czwartek, 1 maja 2014

Low fantasy

Corinne i Dante to małżeństwo, które kilka lat temu spotkała ogromna tragedia. Kobieta powoli popada w depresję, a jej mąż rzuca się w wir pracy. Czy jedynym lekarstwem na ich troski będzie mały chłopiec, którego postanawiają zaadoptować?
Autorka: Elif

http://ksiezniczka-przekletych.blogspot.com/
Przeklęci
Uniknęli śmierci tylko po to, aby teraz żyć wiecznie
Para kochanków
Spotykają się w każdym wcieleniu tylko po to, aby ktoś znów ich rozdzielił
Złoty miecz,
którego nawet Twórczyni się boi
I Księżniczka,
która może to wszystko zakończyć
Wojna pomiędzy zwolennikami Twórczyni, a zwolennikami Księżniczki, niedługo się rozpocznie!
A ty, po której stronie staniesz?
Autorka: Rena

http://zaplatani-w-mitologie.blogspot.com/
Nie mieli prawa się spotkać.
Nie miał prawa jej zauważyć.
Nie miała prawa go pokochać.
Bóg olimpijski oraz heroska - czy taka miłość jest w stanie zaistnieć?
Czy jest w stanie pokonać wszystkie przeciwności?
Czy jest w stanie oszukać przeznaczenie?
Autorka: Vakme

http://kraina-hadesa.blogspot.com/
W Podziemiu mitologia splata się z historią, a mroczne sekrety nigdy się nie kończą.
Początek XIX wieku. Kayth mieszka w pałacu. Jest powszechnie lubiana i podziwiana. Ma wszystko, czego zapragnie. Brzmi jak marzenie?
Tylko że Kayth nie żyje. Co więcej, straciła pamięć i rozpoznaje jedynie swoje imię. Kłamstwem zapewniła sobie miejsce na Polach Elizejskich - najlepszej części Hadesu. Jednak życie, które sobie wywalczyła, okazuje się być piekłem - i dosłownie i w przenośni. Z chwilą, gdy Persefona staje się jej wrogiem, problemy zaczynają nie mieć końca. Co więcej, Kayth znajduje w swojej komnacie dziennik manipulacyjnej i wpływowej kobiety podpisującej się jako A.B., który opisuje jej pełne przygód życie w tym złowrogim miejscu. Jednak kiedy pyta o nią innych mieszkańców pałacu, ci nie mają pojęcia, o kogo jej chodzi. Jedyną osobą, która wydaje się coś wiedzieć na jej temat jest Bóg Nocy, niestety jest on w takim samym stopniu zagadkowy, jak i toksyczny. Kayth wyrusza w podróż po Podziemiu, by poznać tożsamość tajemniczej kobiety i jednocześnie dowiedzieć się wstrząsającej prawdy o sobie samej.
Kim jest A.B. i co się z nią stało? Co ukrywa Bóg Nocy? Czy przepowiednia wygłoszona dwieście lat temu się spełni?
I co najważniejsze - kto i w jakim celu odebrał Kayth wszystkie wspomnienia?
Witaj w Krainie Hadesa!
Autorka: Vakme

http://kierunek-atlantyda.blogspot.com/
Trójkąt Bermudzki i Atlantyda. Jedne z największych zagadek w dziejach ludzkości, nad którymi uczeni zastanawiają się do dziś. Żaden z nich nawet nie podejrzewa, że te miejsca mogą mieć ze sobą coś wspólnego...
Trzydziestego pierwszego lipca 2015 roku na terenie Trójkąta Bermudzkiego miała miejsce katastrofa lotu numer 807 z Birmingham do Miami. Tego samego dnia z powierzchni Ziemi zniknęły sto cztery osoby, których ciała nigdy nie zostały znalezione. Brutalnie oderwane od dotychczasowego życia, musiały odnaleźć się w miejscu, w którym czas nie istnieje, granica między dobrem i złem się zaciera, a dotąd opowiadane z przymrużeniem oka mity stają się rzeczywistością.
W miejscu zwanym Atlantydą.
Autorka: Vakme

http://chatka-czarownicy.blogspot.com/
Ogólnoświatowy Wiec Magiczny z 1961 roku uznał, że za czarownicę uznaje się osobę, w której posiadaniu znajdują się:
- latająca miotła (lub inne narzędzie domowo-ogrodowe),
- magiczne zwierzę (miniaturowy smok latający, chowaniec lub kot, koniecznie czarny),
- zestaw kociołków i fiolek (wytworzonych w smoczym ogniu),
- rodzinną księgę zaklęć (okładki z ludzkiej skóry zostały zabronione w 1865 roku),
- różdżkę drewnianą (nie krótszą niż na dwie ćwierci),
- zwierciadło (będące środkiem komunikacji między bracią czarodziejską)
oraz
- w pełni funkcjonującą kryształową kulę (ustawioną na częstotliwość magicznej radiostacji).
Nowelizacja z 1965 roku dodała obowiązujący do tej pory zapis o zalążku mocy magicznych, ponieważ ludzie niemagiczni, zakupiwszy ww. przedmioty, rozpoczęli strajk, domagając się możliwości rzucania czarów.
Autorka: Lexi

