czwartek, 1 maja 2014

Urban fantasy

W opowiadaniach fantasy często występuje ten sam schemat: ktoś odkrywa, że coś jest inne, niż myślał - na świecie żyją nie tylko ludzie, magia istnieje nie tylko w bajkach i tak dalej. Coś takiego spotyka właśnie Aleę Laneford, nastolatkę która odkrywa, że jest Zmiennokształtna. Razem z tą rewelacją przychodzi do niej list ze szkoły dla istot odmiennych niż ludzie. Ale moja historia skupia się na Erin Laneford, bliźniaczce Alei, zupełnie normalnej dziewczynie. To właśnie ona, w wyniku wielu komplikacji, trafia do owej szkoły. Chcąc nie chcąc, musi zacząć prowadzić podwójne życie pełne oszustw. Oczywiście nie byłoby to dobre, blogowe opowiadanie bez perfidnego chłopaka, który już w pierwszym tygodniu staje na jej drodze...
Autorka: Antyarktyka

http://mylifegotmuchbetterwhenyoucameinit.blogspot.com/
Opowieść o Prudence Carter, zwykłej nastolatce, której życie wywraca się do góry nogami w pewną Sylwestrową noc. Historia o świecie magii, przyjaźni i bezgranicznej miłości.
Jak bohaterowie zachowają się w danych sytuacjach? jaki wpływ na ich losy będzie miał pewien boysband? Kim są naprawdę?
Mnóstwo zagadek, ciemnych mocy, tajemniczości i niedopowiedzeń... Fantastyczny świat Wilkołaków i innych stworzeń czeka...
Autorka: Zuzka M.

http://half-blood-as.blogspot.com/
Żyje wśród wilków. W jednym z największych stad. Mam odziedziczyć po ojcu pozycje Alfy. Tylko że jest jeden problem, nie potrafię się zmienić. Nie pasuje do stada. Czuje jak wszyscy traktują mnie z pogardą, dla nich nie powinnam istnieć ponieważ jestem mieszańcem w połowie wilkiem, w połowie czarownicą. Przez 16 lat żyłam najnormalniej jak potrafiłam, do czasu aż jeden głupi błąd wywrócił moje życie do góry nogami. Czy dowiem się kim tak naprawdę jestem i poznam największą tajemnice mojej matki?
Nazywam się Amanda a to moja historia.
Autorka: Ashlie Steen

http://legendarna-lowczyni.blogspot.com/
Rada Łowców istnieje po to, aby pilnować porządku w świecie pomiędzy ludźmi a nadnaturalnymi. Łowczyni Ana nie wierzy jednak, że mogą oni żyć ze sobą w idealnej harmonii. Na własną rękę stara się przywrócić porządek, likwidując nadnaturalnych i łamiąc tym samym święte prawo Łowców: „Zabijaj tylko w ostateczności”. Gdy wpada w pułapkę, musi skorzystać z pomocy Rady, dla której przestała pracować dawno temu. Mając do wyboru - ponieść karę śmierci za swoje uczynki lub odpokutować, pomagając Radzie w tajnym zadaniu, wybiera to drugie. Musi odkryć, kto jest seryjnym mordercą Łowców, zanim dla wszystkich będzie za późno.
Autorka: Vivre

Dobra córka zła to opowiadanie o przygodzie niesamowitej dziewczyny. Aleksandra Barwińska jest córką szatana i czarownicy. Ola z powodu swoich umiejętności ma coraz większe problemy. Czy uda jej się pokonać przeciwności losu?
Autorka: Lexi D.

http://trylogia-burzy.blogspot.com/
Trylogia Burzy to seria powieści urban fantasy. Jej części to Błyskawica, Grom i Huragan.
W połowie XXI-w. na Ziemi pojawiają się Deamony — tajemnicze stworzenia, o duchowej postaci i wyglądzie zwierząt. Zjawiają się one przy swoich właścicielach i obdarzają ich niezwykłymi mocami. Ludzi tych zaczęto nazywać Wybranymi.
Nastaje nowa Era Uduchowienia, w której to czy posiadasz Deamona decyduje o twoim przeżyciu i pozycji. Grupy Wybranych, które zwykli mieszkańcy zaczęli nazywać Gangami, tworzą Rząd i sprawują okrutną dyktaturę. Osoby spoza elity posiadającej Deamony żyją w nędzy na krańcach miast, w ich ostatnich Strefach. Zazwyczaj umierają z głodu i wycieńczenia lub są zabijani za sprzeciwianie się władzy.
Istnieją jednak buntownicy, którym nie podoba się ta kolej rzeczy. Wybrani, którzy walczą, wraz ze swoimi Deamonami, o pokój.
Jeden z nich jest wyjątkowy. Ma on moce, ale nie Deamona.
Autorka: ⓢⓘⓛⓔⓣⓗ ⓡⓤⓑ

