czwartek, 1 maja 2014

High fantasy

Świat dzieli się na trzy frakcje. W jedej z tych stref zamieszkuje pewna rodzina, gdzie dużą uwagę przykuwa młoda dziewczyna z rzadko spotykanymi żółtymi oczami. Claire pomimo dobrych umiejętności w boju, ma lukę w pamięci z okresu dzieciństwa.Starała się to zaakceptować, ale jej życie ulega całkowitej zmianie gdy przypadkowo zawiązuje kontrakt. W opowiadaniu głowna bohaterka w otoczeniu wielu barwnych postaci dąży do odnalezienia przyczyny utraty pamięci oraz sekretów jakie chowa nieświadomie w sobie. Całość jest oplecionaciekawymi historiami, jak również elementami walki z użyciem mocy.
Autorka: K96

http://kajjka.blogspot.com/
Światów, które poznasz zagłębiając się w zawarte tu treści, jest kilka, ale wszystkie są moje własne. Jestem zarówno ich kreatorem, jak niszczycielem... Wszystko zależy od pisanej akurat historii... Wiersze i miniatury poetyckie, są przerywnikami pomiędzy kolejnymi fragmentami dodawanych powieści lub opowiadań. Specjalizuję się w fantasy i przygodzie z nutką romantyzmu i romansu. Zapraszam do mojego uniwersum...
Autorka: Katarzyna Batko-Łupina – Kajjka

http://czerwonypiach.pl/
Historia o gorącu, wichrach i tajemniczych zniknięciach wśród czerwonego pyłu. Nie ja tworzę tę fabułę, lecz Ty, Czytelniku. Podaj swój pomysł i przeczytaj go w kolejnym rozdziale. Na co jeszcze czekasz? Niedługo wichura!
Autorka: Vessna

http://basniowa-pozytywka.blogspot.com/
Dawno, dawno temu żyła sobie królewna o włosach jak heban i skórze jak płatki śniegu…
W latach dzieciństwa z pewnością poznałeś królewnę Śnieżkę. Może masz ochotę powrócić do tego świata magii i miłosnych uniesień, a może jesteś ciekaw, jak potoczyłaby się historia, w której Śnieżka jest rozkapryszoną naiwniaczką, zła królowa boi się spojrzeć w lustro, a krasnoludki wcale nie śpiewają wesołych piosenek?
Odkryj mroczny świat baśni!
Autorka: Marzycielka

http://historiepewnegodemona.blogspot.com/
Historia demona, który dopiero uczy się jak być członkiem swojej rasy. Opowieść o ogniu, który dopiero uczy się płonąć i wierze w to, że gdzieś na końcu drogi znajduje się światło...
Ifryt jako jedyny ze swojego licznego rodzeństwa urodził się demonem. Opuszcza dom w Intermundi, wymiarze między wymiarami i zaczyna życie w Podziemiu, świecie od którego odcięli się ludzie, świecie demonów i magii.
Opowiadanie o próbie zrozumienia życia, przyjaźni, walce i miłości, która nie zawsze kończy się szczęśliwie... Pełna humoru historia o dążeniu do celu i wytrwałości, osadzona w świecie, który może być tak blisko nas...
Autorka: BlackDay

http://alternatywa-ck.blogspot.com/
Alternatywna wersja jednej z ulubionych bajek najmłodszych. Hood od zawsze próbuje walczyć z przeszłością, ale ogień nie chce jej opuścić. Jej jedynym celem, dla którego żyje jest zemsta. W świecie wojen i konfliktów znajduje miłość i przyjaźń, lecz stare rany nie chcą zniknąć. Powoli jej serce pożera czerń i chaos,a czerwone włosy już nie wyglądają jak krew, one są nią pokryte...
Wstąp do świata Istot i Czerwonego Kapturka, przestrasz się Wika, nienawidź go, stań się sojusznikiem Hood.
Autorka: sher Lock