http://the-shadow-of-gritmore.blogspot.com/
„ (…) Minęła chwila, zanim Elsa odwróciła się od okna i spokojnym, lecz mocnym głosem powiedziała:
- Nic nie dzieje się bez przyczyny.”
Czy zastanawialiście się kiedyś, jak powstają najpotężniejsze zaklęcia? Takie, które są w stanie zmienić cały świat i zagrozić naturze i ludziom? Jakie konsekwencje przynoszą? I jaką cenę należy zapłacić za ich powstanie?
Dobroduszna Alice, promienna Nessie, żywiołowa Melanie i bystra Daniela – gdy wszystkie cztery poznają historię swoich przodków, odkrywają, że są ze sobą w pewien sposób połączone. Wydarzenia sprzed laty mają swoje odbicie w teraźniejszości i dziewczyny są zmuszone rzucić się w wir poszukiwań rzeczy, której wszyscy szukają. Życie stawia przed nimi egzamin z lojalności, odwagi, wytrwałości i pokory, który muszą zdać, by dobiec do końca.
Autorka: Betty Gilbert

http://jack-felix-omega.blogspot.com/
Opowieść o rzadko spotykanej skali. Wejdźcie i zapoznajcie się ze światem Drugiej Grecji wzorowanym na kulturze starożytnych. Światem srogim i bezwzględnym, w którym przeżyć musi dziewczyna zrodzona po to, by zabić bogów Olimpu.
Świat Drugiej Grecji oferuje zastępy polis o różorodnych ustrojach i obyczajach. Ateny, Sparta, Troja, Olimpia i wiele, wiele innych... To starożytność odrodzona z popiołów i bardziej żywa niż kiedykolwiek. To dziesiątki wyrazistych postaci, które przecinają drogę głównej bohaterce, niejednokrotnie zmieniając jej losy. Przede wszystkim to jednak bogata, pełna emocji fabuła, której nie dane będzie poznać znaczenia słowa "przewidywalność" podczas dziesięciu obszernych, mogących stanowić osobne powieści rozdziałów. Zapraszam!
Autor: Jack Felix

http://wyspa-wyrzutkow.blogspot.com/
Jestem sztucznym człowiekiem posiadającym w ciele wirusa, którego skutkiem ubocznym jest Moc.
Jestem Wyrzutkiem zamieszkującym Wyspę z dala od społeczeństwa, które nas nienawidzi.
Jestem eksperymentem stworzonym przez człowieka niezrównoważonego, z którym mieszkałam przez prawie całe swe życie, więziona w pokoju bez drzwi, domu bez okien, sama, zapomniana.
Jestem czymś wykraczającym poza ludzkie możliwości, czymś, co nie powinno żyć.
Na imię mi Amanda. I nie mam pojęcia co tutaj robię...
Autorka: ~Rebecca~

http://dworskie-intrygi.blogspot.com/
Maureen została mianowana na dowódcę straży przybocznej nowego króla Shryuko. Musi zebrać grupę ludzi, ale nie ma na to wiele czasu. Władca zaplanował wielki bal otwierający nowy etap jego życia. Czy kobieta poradzi sobie z zadaniem? Kto czyha na życie Milana? Kto umrze, a kto przeżyje? Na te i wiele innych pytań uzyskacie odpowiedź, gdy przeczytacie kolejny rozdział Dworskich Intryg. Zapraszam!
Autorka: Allz

http://iskra-duszy.blogspot.com/
Moi rodzice od zawsze byli dla mnie ważni. Uważałam ich za idoli, wzorce do naśladowania, ludzi „magicznych” (nie wymyśliłam sobie tego, mniej więcej tak nazwali siebie w jednej z naszych rozmów, kiedy miałam osiem lat) i kiedy dowiedziałam się, że nigdy im nie dorównam, postawiłam sobie dwa życiowe cele: stać się kimś niezwykłą i zaimponować rodzicom.
Pojawił się tylko jeden problem – nie zawsze wszystko wychodzi tak, jakbyśmy to sobie zaplanowali i choć zawsze marzyłam o studiach i karierze, okazało się, że są ludzie – a nawet nieco więcej niż ludzie, którzy uznali, że mogą mieć coś do powiedzenia o moim życiu, które nagle stało się dość zagmatwane i to zupełnie nie z mojej winy.
Zbliża się Stulecie – święto, z powodu którego wszyscy nagle poważniejszą – i czas wybrać, po której stronie stanąć. Uwaga, zmierzę się ze złodziejami.
Złodziejami uczuć.
Autorka: Sparks_Fly

http://strach-nocy.blogspot.com/
Stary dom. Niby zwykłe dwa słowa, a jednak nie przywodzą miłych skojarzeń, prawda? I trudno się temu dziwić. Bo kto z własnej woli zgodziłby się zamieszkać w rozlatującej się ruderze?
Jednak ktoś złośliwy postanowił zabawić się losem trójki młodych ludzi. Wprowadzając się do budynku, zakupionego po okazyjnej cenie, jeszcze nie wiedzą, z czym tak naprawdę będą musieli się zmierzyć.
Autorka: Monia

http://granica-przebudzenia.blogspot.com/
Cole Davis to młody, osiemnastoletni chłopak, który nie docenia swojego życia. Kpi z niego, ucieka w używki i przez to wpada w jeszcze większe kłopoty. Nie wie, że wszystko niedługo się na nim zemści. Każdy uczynek ma swoją konsekwencję, a on wkrótce się o tym przekona. Już nic nie pozostanie takie samo.
Autorka: Monia

http://ostatnie-tango.blogspot.com/
Węże to dzikie i niezależne istoty, których nie sposób oswoić. Nikomu nie udało się tego dokonać, a raczej prawie nikomu. Bo jednak jest On, i jest Ona. Dwójka całkowicie odmiennych, młodych ludzi, przed którymi zostaje postawione zadanie niemożliwe do wykonania. Czy znajomość języka tych przebiegłych istot wystarczy, aby uratować świat przed przebudzeniem Pradawnego? A może nie podołają i ulegną pokusie zdobycia władzy? Jedno jest pewne, równowaga między dobrem a złem została naruszona i nie tak łatwo będzie ją przywrócić.
Autorka: Monia

