. Dlaczego? Czy dowie się o przepowiedni o sobie i nim? Czy sprosta temu co na nią czeka?Czy dojdzie do straszliwego końca? Czy poświęcenie nie będzie zbyt wielkie? Czy Arivan poradzi sobie z tym wszystkim?
Autorka: Dont Cry To Me


Obserwatorzy