http://krolestwo-szalenstwa.blogspot.com/
Maja to dwudziestosześcioletnia nauczycielka matematyki w gimnazjum.
Maja to dwudziestosześcioletnia trucicielka.
Zawsze chodzi w okularach i z dużą, czarną teczką na papiery.
Zawsze chodzi z kataną i obojętnym wyrazem twarzy.
To wciąż jedna i ta sama osoba.
Jednak tylko jedna jej wersja jest prawdziwa.
Która? Przypatrz się dokładniej. I jak?
BŁĄD!
Każda jest prawdziwa.
To jednak nie jest ważne, gdy wkraczasz do Królestwa Szaleństwa.
Autorka: Wezi

http://verion-iskra.blogspot.com/
Olav, chłopiec z małej wsi na Wybrzeżu, w wyniku nieszczęśliwego wypadku odkrywa, że dysponuje niezwykłą mocą. Nie zdaje sobie jednak sprawy, co to oznacza. Już wkrótce zostaje wyrwany z rodzinnej miejscowości i rzucony w wir wielkiego, groźnego świata. Świata, który właśnie zaczyna się zmieniać...
Jak Olav poradzi sobie ze swoim darem? Czy dojrzeje do odkrycia swojego powołania? I jaki udział będzie miał chłopiec w piszącej się na jego oczach historii?
Autorka: Valakiria

http://pelargiaa.blogspot.com/
Jestem Aredhel Talarom – czarodziejka z Kaener. Zawsze marzyłam o tym, żeby się stąd wyrwać. Więc kiedy nadarza się okazja, uciekam wraz z przyjacielem, skrywającym ogromny sekret, i przyjaciółką, więzioną przez lata w Opuszczonej Wieży. Dziewczyna nie wie, dlaczego była zamknięta w pomieszczeniu z zakratowanymi oknami. Powód okazuje się bardzo zaskakujący...
Pragnę również odnaleźć rodzinę, od której oddzielono mnie w dzieciństwie. Nie pamiętam ich, ale wierzę, że dam radę.
W trójkę wierzymy, że czeka nas szczęśliwe zakończenie. Czy rzeczywiście?
Autorka: Pelargia

http://skrzydlo-kruka.blogspot.com/
Aura jest syreną, od dziecka była chora, a w dniu śmierci miała tylko jedno życzenie – umrzeć na powierzchni, z dala od znienawidzonej wody. Gdy nadchodzi ten dzień, okazuje się, że Aura przeżyła. Od teraz posunie się do wszystkiego, byleby tylko zachować wolność.
W tym czasie Ash i Nate podróżują przez królestwo ze złotym smokiem u boku. Ash dla zemsty, Nate, by odnaleźć smocze jaja. Ich drogi spotkały się z drogą pewnej dziewczyny o pomarańczowych oczach, której posłuszne są wilki.
Ariana także pragnie zemsty, tak jak jej brat – Ash. Zemsty za zabitego kiedyś ojca. Czy uda im się osiągnąć cel? Możliwe, bo Ariana spotkała Snowmoon – dziewczynę z niesamowitą zdolnością przenoszenia się w czasie. Rodzeństwo ma nadzieję, że dzięki niej uda im się dokonać zemsty na mordercy ich ojca.
W jaki sposób losy tych ludzi się połączą? Kto przeżyje, a kto umrze? Może ci źli, tak naprawdę są dobrzy…
Autorka: Ireth Tinuviel

http://na-rozstajach-drog.blogspot.com/
W świecie nie do końca prawdziwym, gdzie magia czai się w ukryciu; w czasach nie do końca znanych; pośród rozległych lasów i zwaśnionych cesarstw, toczy się historia kilkorga ludzi i skazanego na banicję elfa, których czyny mogą przypadkiem zmienić przyszłość... Odkryj siebie w którymś z bohaterów, daj się porwać, poczuj radość, strach determinację. Odkryj w tym świecie magię, która niemal całkiem odeszła!
Autorka: Imloth

http://zlodziej-ki.blogspot.com/
Dwie dziewczyny, z różnych choć podobnych środowisk, zmuszone uciekać z miasta wpadają na siebie i tak zaczyna się ich przygoda. Przygoda pełna starć z nieprzyjaciółmi, dziwnych przepowiedni i - jakżeby inaczej - elfów oraz smoków! Czy dziewczyny poradzą sobie z czyhającymi na nie niebezpieczeństwami? Czy osiągną wyznaczony im cel? I tak właściwie, to co do diabła jest ich celem?!
Autorki: Kitkomania i Wezi