http://diabelwaureoli.blogspot.com/
Jest to opowieść o życiu, śmierci, przyjaźni, która jest w stanie przetrwać wszystko i miłości. W życiu każdego z nas zdarzają się chwile w których czujemy, że żyjemy. Jesteśmy weseli, szczęśliwi i nagle...wszystko się wali. Tracimy wiarę w to, co kiedyś wydawało nam się najważniejsze, a to, co kiedyś nas cieszyło, przynosi tylko ból. Zamykamy się w sobie. Trzymamy się bólu jak starego przyjaciela, nie pozwalając mu odejść, a wszystko inne staje się dla nas obojętne. Dokonujemy wyborów, których potem będziemy żałować. Oto historia Rachel, a raczej jej początek. To opowieść o ponownym znajdywaniu sensu życia i odwadze, którą trzeba w sobie odnaleźć...
Autorka: Rachel

http://wrog-publiczny.blogspot.com/
Przypadek – do niedawna w słowniku Bractwa Złodziei nie widniał taki wyraz. Nie znaleziono go zapisanego w żadnym z archiwów, nie obijało się ono o uszy podczas szmeru rozmów w tunelach. Nikt nie chciał przyznać, że jego dokonania są dziełem zbiegu okoliczności.
W świecie Bractwa Złodziei istnieje tylko jeden człowiek, o którym nikt ze zwykłych obywateli nie wspomni, choć wszyscy wiedzą o jego istnieniu. Na którego wspomnienie każdy zadrży, choć nigdy nie miał szczęścia zobaczyć go na własne oczy.
Albo inaczej – nikt nie wie, że na co dzień przechodzi obok niego. Bo kto by pomyślał, że ten niepozorny mężczyzna, mijany w drodze do domu, jest najbardziej poszukiwaną osobą w historii...
Wróg Publiczny.
Mało kto wie, jak naprawdę ma na imię. Nieliczni potrafią rozponać go, spacerującego swobodnie po ulicach. W wyobrażeniach każdego obywatela widnieje jako nieskażona wpadką legenda.
A jednak o mało nie dostał się w łapy strażników na moich oczach. Przypadkiem.
Jego prawdziwe imię znają tylko nieliczni. A ja je poznałam.Też przypadkiem.
Autorka: Eveline

http://ksiezycowapieknosc.blogspot.com/
Podrzucona do obcej rodziny przez swoją matkę, owinięta jedynie w kocyk, mająca naszyjnik z księżycem i z karteczką z napisem "Ma na imię Beatrice", Trish przez siedemnaście lat żyła w wiecznym gniewie. Jedynie wśród swej adopcyjnej,ubogiej rodziny znajduje azyl. Oraz w nauce. W szkole sieje postrach. Tak żyje aż do momentu, gdy uderza drzwiami Martina - nowego ucznia. Od tamtego incydentu Nowy nie daje jej spokoju, ciągle ją irytuje, ale kiedy razem odkrywają tajemnicę naszyjnika Trish, sprawy przywracają inny obrót...
Autorka: Cometa

http://i-ad-tenebras.blogspot.com/
Czasem złe osoby mają powód, aby się mścić...
Nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem...
Jedna decyzja może zadecydować o dalszym życiu...
A ciemność nie jest taka straszna jak się wydaje...
W każdej osobie jest zagadka...
Czasem jedno słowo może zrujnować świat...
Nawet złe chwile mogą przynieść później wiele dobrego...
W oczach niektórych można być potworem, ale to nie znaczy, że się nim jest...
A co jeśli jest powód...
Utrata swoich najcenniejszych rzeczy sprawia ból...
Każdy może być zdolny do wszystkiego po stracie dziecka...
A co jeśli szczęście znów się uśmiechnie...
I wróci do nich ich klejnot...
Autorka: Syntry K

http://bractwo-yokai.blogspot.com/
– Daj to ci pomogę – usłyszałem, ale zanim zorientowałem się co Alex zamierza, poczułem mocne uderzenie. Zatoczyłem się i upadłem na ścianę. Kopniak w brzuch był tak mocny, że ledwo łapałem oddech. Narastający gniew osiągnął swoje apogeum i w jednej chwili, nagły zastrzyk adrenaliny dodał mi heroicznej siły. Wstałem z impetem i rzuciłem się na „napastnika”. Chwyciłem go za ramiona i przydusiłem do przeciwległej elewacji. Nie trudził się z powstrzymaniem mnie przed zrobieniem mu krzywdy, co wzburzało mnie jeszcze bardziej. Uśmiechał się pobłażliwie.
– No, nareszcie! – powiedział, składając teatralne dzięki ku niebiosom. – Przebudziłeś się, Kitsune – powiedział, a zaraz potem dmuchnął mi w twarz. Chwilę później leżałem bezwładnie na posadzce. Przez krótki moment byłem jeszcze świadomy tego co się wokół mnie dzieje. Alex obszedł moje ciało dookoła i kucnął przy mojej twarzy. Nachylił się i szepnął mi do ucha – Może będą z ciebie ludzie – zaraz po tym, nastała ciemność.
Autor: tpiapiac

http://proba-selenu.blogspot.com/
Co byście zrobili gdyby nadarzyła się wam okazja na zdobycie nadprzyrodzonych mocy? Cassandra Tenebris od zawsze uwielbiała powieści fantasy, więc gdy w barze kobieta proponuje jej udział w tajnym konkursie, w którym głównymi nagrodami są paranormalne zdolności, zgadza się wziąć udział. Do konkursu dostaje się również Briana Bella - początkująca agentka CIA. Jej misją jest zinfiltrowanie stowarzyszenia zajmującego się tym konkursem, które uchodzi za sektę. Przystępuje do zadań próbując zdobyć szacunek i awans. Do przejścia jest 10 misji. Czy dziewczęta poradzą sobie i wygrają moc? Czy Cassandra zdemaskuje agentkę? A może ona sama przejdzie na drugą stronę? Co się stanie po konkursie? Czy w roku 1977 stanie się cud i dwie dziewczyny otrzymają nadprzyrodzone dary? A co będzie potem?
Autorki: Cameleon, MrocznaKosiarka