http://further-life.blogspot.com/
Życie przygotowuje nam masę niespodzianek. W końcu przychodzi na to czas, że coś jest nam NOWE. W przypadku Lexy, jest to nowe miasto, nowy dom, no i - po raz drugi - nowa szkoła i przyjaciele. Jak poradzi sobie z nowym życiem, nadal próbując ukryć swoją słodką tajemnicę o podwójnej tożsamości? Nieee, żadna z niej tam Hannah Montana. To nie bajka dla dzieciaczków, a Lexa i jej wokal nie lubią się za bardzo.
Czy jesteś ciekawy dalszych losów Lexy? Podążaj wraz z nią jej ścieżką przez życie.
Autorka: Agnieszka Nowak

http://opowiadanieodlisicy.blogspot.com/
Przygoda Elizabeth ,która próbuje połączyć swoje życie z życiem wampirów.
Autorka: Lisica

http://thedemoninsidebyedi.blogspot.com/
Gdzieś pośrodku Niczego, leży wyspa Pandemonium. Jest to siedziba zła, szerokopojętego zła i ciemności. Żyją tam niczego nieświadomi wyznawcy Dobra, nie wiedząc że wśród nich są też ludzie o innych przekonaniach czy nawet... Bezduszni.
Beduszni... Żli... Demony.
Autor: Edi

http://barwaognia.blogspot.de/
Wierna niewiasta odrzuciła zaloty młodzieńca, nieświadomie zasiewając w jego sercu ziarno nienawiści, kiełkującej z siłą przez następne miesiące. Pchany żądzą zemsty mag, zaplanował zamordowanie swej ukochanej, która nie mogąc być jego, miała być niczyją a jej udręczona dusza na zawsze miała błąkać się po wzniesionym przez braci zamczysku.
Kara za jego czyn nadeszła pod postacią zakapturzonej kobiety, której Brata była jedyną córką. Najwyższa Pani odebrała życie Furii i obłożyła klątwą swych najwierniejszych wyznawców, którzy nie zdołali ochronić kwiatu jej istnienia przed złem.
Mieli żyć wiecznie jako krwiopijcze bestie, niezdolni do płodzenia potomstwa i uchronienia swych żon przed śmiercią. Skazała ich na nieśmiertelność wypełnioną samotnością, której koniec przynieść mogła jedynie prawdziwa miłość udowodniona największym poświeceniem ze strony wybranek braci.
Autorka: Voodoo Woman

http://nieprzetlumaczalne.blogspot.com/
Po pojawieniu się w nowym wymiarze Hanael próbuje ułożyć sobie namiastkę życia. Dotrwać do kolejnego jutra, nie przywiązując się szczególnie do niczego. W końcu wie, że gdy tylko zacznie, jego pościg pojawi się, żeby wszystko zniszczyć i zmusić go do kolejnej ucieczki.
Błędny krąg działa ― do momentu, w którym przypadkowo wplątuje się w niego losowy obywatel. Teraz Hanael nie może już pilnować tylko siebie; teraz musi ratować jeszcze Keitha Nealla. A ten koniecznie chce dostać z powrotem swoje normalne życie.
Coś, czego Hanael nie jest w stanie mu dać.
Autorka: Kohaku

http://nie-szukaj-siebie.blogspot.com/
Ellen spotykają ostatnio same tragedie, zginęła osoba, którą kochała najbardziej na świecie. Oddala się od rodziców i sama musi radzić sobie z wszystkimi problemami. Przeprowadzka niczego nie ułatwia. Teraz Ellen będzie zmuszona poukładać sobie życie w nowym mieście, na drugim końcu kraju. Nieoczekiwane wydarzenie zmienia jednak wszystko w wielką tajemnicę. Jej życie wcale nie należy do niej! Czy Ellen Prescoth w ogóle kiedyś istniała? Komu można ufać, a kto jest największym zagrożeniem?
Autorka: Olga S. Neilwood

http://rubn-heart.blogspot.com/
Życie nie zawsze jest posłane różami.
Nastoletnia Lucy zawsze wiedziała, że wuj ukrywa przed nią prawdę, prawdę o niej. Wraz z dniem jej siedemnastych urodzin na światło dzienne wychodzą wszystkie sekrety, a dziewczyna wkracza do zupełnie innego świata. Akademia Verum, do której trafia, okazuje się świetnym miejscem na start w pogoni za prawdziwym ja. Niezwykle przystojny Christopher towarzyszy Lucy od samego początku - jest jej strażnikiem. Ta przygoda jest im pisana od wieków, a droga, jaka ich czeka nie jet łatwa. Zmieni wszystko.
Historia pełna przygód, tajemnic, miłości i niebezpieczeństw. Powieść trzymająca w napięciu i niepewności.
Autorka: paulina patrycja