http://opowiadaniafantasyz.blog.pl/
Zbiór opowiadań, których bohaterami są dwaj najemnicy - Avaret i Ervill. Przygody, które przeżywają, często prowokują starcia ich odmiennych charakterów, nierzadko zmuszając również do snucia mniej lub bardziej ponurych refleksji.
Autorka: Rocky Drago

http://kamienieliry.blogspot.com/
moja książka o przygodach rudowłosej Ariel, wojownikach i świecie pełnym magii, kruków i bitew. Zapraszam do świata Elderolu, gdzie nic nie jest takie, jak się wydaje.
Autorka: A.E. Olss

http://dragon-story.blogspot.com/
Istnieje legenda o Świętych Smokach, których dusze zamieszkują ciała ludzi od pokoleń, a w zamian za to, dzielą się swoimi mocami. Człowiek ten nazywany jest Posiadaczem i może władać jednym z pięciu żywiołów. Jednakże za wspaniałym tytułem, kryje się wiele pułapek, a owy Posiadacz może zapomnieć o spokojnym życiu. Dochodzą nowe obowiązki, nowy świat oraz ludzie, którzy nie są ani sprzymierzeńcami, ani wrogami. Jeden błąd może wiele kosztować, a każdy ruch jest pod obserwacją ludzi z wyższych sfer.
Młoda dziewczyna, która otrzymuje niesamowity dar od losu, pragnie go wykorzystać i przysłużyć się społeczeństwu, aby przywrócić wiarę w sprawiedliwość. Jednak najpierw musi sama uwolnić się od ciemności, w której była do tej pory i zawalczyć o swoje życie oraz szacunek. Czy uda jej się sprostać wyzwaniom, które rzuci jej los? Czy osiągnie upragnione cele, nie tracąc przy tym ostatniego zdrowego rozsądku? Czy odkryje kim tak naprawdę jest Alex i do czego zmierza? Czy najlepszy przyjaciel dziewczyny, będzie zawsze ją wspierał?
Wejdź do świata, gdzie nauka przeplata się z magią. Potęga ludzkiego umysłu, nie odkryte dotąd tajemnice, nowe miejsca siejące mnóstwo niebezpieczeństw.
Autorka: Mari Kim

http://fabulae.blogspot.com/
W języku łacińskim "fābulae" oznacza między innymi historię, bajkę, sztukę teatralną, podanie.
Profesor Loptar Balderson, miłośnik opery, ma niesamowite szczęście poznać osobiście Carmen Chapman, byłą operową diwę, której karierę przerwała nagła utrata głosu. Na rozwijającą się powoli przyjaźń pada wkrótce cień tajemnicy, jaką żyje od kilku lat ich miasto. Nieuchwytny złodziej, nazywany przez wszystkich Krukiem, znów atakuje. Nikt nie wie, kim on jest a dokonywane przez niego kradzieże są niezwyczajne.
Choć uczony także interesuje się tą sprawą, daleki jest od tropienia włamywacza na własną rękę. Jednak, gdy staje się on świadkiem kolejnej kradzieży. ten stan rzeczy ulega zmianie. Czy to możliwe, aby Krukiem okazał się ktoś, kogo profesor zna?
Jednak rozwiązanie tej zagadki to dopiero początek. Nic przecież nie dzieje się bez powodu. Kto kryje się za maską i czy to tylko jedna osoba?
Autorka: Ajzan

Znaleźć się w niewłaściwy miejscu o niewłaściwym czasie, to zdanie najlepiej oddaje zarazem największą radość jak i najgorsze przekleństwo Daliwii. Wszystko w jej życiu toczyłoby się normalnie, gdyby urodziła się kilka minut wcześniej lub później. Była dwiema osobami, stała się jedną tylko po to, by prowadzić podwójne życie w dwóch różnych światach. W jednym z nich jest studentką, a w drugim Wielką Kapłanką, pewnej Bogini, która postanowiła dać o sobie zapomnieć.
Autorka: Anna Paulina