Elitarna Akademia to historia o odkrywaniu tajemnic i stawianiu czoła przeznaczeniu.
Mariel to szesnastoletnia dziewczyna, która zostaje wysłana przez rodziców do tajemniczej szkoły. Elitarna Akademia to na pozór przeciętna szkoła dla bogatych dzieciaków, dlatego Mariel nie może zrozumieć dlaczego się tu znalazła. Kiedy poznaje Toma, otwiera on przed nią drzwi do całkiem innego świata, któremu musi stawić czoła.
Autorka: Madzia

http://please-tell-me-who-i-am.blogspot.com/
Budzisz się na środku pustyni. Nic nie pamiętasz. Nie wiesz, kim jesteś, ani co tutaj robisz. Chcesz uciekać. Tylko gdzie? I jak, skoro z dziury w nodze wystaje złamana kość? W dodatku obok ciebie stoi samochód, w którego bagażniku ukryte są dwa miliony. Co robisz?
Na pewno nie to, co Sam. Nastawia nogę, zszywa ranę i stara się nie zamordować swojego alter-ego, które okazuję się być kobietą, w dodatku żywą i bardzo natrętną. Jedzie z nią w świat sprawdzić, czy istnieje. Nie wie, co go spotka. Gdzie właściwie trafią i na kogo trafią. Ale przecież nie mają nic do stracenia.
To opowieść o wierze, miłości, przyjaźni, oddaniu i marzeniach, które powinno się spełniać mimo wszystko. Bo to, że wydaje nam się, że nic się nie uda, wcale nie musi być prawdą.
Autorka: Wezi

http://rosabelle-john.blogspot.com/
Świat pełen okropieństw, w którym tak trudno przeżyć. Każde z nich ma na to swój sposób.
Rosabelle - dziewczyna, która straciła wszystkich, których kochała. Popełniła czyn, mogący dać jej szansę na lepsze życie. Zabiła człowieka z zimną krwią. I to nie byle jakiego człowieka. Prezydenta. Uciekła z więzienia i jest zmuszona uciekać dalej.
John - chłopak, który ma na sumieniu wiele ludzkich istnień. Wyrusza w pościg za mordercą swojego "pana". Nienawidzi Rose za to, co zrobiła. Pragnie się na niej zemścić.
Ale czy pewnego dnia jego myślenie się zmieni? Co zrobi Rosabelle, gdy dowie się, kto odebrał jej tych, których kochała? Co stanie się, gdy tych dwoje się spotka? Czy przyjaźń ma jakiekolwiek szanse na przetrwanie? Czy w tym świecie jest miejsce na miłość?
Autorka: Rea

http://cora--ciemnosci.blogspot.com/
Każda bajka kończy się tak samo. Zło przegrywa, a dobro triumfuje, szczęśliwy koniec, wszyscy żyją długo i szczęśliwie, aż chce mi się puścić pawia. Nudzą mnie cudowne zakończenia z pocałunkiem w tle. Żyjemy w świecie, gdzie panuje zło, cierpienie i ból, a miłość i nadzieja to wymysł głupców. Och tak, zapewne mi nie wierzycie, ale przecież to czysta prawda. JA jestem tego żywym dowodem!
Historia inna niż wszystkie. Kobieta, która nie ma uczuć i misja, dla której zrobi wszystko.
Chcesz poznać świat, gdzie to zło przejmuje pałeczkę?
Autorka: Katya

http://corkamroku.blogspot.com/
Amelia po śmierci ojczyma wraz z matką, przeprowadza się do wiekowego dworku, oddalonego o jedyne dwadzieścia kilometrów od poprzedniego miejsca zamieszkania. Mimo to, czuje jakby przeniosła się do innego świata, wyjętego wprost z mrocznych opowieści grozy. Wokół niej zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Jej rodzicielka ciągle rozgląda się na boki, jakby bała się własnego cienia, a sama Amelia jest świadkiem zjawisk, które nie mają prawa istnieć. Osiemnaste urodziny, zbliżają się nieubłaganie, a zdezorientowana dziewczyna odnosi dziwne wrażenie, że będą one początkiem końca jej świata… 
Gdyby tego było mało, chłopak którego nienawidzi od pierwszego spotkania, pojawia się zawsze wtedy, gdy ona potrzebuje pomocy…Wzruszająca opowieść fantasy, gdzie mrok przeplata się ze światłem, a miłość i przeznaczenie nieodłącznie idą w parze.
 