http://mrok-weiry.blogspot.com/
Ona cienia nie miała. Jego cień miał kolce.
Nazywam się Weira - to moja tożsamość. Odkąd sięgam pamięcią szkolę się na wojowniczkę. Jestem w tym dobra. Nie znoszę dotyku, do wszystkiego podchodzę logicznie. Choć nie wiem, czemu walczymy z Kolcami.
Nigdy nie opuszczałam miejsca mojego zamieszkania. Słyszałam czasem o Świecie, że nie jest taki jak mój - jedzenie nie jest mdłe, nie wszystko rozbija się o walkę. Zatem są plusy i minusy - plus to żywność, minus... Czy można żyć i nie szkolić się w walce?
Nikt nie wie kiedy, ale kiedyś uda nam się zwalczyć Kolce. To najgorsze, co stąpa po ziemi. My mamy moc Mroku, oni swoją zwierzęcość i miecze ze światła. Jesteśmy stworzeni, by się zabijać.
A ja nie mam duszy. Tak podobno jest. I jeden z Kolców też jej nie ma... Czy nasza wojna w ogóle ma sens?
Wejdź i poznaj opowieść, która może rozgrywać się tuż obok nas, a my o tym nie wiemy...
Autorka: Sza - ma - nka

http://zbudzeni.blogspot.com/
Magia istnieje, wiesz?
Świat elementalistów od wieków trwa ukryty przed wzrokiem zwykłych ludzi. Choć piękny i przepełniony niesamowitymi możliwościami, jakie zapewnia obecność magii żywiołów, wciąż wiele brakuje mu do idyllicznego obrazu, o którym niegdyś śnili magowie. Szczególnie teraz, gdy nad ich społecznością zbierają się ciemne chmury.
Zrodzenie się potężnej energii rozpoczyna serię wydarzeń prowadzących do odnowienia starego konfliktu. Kiedy więc powietrze na dobre wypełnia się elektrycznością, wszyscy wiedzą, że nie ma już odwrotu i pora opowiedzieć się po jednej ze stron. Do kogo przyłączy się wybraniec władający tą niszczycielską magią, którego tożsamość pozostaje nieznana?
Leonardo to mag należący do Bractwa. Mimo że bardzo chciałby prowadzić spokojną egzystencję, przysięga, którą złożył lata temu, obliguje go do włączenia się w sprawę magów. I choć początkowo nie przejawia zbytniego entuzjazmu, angażuje się o wiele mocniej, niżby mógł się spodziewać. W końcu pomoc innym to coś, w czym zawsze się odnajdywał.
Lena ma normalne, szczęśliwe życie. Do czasu. Jedno zdarzenie wywraca wszystko do góry nogami. Okazuje się bowiem, że Lena nie jest zwyczajna — w jej żyłach płynie krew elementalistów. Jakie konsekwencje pociągnie za sobą ta wiedza? Czy Lena jest gotowa na przyjęcie dziedzictwa i co to tak naprawdę dla niej oznacza?
Ta opowieść jest preludium wielkich wydarzeń. Kameralną historią dwójki ludzi, którzy mają wziąć w nich udział. Ukazuje ich codzienne sprawy, marzenia i zmiany, których muszą w sobie dokonać, by móc stawić czoła przeciwnościom losu. To cisza przed burzą.
Patrz, jak żywioł budzi się do życia.
Autorka: Maxine

http://wilcza-pani.blogspot.com/
Josephine ulega poważnemu wypadkowi, w wyniku którego traci pamięć, dawne życie oraz dziecko. Wszystko, co do tej pory znała, znika i ma małą szansę na powrót. Ale w zamian za to, los ofiarowuje jej coś cennego. Dar, który może pomóc jej w odnalezieniu wspomnień, rodziny i prawdziwej siebie. Dar, który może okazać się prawdziwym przekleństwem. Czy uda jej się udźwignąć ten ciężar?
Autorka: Magpie

http://opowiescichorejtresci.blogspot.com/
O tym, jak dwójka bachorów i kot wplątują się w dość poważny szajs. Dużo brokatu, faworków, homosiów i łamania czwartej ściany + fangirling 24/7. Możliwe wzmianki o mandze i anime.
Autorka: The Cookie Ninja


Obserwatorzy