Zbiór moich opowiadań, z których najbardziej rozwiniętym i wartym czytania jest "Czarnoksiężnik Północnych Rubieży"; Helena jest zwyczajną, odrobinę psotną, młodą białą wiedźmą z dość problematycznym zamiłowaniem do hazardu. Pewnego dnia słyszy plotki o potężnym i przerażającym czarnoksiężniku nawiedzającym północne rubieże kraju i wkrótce zostaje wezwana przez swojego przełożonego. Rozkazy, jakie otrzymuje, brzmią dla niej jak "zabij się. Teraz". Co gorsza, nie ma żadnych szans na ucieczkę.
Tak zaczyna się misja, która ma na zawsze odmienić jej życie.
Autorka: Seanit

http://noxverbenn.blogspot.com/
Verbenn jest jedną z Siódmych - pokolenia wampirów obdarzonych nadzwyczajnymi magicznymi zdolnościami, lecz również przeklętymi, by cierpieć w drodze do potęgi. Pewnego dnia wpada na Noxa - uciekającego nekromantę, z całych sił unikającego byłego mistrza. Los rzuca ich w niebezpieczną podróż, od której zależy los całej rasy Wiodących. Epicka opowieść o dwóch wyrzutkach i ich podróży, by znaleźć własne miejsce na świecie.
Autorki: Seanit i Saphira

http://sekrety-ithyser.blogspot.com/
Ithyser - kraina zamieszkała przez ludzi, elfy, krasnoludy i przez mnóstwo innych wspaniałych istot. Rządzą nią Lordowie: Ognia, Wody, Powietrza i Ziemi. Ithyser żyje bowiem tymi oto czterema żywiołami, nad którymi panują tylko niezwykli i o tych niezwykłych jest właśnie ta historia. Sekrety Ithyser to także opowieść o miłości, przyjaźni, poświęceniu, walce i cierpieniu, ale przede wszystkim o przeznaczeniu.
Autorka: NatalieShakur

http://mroczny-wladca.blogspot.com/
Żył w zapomnieniu, szukał ukojenia dla udręczonej duszy, aż w końcu nadszedł dzień, w którym będzie musiał stawić czoła swemu przeznaczeniu. Był Mrocznym Władcą, jednym z trzech potężnych braci, którzy władali wielkimi krainami. Musiał znów wstąpić na tron i pokonać zdrajców, którzy wystawili jego jestestwo na ból.
Wyrocznia z Vira'ah przepowiedziała jego powrót, lecz nie sam miał stoczyć bój z braćmi. U jego boku miała stanąć kobieta, bo tylko ona mogła dokonać tego, co jeszcze nikomu nie udało się zrobić. Odkupienie jego duszy wymagało pewnych poświęceń.
Autorka: Necco

http://bracia-opowiadanie.blogspot.com/
Gdy w królestwie, stojącym na krawędzi wojny, pojawia się tajemniczy wędrowiec książę Cerendil nie może przejść obok tego obojętnie. Czy jest to wrogi szpieg? Sojusznik? A może ktoś zupełnie inny?
Autorka: Aliona Tilia

https://linia-losu.blogspot.com/
Margot to sierota, która wyrusza w samotną podróż, aby odnaleźć rodziców. Młodej dziewczynie trudno jest odnaleźć się w nieprzyjaznym świecie; jej wędrówka będzie długa i trudna. Czy zakończy się powodzeniem?
Autorka: I am a reptile

http://klatwa-rozy.blogspot.com/
Przed laty okrutny król zapragnął przejąć ziemie pewnej czarodziejki, a ją samą zniewolić i uczynić swoją kochanką. Nie spodziewał się jednak, że w ostatnim oddechu wykrzyczy ona słowa klątwy, która zmieni go na zawsze…
W Porcie Nadziei żyje Bella Maurice, najmłodsza z córek bogatego kupca. Od dawna pragnie wyrwać się spod klosza ojcowskiego domu i poznać świat. Jednakże nawet w najmroczniejszych snach nie spodziewa się, jaka przygoda ją czeka i co będzie musiała zrobić, aby ocalić życie w niepokojącym, zaklętym zamczysku Bestii…
Autorka: Marzycielka