Zapraszam do lektury.
Autorka: Whiteberry133

http://glonek-bb.blogspot.com/
Mesha ma za sobą mroczną i burzliwą przeszłość, która całkowicie zmieniła jej dotychczasowe życie. Zmuszona do przeprowadzki poza granice kraju i odłączona od tamtejszej rodziny udaje się do domu ciotki, z którą rodzice zawarli układ. Po trzech latach od tamtych wydarzeń staje się celem niebezpiecznego stworzenia, o niewyobrażalnej mocy, które pragnie jej jeszcze więcej. Śledzona przez jego wysłannika nie spodziewa się tego co się z nią stanie. Jakie znaczenie ma skrzywdzona siostra? I co w tym wszystkim robi ciotka?
Autorka: Glonek

http://nad-naturalni.blogspot.com/
Dwie siostry, które zostały rozdzielone kilka dni po urodzeniu. Które mają nadnaturalne moce. Które mają inne nazwiska i nie wiedzą o swoim istnieniu.
To właśnie Lorren i Esper, o nich jest ta historia. Interesują cię fantastyczne opowieści? Chcesz bardziej się wkręcić, zatracić w świecie Nadnaturalnych, a co więcej- poznać kilkoro z nich?
To jest ten moment, w którym możesz wybrać: albo totalnie zignorujesz tego bloga albo wejdziesz na tą stronę i twoje życie diametralnie się zmieni Może ta stronka stanie się dla ciebie odskocznią od szarej codzienności...Może stanie się nowym sposobem na spędzanie wolnego czasu.
Autorzy: Enough oraz Freedom d-_-b

http://looking-for-angel.blogspot.com/
Jest to kontynuacja Utraconej Miłości. Jagoda już wie, że Wiktor jest aniołem. Wie także, że porzucił dla niej skrzydła. Wydawałoby się to być pięknym końcem, lecz tak naprawdę jest dopiero początkiem. Tysiące lat temu, upadłe anioły rzuciły klątwę, której skutki będzie można dostrzec dopiero teraz, a które mogą boleśnie wpłynąć na cały świat. Jagoda wraz z Wiktorem muszą stawić jej czoła, ale czy podołają temu zadaniu? Jedno jest pewne, perspektywa śmierci, to bardzo silna motywacja.
Autorka: Anabelle

http://wszystko-ma-swoj-poczatek-i-koniec.blogspot.com/
Sześcioro młodych przyjaciół wraca do miasteczka, gdzie wszystko się zaczęło. Niektórzy z nich szukają odpowiedzi na pytania związane z ich życiem, inni próbują w spokoju dożyć swoich ostatnich dni. Opowiadanie pełne tajemnic z przeszłości, żądzy miłości, próby odzyskania siebie. Jak potoczy się dalsza historia Niny, Piotra, Ani, Artura, Daniela i Luizy? Czy zdobędą to czego szukają?
Autorka: Kinga

http://niebanalna-historia.blogspot.com/
Elisabeth od zawsze była sama, więc gdy znalazła chłopca o wręcz niebiańskich oczach, nie pozostało jej nic innego, jak wziąć go ze sobą.
Mijają cztery lata. Key mieszka z Lisą, wszystko jest jak w najlepszym porządku, nikt nie zakłóca ich spokoju. W końcu dom otoczony jest magią, nikt go nie widzi! Jednak Łowcy są mądrzejsi, niż przypuszczają nieprawdziwi. Czekają na odpowiedni moment, a potem cichutko jak myszki wkradają się do społeczeństwa Ash Dale.
Lisa musi ochronić Key; pragnie, aby chłopak dowiedział się, kim jest, aby znalazł w sobie siłę, by przywołać wspomnienia.
A martwy tego nie zrobi.
Autorka: Elisabeth An Livest

http://noc-polarna.blogspot.com/
Uczniowie elitarnej szkoły dla alchemików zawsze wiedzieli, że mają przerąbane.
Mało tego, że było ich z roku na rok coraz mniej, a nauczyciele cisnęli jeszcze bardziej. Mało tego, że musieli znosić nieprzychylne komentarze zwykłych ludzi, którzy uważali ich za pomioty szatana. Mało tego, że szkoła wpadła w długi i zlicytowano ich ukochany budynek. Kiedy oznajmiono, że przenoszą się do starego, szlacheckiego pałacu umiejscowionego na kole podbiegunowym wszyscy zgodzili się, że nic gorszego nie może się już wydarzyć.
A jednak stało się, bo od tej pory musieli znosić również towarzystwo uczniów szkoły dla wróżbitów, których zawsze uważali za osobników niższej kategorii.
Czy młodzież wychowana w dwóch różnych światach, zgłębiająca tajniki dwóch różnych nauk, zdoła dogadać się podczas nadchodzącej długiej i mroźnej nocy polarnej? Czy jednak działająca wszystkim na nerwy wieczna ciemność i wszechobecny śnieg sprawią, że sytuacja pogorszy się jeszcze bardziej?
Na domiar złego wielki, stary dom najwyraźniej za wszelką cenę postanowił pozbyć się uciążliwych lokatorów.
Autorka: Lena Linnegren

http://autorska-strefa.blogspot.com/
Nie miała pojęcia, że napisanie książki, która okaże się hitem tak zmieni jej świat.
Rose to zwyczajna dziewczyna jakich wiele. Ma dobrą przyjaciółkę i wspaniałego chłopaka, oraz plany na przyszłość. Wszystko zmienia nieoczekiwane przybycie tajemniczego chłopaka.
Varian Vargas przemierza świat by odnaleźć ukochaną, która miała się odrodzić. Po przeczytaniu książki wie, że to ona, lecz wszystko idzie nie tak. Rose go nie pamięta i nie wierzy w całą historię. Nawet, gdy ktoś usiłuje namieszać w jej życiu a uczucia ciągle płatają jej figla. Kiedy odkrywa, że jest bohaterką własnej książki i Wybranką mającą pokonać niebezpieczną Królową wampirów zaczyna wątpić we własną rzeczywistość i wszystko, co ją otacza.
Autorka: Serena