http://czerwonypiach.pl/announcement/mozesz-to-zdjac/
Gdy rudowłose dziewczę rozgląda się po wnętrzu gospody, a mężczyzna, o którego poznaniu zawsze marzyło, zwraca wreszcie na nie uwagę, to myśli, że dostało właśnie swój kawałek szczęścia. Ów kawałek, jak się okazuje, ma konkretny kształt i jest jednym z najbardziej osobliwych krążących po podziemiu narkotyków.
Autorka: Vessna Storiae

http://the--moon-princess.blogspot.com/
Sześć lat temu Luna została wygnana na Księżycową Wyspę, oskarżona za zabicie księżniczki z Krainy Światła – Rosalii Sorento.
Teraz Krainę Światła nawiedził Pożeracz Dusz i upatrzył sobie pewną wioskę. Żołnierze, którzy zostali wysłani, aby go wyeliminować nie powrócili. Król Światła w akcie desperacji postanawia poprosić o pomoc Lunę.
Młoda kobieta postanawia pomóc stawiając własne warunki.
Wraz z towarzyszami staje na przeciw Pożeraczowi. Jednak stwór okazuje się być czymś innym. Misja staje się bardziej niebezpieczna niż początkowo przypuszczano. Kto powróci w jednym kawałku?
Autorka: Karo

http://czerwonypiach.pl/announcement/umowa-stoi/
Opowieść o wprawionym złodzieju i dziewczynie, która przez zupełny przypadek wpada w jego świat i zostaje w nim na dłużej, choć on sam jest tym chyba niespecjalnie zachwycony.
Historia nieco interaktywna, zakładająca rozmowę narratora z czytelnikiem, co oznacza, że także Ty masz coś do powiedzenia i kto wie, może nawet będziesz w stanie zmienić losy tej dwójki! Yyy, trójki.
Właśnie. Jest jeszcze ten trzeci.
Autorka: Vessna Storiae

http://piorkiemlili-pomiedzywersami.blogspot.com/
Jest to magiczna historia, która może zaskoczyć nie jedną osobę.Odległa nieco magiczna kraina, z której pochodzą, dziwne istoty istnieje naprawdę, a jej odkrycie staje się nieco problematyczne szczególnie dla Liliany, która jako główna bohaterka całego tego zamieszania dozna nie jednego szoku i zaskoczenia. Natomiast życie i jego zakamarki są jeszcze przed nią, a to, co zadecyduje, będzie miało wielki związek z jej przyszłością.
Autorka: Lidia R

http://swiatminaris.blogspot.com/
Trzeci Magiczny Świat Minaris to miejsce, gdzie magia nie istnieje. W każdej krainie panuje grupa kałanów nazywających siebie Oświeconymi. Uważają, że magia, która kiedyś istniała była darem od Zła. Jakiekolwiek wzmianki o niej są surowo karane przez kapłanów.
W takim Świecie żyje Evin, młody myśliwy, który za wszelką cenę stara się pomóc swojej rodzinie, która ledwo wiąże koniec z końcem. Chłopak nie wierzy w magię. Nie wierzy też w to, co mówią Oświeceni. Zmaga się tylko ze swoim życiem… i odwiecznym wrogiem, Bryanem. Do czasu…
Kiedy Evin poznaje tajemniczego Mossa chłopakowi zostaje powierzona bardzo ważna i niebezpieczna misja.
Czy Evin poradzi sobie z zadaniem? Jak zakończy się jego podróż przez Trzeci Świat? Czy chłopak rozwiąże problemy z jego byłym przyjacielem Bryanem? Co zastanie w rodzinnym mieście, kiedy wróci… jeśli wróci?
Autorka: Jane L. C.