http://nekonestee.blogspot.com/
Życie jest... nudne... Nie ma dla mnie nic ciekawego... Wszystko zaczyna mnie nudzić i nie wierzę, że może być lepiej. A wręcz przeciwnie- będzie tylko gorzej... Sama uważam, że jestem głupia, ale przyglądam się innym i sądzę, że są o wiele głupsi ode mnie. Całe życie sama.. Całe życie bez nikogo... Nikomu nie można nic powiedzieć, bo zaraz zaczną się plotki... Całe życie w melancholii, udawania i niewiedzy... Kim ja jestem? Jaka tak naprawdę jestem? Kto ma znać odpowiedzi na te pytania jak nie ja sama? W końcu doszłam do wniosku, że mnie to nie obchodzi. Nie obchodzi mnie fakt, że wszystko idzie ku końcowi, że i tak zginę, że inni ludzie będą gadać coś na mój temat, że będzie źle jeśli zawalę jakiś sprawdzian, jakąś sprawę. Nagle sama z siebie zaczęłam to olewać, mieć wszystko gdzieś... I wtedy coś się zmieniło... Nareszcie poznałam kogoś, kto odmienił moje nudne życie, kogoś, kto jest inny... i nie jest człowiekiem...
Opowieść o siedemnastoletniej dziewczynie, która tak właśnie patrzy na świat. Cały wątek jest oparty na moich snach.
Autorka: NekoNestee

http://od-herosow-zalezny.blogspot.com/
Od herosów zależny Twój los być musi
Osoba Ci najbliższa o zdradę się pokusi
Największemu wrogowi swe życie podarujesz
Sprawiedliwego na nim osądu nie pożałujesz
Podróż odbędziesz szlakiem swych braci
Jeden z nich sprawiedliwości zadość na zawsze utraci
Ale Wszystkich kłamstw nigdy odkupienie nie wymaże
A komu zaufać możesz wojna dopiero Ci pokaże
Autorka: Mad Hatter

http://powodzwyobrazni.blogspot.com/
Jest to opowiadanie o zwykłej siedemnastoletniej dziewczynie, która pewnego dnia zostaje wyrzucona z domu przez ojca i macochę. Przeprowadza się do swojego wujka Fausta. Po pewnym czasie mieszkania u niego jednak coś się zmienia. Co to może być? Jak potoczy się historia? Jeśli chcecie się dowiedzieć to zapraszam.
Autorka: Mizu

http://niechcebycaniolem.blogspot.com/
Co byś zrobił gdybyś spotkał anioła? Kaia wyrzuca go z domu, a potem idzie się przebadać. Ale w jej mieście dzieją się niepojęte rzeczy, o których napomknął jej facet ze skrzydłami. Dalej będą serafini i demony, a jeśli nikomu się nie powiedzie, może być też koniec świata. I miłość, której być nie powinno.
Autorka: Ginger Girl

http://her-infinity.blogspot.com/
Emma Winfield od dłuższego czasu miewa niezrozumiałe, lecz realistyczne sny. Obrazy, które widzi każdej nocy, tłumaczy zmęczeniem lub nawet szaleństwem. Z czasem jednak próbuje odgadnąć ich znaczenie i sens. Postanawia odkryć, co tak naprawdę symbolizują. Jej działania przyniosą nieuniknione konsekwencje i nikt nie będzie w stanie powstrzymać lawiny wydarzeń.
Autorka: Leslie M

http://academie-mirandel.blogspot.com/
Wszystko zaczęło się wiele wieków temu, gdy sto wybranych osób zostało obdarzone umiejętnościami podróży w czasie. Każda z tych osób posiadała swoją specjalną cechę, która wyróżniała ją na tle innych. Gdy zaczęli umierać, okazało się, że ich umiejętność nie ginie, ale jest przekazywana dalej ­- nie potomkom, nawet nie ludziom tej samej narodowości - w przypadkowy sposób, który rządzi się tylko jedną regułą: nie ma podróżnika w czasie w tym samym wieku. W każdym roku rodzi się jeden podróżnik. Po pewnym czasie, gdy pojawiły się osoby zainteresowane tym zjawiskiem, zasad zaczęło przybywać... a podróże w czasie stały się jedną z najlepiej strzeżonych tajemnic.
Vira nie powinna o tym wiedzieć. Nie powinna być z tym związana. Ale Czas... miał swój własny plan...
Autorka: Gabsone nene

http://granica-olimpu.blogspot.com/
Być zwykłym człowiekiem - to odległe marzenie staje się dla młodej Penelopy mottem, dzięki któremu będzie w stanie przetrwać czas próby, jaki wyznaczyli jej Bogowie.
Dręczona przez sny i wizję swojej niechybnej śmierci, ucieka przez wołaniami Najwyższych, którzy oczekują od niej czynów, jakich nie jest w stanie dokonać.
Wplątana zostaje jednak w wojnę, którą wypowiedział sam Ares.
I choć postanawia przywrócić swojemu życiu normalność zabraną przez jej matkę, Atenę, przeznaczenie wprowadza ją na zupełnie inną ścieżkę.
Czy uda jej przezwyciężyć proroctwo i jak zakończy się wojna, której konsekwencje rozpoczną nową erę?
Autorka: Rolaka (Ola Ri)

http://peoplefromthedarkness.blogspot.com/
Jak wiele jesteś w stanie wycierpieć w imię przyjaźni?
Dla członka grupy decydują się wyjechać z miasta by prowadzić własne śledztwo. Ten krok zmienia ich całe życie.
Czy odnajdą się w swoich nowych osobowościach? Jak zareagują gdy będą musieli je wykorzystać w walce o własne życie?
Ciemne chmury gromadzą się nad ich głowami, nadszedł czas ciemności, mroku i burzy.
Nie wszystko jest w takich kolorach, w jakich to widzisz. Możesz stracić rozum, ale cierpienia nie oddasz nikomu innemu!
Strzeżcie się, bo na ulice wkraczają Dzieci Burzy!
Autor: DRAGON

http://ostatnia-fantazja.blogspot.com/
Gdy na kontynencie smoki zaczynają być niechcianymi szkodnikami, które niszczą wioski i kradną złoto zawód smokobójcy staje się coraz bardziej zyskowny. Wielu próbuje swoich sił w starciu ze smokami, jednak tylko nieliczni są w stanie zdobyć kilkuletnie doświadczenie. Erik sam siebie uważa za najlepszego w tej nietypowej profesji, jednak szybko okazuje się, że zabicie smoka jest dopiero początkiem jego problemów. Niespodziewanie musi odnaleźć się w roli detektywa i odkryć kto zabił starego bankiera.
Autorka: Alenna

http://natchniona666.blogspot.com/
Saga o Aniołach. Obecnie ma dwie części. Pierwsza została zakończona pt. "Sekret" druga obecnie jest pisana "Tajemnica nieśmiertelności"
Angelika była zwykłą dziewczyną. Niestety stało się coś co przewróciło jej świat do góry nogami. Dowiedziała się, że jest Aniołem i grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo. Tajemnice, intrygi, manipulacja, miłość i grożące niebezpieczeństwo ze strony Pożeraczy Dusz obecne są w świecie Angeliki. Nic nie jest takie jakie powinno być...
Autorka: Natchniona

http://zaufac-aniolowi-czy-jego-lzy.blogspot.com/
Cześć! Jestem Rose. Jeżeli spodziewasz się słodkiej historyjki, w której głównym wątkiem jest Big Love, a największym zmartwieniem zazdrosna primadonna - to nawet tu nie wchodź. Moje życie jest nieco bardziej skomplikowane. Dlaczego? Bo żyję sobie spokojnie z swoimi problemami, gdy nagle moja jedyna pamiątka po mamie zaczyna mnie śmiertelnie przerażać. Facet którego jedynym celem jest zabijanie takich jak ja, nie chce mnie zabić od razu...(nie żebym się o to prosiła!). Obce osoby wiedzą więcej o mnie niż ja sama ... I hello? Czy ktoś może wyprowadzić ducha z mojego pokoju?
Oto ja, pół-anioł z nieznaną przeszłością, niejasną przyszłością i skomplikowaną teraźniejszością z masą sekretów i tajemnic do odkrycia/ukrycia. Moja historia to pół-sarkastyczna opowieść o prawdziwej przyjaźni, każdym rodzaju miłości, zazdrości w różnej postaci, oraz o przetrwaniu w czasie, gdy niebo i piekło nie potrafią sobie poradzić z nadmiarem własnych słabości.
Autorka: HanakiLucipher

http://opowiadanie-demona.blogspot.com/
Bycie licealistką nie jest proste, zwłaszcza jeśli jesteś demonem. Hormony buzują, a demoniczna natura ciągle daje o sobie znać. Magda jest całkiem potężna, jednak marzy jedynie o w miarę normalnym życiu. Nigdy nie będzie jej to dane, ponieważ los wyznaczył jej naprawdę ważne zadanie. Póki co musi walczyć i co chwile udowadniać, że mimo wszystko pozostała człowiekiem, a gdy klątwa sprowadza na ciebie grad idiotów, wcale nie jest to łatwe.
Autorka: Rinkashi Meari

http://dym-i-plomienie.blogspot.com/
Gabriel przed pięcioma miesiącami przeprowadził się z Włoch do Polski. W szkole jest popychadłem, a inne dzieci od razu przyczepiły do niego przykre etykietki. Wszystko zmienia się, kiedy poznaje trójkę przyjaciół o niesamowitych oczach – których nie widzi nikt prócz niego. Pomagają mu we wszystkim, ale także przysparzają sporo problemów... Jaką kryją za sobą tajemnicę? Nie są zwyczajnymi "wymyślonymi przyjaciółmi". "Zawsze?" to opowieść o walce z uprzedzeniami, psychologami i o tym, że na tym świecie istnieją zjawiska, których nikt nie jest w stanie ogarnąć umysłem. O Dymie i Płomieniach oraz jak cienka granica ich dzieli.
Autorka: Armin.Armin.

http://whatgoesupghostaround.blogspot.com/
Podobno życiem rządzi przypadek, tak przynajmniej słyszałam. Czy to prawda? Summer i Mason. Dwie dusze, dwie historie. Jeden wieczór, jeden moment, który na zawsze zmienia ich bieg. Co, jeśli świat w którym żyjesz nagle ukaże przed Tobą swoje drugie oblicze? Co jeśli będzie ono tak samo przerażające, jak i piękne? Jedno jest pewne; jeśli już raz go zasmakujesz, ono nigdy nie pozwoli Ci odejść.
Autorka: Nav.y Blue

http://ruins-of-empire.blogspot.com/
Do państwa przedostaje się coraz większa ilość emigrantów pomimo wzmożonych kontroli, a jego granice są wciąż nękane przez ataki terrorystyczne.
Relacje z sąsiednim królestwem są napięte jak postronki, wielkie rody bawią się
"w kotka i myszkę" ze swoim królem i nie do końca wiadomo, kto jest kim w tym przedstawieniu.
Zdrada goni zdradę, tajemnice wysypują się z rękawów, trupy nie mieszczą się w szafach a żmija, do tej pory zamknięta w więzieniu w górach, znów podnosi łeb.
Władza nie znosi cieni, za to kocha się w dwuznacznościach.
Gdzieś w tym wszystkim znajduje się Sara, która postanowiła stać się jednym z tych cieni. Prawda jednak przeważnie jest wypisana na skórze, nie trzeba już patrzeć komukolwiek w oczy.
Będzie to więc historia o podnoszeniu głowy, sprawnym lawirowaniu między półprawdami i krwi, która tak naprawdę jest gorsza do usunięcia niż tusz do tatuażu.
Autorka: Moon