http://krolestwoingens.blogspot.com/
Wirginiusz wraz ze swymi towarzyszami pozbył się ostatnich bestii zagrażających ludziom, przynajmniej tak wszystkim się wydawało. Obywatele królestwa Ingens hucznie świętowali cały dzień i noc.Jednak nie wszędzie było tak radośnie, ponieważ w pewnej wsi, nie było słychać nawet jednego wesołego głosu...
Autorka: Walkiria

http://bukaibobek.blogspot.com/
Wydawałoby się, że śmierć króla jest idealną okazją, aby połączyć dwie od wieków walczące ze sobą dynastie. Niestety splot kilku wydarzeń sprawia, że tajemnicza, zamknięta w sobie i skupiona na swoich problemach Shaerina, przyszła władczyni tronu i Kayden beztroski, ciekawski, po uszy zakochany w pokojówce młody arystokrata, zostaną zmuszeni do ślubu. Wydaje im się, że to nic. Myślą, że dalej mogą żyć osobno. Lecz czy, aby na pewno? Czy połączy ich uczucie? Przyjaźń? Miłość? Jeżeli ciekawią Cię mój Drogi Czytelniku królewskie intrygi, życie dworskie, stopniowe poznawanie się, przygody, podróże i miłość w Dahlii, krainie pełnej, nieistniejących zwierząt oraz ras, to jest to opowiadanie dla Ciebie.
Autorka: Bukaibobek

http://waleczne-serca.blogspot.com/
Odkąd ludzie nauczyli się okradać elfy z ich cmentarzysk, które okazały się być "kopalnią kamieni szlachetnych", musiały się przed nimi ukryć. Elfy nie potrafiły walczyć. Ludzie zmusili je jednak do nauki sztuki walki. Nastąpił przez to podział wśród elfów. Wściekła na ludzi Królowa zebrała część poddanych i opuściła Kastę tworząc Elfy Ciemności.
Srebrnooka Amadea, dziedziczka tronu dostaje pod opiekę adepta Milo, którego musi nauczyć zasad panujących w Królestwie Światła. Uparty chłopak, który ma w połowie elfią krew, nie ułatwia jej tego zadania.
Autorka: Amadea

http://wioskaczarownic.blogspot.com/
Możesz czarownice lubić lub nie. Noszą ciężkie suknie, kapelusze i mają długie włosy. W ich szeptunkach są czary i uroki, na które żaden śmiertelnik nie będzie obojętny. W ich wiosce znajdziesz tajemnice, których nie pojmiesz. Niebawem wyruszą w podróż, by spotkać uśpioną armię, oczarować niejednego łowcę i może nawet zmienić kilkusetletnie pakty królów…
Autorka: Ginger Girl

https://www.wattpad.com/story/98275305-przepowiednia
Po prawie tysiącu lat wojny, na Firbleter nastał pokój. Jego symbolem miało zostać małżeństwo sukhijskiej królowej i władcy Yannerim zawarte na skutych lodem ziemiach Nordmaru. Jednak coraz częściej słychać szepty o starożytnej przepowiedni, a królowie sięgają po więcej, zapominając o honorze.
Autorka: Exiseul

https://kuferfantastyki.wordpress.com/
Anthony Anderson jest emerytowanym rysownikiem, który przeprowadza się do przytulnego domku na kornwalijskim wybrzeżu, by odpocząć od londyńskiego zgiełku i oddać się swojemu zamiłowaniu do czytelnictwa. Jednak kolejne nocne wizyty dziwnych gości sprawiają, że nim się spostrzeże, zostanie wplątany w wewnętrzne sprawy elficko-krasnoludzkiego państwa Keanther. Przejmując funkcję Odźwiernego, wyruszy na własną przygodę w fantastycznym świecie, będzie zmuszony poradzić sobie z humorami towarzyszy, niebezpiecznymi truciznami, zagadkami z przeszłości, polityką i własnym wiekiem, który nieraz da mu się we znaki.
Autorka: Adanbareth

Fimi jest dzieckiem gwiazd co szczerze uwielbia. Jednak jej zachwyt darami jakie są jej dane dzięki tej pozycji traci całkiem na znaczeniu w dniu gdy otrzymuje kolejny dar - tylko tym razem niezbyt chciany - dar przyszłości. Teraz zbliża się czas krwi i może wybrać zemsta czy złudnie spokojne życie, a może to zamsta jest jej złotym kluczykiem do spokoju?
Autorka: Aoede


Obserwatorzy