http://warm-springs-spirit.blogspot.com/
Nastoletnia Samantha opuszcza Anglię, by zamieszkać z ojcem w małym miasteczku Madras w stanie Oregon, zaraz obok rezerwatu Indian Warm Springs. Dziewczyna szybko poznaje nowych znajomych, zwłaszcza tych z rezerwatu. Po jakimś jednak czasie zaczyna odkrywać związane z tym miejscem tajemnice i dowiaduje się, że choć całe życie mieszkała na innym kontynencie, ma z Indianami dużo więcej wspólnego niż by się tego spodziewała. Kim naprawdę jest i jakie jest jej przeznaczenie? Co za tajemnice skrywają Indianie z rezerwatu w Warm Springs?
Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=M6tMrInPTPY
Autorka: NatalieShakur

https://dlaczegobyniepisac.blogspot.com/
Idąc wśród tłumu nigdy nie wiesz kto przechodzi obok. Demony nie istnieją, to przecież tylko bajka dla niegrzecznych dzieci... Ale gdyby się okazało, że żyją obok,a dwa najstarsze upadłe anioły walczą między sobą o piekło i ty jesteś kluczem do zakończenia tej wojny, które zło byś wybrał? Pamiętaj, że stawką są ludzkie dusze...
Autorka: Adna

Dusze naszpikowane cierniami
Annabell ma problem. I to nie byle jaki. Ścigana przez anioła ucieka od kilku lat, poszukując kogokolwiek, kto mógłby udzielić jej pomocy. Nie jest to łatwe. Na ogół wszyscy nienawidzą pół-demonów. Mawia się o nich, że są zlepkiem problemów, a przystawanie z nimi grozi ścięciem głowy. Lecz Ash jest inny. On uwielbia kłopoty. Kocha niezłą zabawę, dobrą walkę, ostry seks i używki — równie mocno co gumę cynamonową.
Ponadto Ash jest demonem, którego pewna sprawa łączy z aniołem prześladującym Ann.
Wkrótce oboje zostają wplątani w coś, co przerasta ich wyobrażenia, a ucieczka skłania ich niebezpiecznie blisko ku sobie.
Co dobrego jednak może wyniknąć ze znajomości demona z kobietą, której wyrok śmierci zapadł już dawno temu?
Autorka: Moira

Razem zamierzali przemierzyć cały świat, nikt nie był w stanie zakłócić ich miłości aż do czasu...
Olivia zakochana w Allanie nie widzi poza nim świata. Jako dorosła już kobieta ma tylko starszą siostrę, która wiedzie spokojne życie i pnie się w górę w swojej pracy. Olivia spotkała pierwszą w życiu miłość i strasznie się boi. Jej ukochany znika czasem, sama nie wie gdzie. Tymczasem Allan ocierając się o własne życie stara się nie ściągnąć nieszczęścia, klątwy przodków na ukochaną. Stara się nie wciągać Olivii do świata magicznego wszystko przed nią ukrywając. Przychodzi jednak moment kiedy to będzie musiał o wszystkim jej powiedzieć. Nie wie natomiast, że ona została do tego wciągnięta i sprowadziła mu sojuszników...
Autorka: woczachtwychszczesciemoje

http://ibleedingout.blogspot.com/
Camilla – piękna wampirzyca z pazurem, której lepiej nie wchodzić w drogę; nie do końca potrafi panować nad własnymi emocjami. Amelia – niczego nieświadoma, zagubiona dusza, wepchnięta siłą w świat istot nocy. Marta – uosobienie spokoju i niewinności, w pełni akceptująca swoją wampirzą naturę, ale żyjąca od zawsze z dala od swojego gatunku.
Co je łączy? Z pewnością pragnienie krwi, ale to jest oczywiste. Jest jeszcze jeden mały szczegół, zapisany gdzieś w zakamarkach ich dusz – cząstka samego Draculi.
Każda z nich zaczęła swoją historię w inny sposób, w innym czasie, ale los pcha je ku sobie właśnie teraz, żeby zjednoczyły siły, aby stanąć przed czymś znacznie gorszym, niż wampir czyhający na Ciebie w ciemnym zaułku.
Autorka: Adna

http://tajemniceaniolowlowfantasy.blogspot.com/
Każdy ma tajemnice, a każda kolejna sprawia, że nasze serce zaczyna pokrywać się mrokiem.
Bohaterowie tej książki mają ich aż za dużo, ale czy to znaczy, że zło wygra walkę z dobrem?
Przekonajcie się sami.
Autorka: San

Sometimes the world doesn't need another hero. Sometimes what it needs is a monster.
Marcelina wiodła całkiem normalne życie dopóki nie poznała swojego "wewnętrznego ja" - troszkę kapryśnego i humorzastego, ale w gruncie rzeczy spoko gościa. No i, delikatnie mówiąc, troszkę jej się sprawy pokomplikowały. Nie zabraknie akcji, tajemnic, romansów, walki o własne "ja"... Ale dosyć spoilerów, zapraszam do lektury.
Autorka: LadyEllien

http://typowastaradusza.blogspot.com/
Często rzeczywistość przygniata nad do ziemi. To sprawia, że przestajemy wierzyć w rzeczy niezwykłe. Zapominamy o marzeniach i wyobraźni. Kurczowo trzymamy się rutyny. A co, gdyby nagle świat fantazji zawitał do naszego? Czy potrafilibyśmy porzucić to, co zwyczajne i rzucić się w wir wydarzeń rodem z książki fantasy? Yuki Mitsuya, w wyniku niesamowitych zdarzeń będzie musiała odpowiedzieć na wszystkie te pytania.
Autorka: MyMindIsFullOfBooks


Obserwatorzy