piątek, 1 maja 2015

Nowe posty (148) + informacjaNa początek wyjątkowo kilka informacji. Ponieważ coraz częściej dochodziły do mnie prośby o to, by podzielić fantasy na dodatkowe podkategorie, w końcu postanowiłam to zrobić (trochę mi to ułatwi robienie porządków). Dlatego zwracam się z prośbą do autorów, którzy umieścili swoje blogi w kategorii fantasy, by wybrali jeden z pięciu podgatunków (low, dark, high, urban, heroic). W razie wątpliwości więcej informacji na temat poszczególnych podgatunków można znaleźć TU.
Oczywiście postaram się poinformować wszystkich autorów, jednak z racji, że w tej kategorii znajduje się bardzo dużo blogów, może to trochę potrwać. Informując mnie wcześniej (pod którąś z notek na stronie głównej lub w zakładce „pytania i prośby”), zaoszczędzicie mi trochę pracy. Dzisiaj postaram się też zmodyfikować regulamin i kolejne blogi będą przyjmowane do Rejestru na nowych zasadach.
Wiem, że rozbicie kategorii fantasy trochę potrwa, dlatego stara wersja cały czas będzie dostępna na Rejestrze, jednak blogi, które się przeniosą, będę z niej regularnie usuwać, umieszczając na stronach z podgatunkami. Z tego powodu pewnie nie będzie ona niebawem wyglądać zbyt estetycznie, bo odstępy się popsują.
Przy okazji chciałam też poinformować, że w przyszłym tygodniu nie pojawi się ani aktualizacja, ani nowe posty.

http://sezunitsu-z-apeironu.blogspot.com/
Rozdział 7: Przeklęta księżniczka
Smok, walka i diamentowa kotwica.

- Czegoś innego? A czego się spodziewałeś? Moje życie do najciekawszych nie należy.
- Zależy od jakiego momentu patrząc… - spoważniał.
- Nie chcę o tym gadać – wiedziała do czego dąży.
- Obiecałaś, że opowiesz dokładniej o tym wszystkim. Ja osobiście znam tylko ogólniki. To trochę mało…
- Kiedyś opowiem, ale nie dziś. Nie chcę niszczyć miłej atmosfery.
Zapadła cisza i oboje pochłonęli się filmem mimo, że kompletnie nie wiedzieli o co w nim chodzi. Na razie woleli nic nie mówić, żeby nie kontynuować poprzedniego tematu.

http://colleen-carter.blogspot.com/
Rozdział 7: Łzy
- Collie...
- Czasem mam wrażenie, że mnie nienawidzicie - powiedziała już cicho szatynka, a jej usta zadrżały. - Czasami... myślę, że robicie to wszystko, żeby się mnie pozbyć. Że chcecie, żebym odeszła, dała wam spokój. Lubicie takie życie, co? Siedzicie całe dnie w pracy, a potem wyjeżdżacie na urlop. A ja tylko siedzę w domu, bo przecież muszę pilnować Jolene. Kiedy jadę do Hogwartu, zostawiasz ją u pani Potter! - krzyknęła zgodnie z prawdą. - Dwa lata temu Jo spytała mnie, czemu to nie Dorea jest jej matką! Wiedziałaś o tym? Oczywiście, że nie!
Colleen chciała powiedzieć coś jeszcze, ale przerwało jej głośne pukanie do drzwi. Po chwili usłyszała, jak ktoś wchodzi do środka.
- Hej, Avis, słuchaj... - zawołał nieznajomy.
Dziewczyna zadrżała, słysząc głos Syriusza.

http://z-kartek-zycia.blogspot.com/
Powrót człowieczeństwa cz. 2
Obudził się zdezorientowany, z tylnej kieszeni spodni wyjęłam nóż. Uśmiechnęłam się na widok jego przerażonej miny. Jednym ruchem przecięłam tętnice i patrzyłam jak z ciała byłego już nauczyciela, ulatuje życie. Kropla po kropli…
- Jak robak…

http://hogwart-journey.blogspot.com/
Rozdział XXIII cz. I – Komnata Tajemnic
Powoli osunęłam się na posadzkę, widząc nieruchome ciało Gin. Poczułam jak łzy powoli spływają mi po policzkach. Czyżbyśmy przyszli za późno? Czy ona już nie żyje?
Oparłam głowę o kamień, wytykając sobie błędy, jakie popełniłam. Dlaczego sama nie zeszłam na dół, tylko poszłam z chłopakami do Lockharta? Może wtedy Ginny nadal można byłoby uratować… MOŻE. Nie! Ona musi żyć!, myślałam.
Łzy przesłoniły mi obraz i już nie widziałam Pottera, potrząsającego rudowłosą. Nie słyszałam prawie nic z jego rozpaczliwych błagań. Byłam zbyt roztrzęsiona.
W pewnej chwili usłyszałam inny głos. Otarłam łzy, chcąc zobaczyć jego właściciela i zobaczyłam… O najbliższą kolumnę opierał się czarnowłosy chłopak. Nie zdziwiło mnie nawet to, że jego kontury są jakby zamazane. Moją uwagę przykuła jego twarz – dziwnie znajoma.
– Tom… Tom Riddle? – zapytał Harry, a mnie ogarnął strach. Wsunęłam się bardziej w ścianę, a część kamiennej głowy zasłoniła mnie przed wzrokiem Riddle’a. Z uwagą zaczęłam przysłuchiwać się ich słowom.

http://na-szczycie-zycia.blogspot.com/
Rozdział 6
– Nie rozumiesz, Granger…
– Więc mnie uświadom!
– Przez magię straciłem wszystkich, na których mi zależało! – wybuchnął, z satysfakcją zauważając, że dziewczyna cofa się o krok. Świetnie. Chciała prawdy, więc ją dostanie. – Dlatego z niej zrezygnowałem, dlatego przez sześć lat żyłem jak mugol, byle tylko nie mieć z nią nic wspólnego! A przez ciebie… przez ciebie w jednej chwili dałem się na nowo omotać.
– Przeze mnie? – powtórzyła, rozszerzając oczy ze zdziwienia. Na policzkach miała wypieki. – Przecież to nie ja zaprowadziłam cię za rączkę do Ollivandera.

http://nowa-w-hogwarcie.blogspot.com/
Rozdział 21: Życie prawie jak w bajce
– Dlaczego? – Błękitne oczy wlepiły się w nią, obserwując ją uważnie.
Nora zamrugała powiekami oszołomiona.
– Dlaczego, co? – spytała, nie rozumiejąc jego pytania.
– Dlaczego nie jest twoim chłopakiem?
Eleonora zastanowiła się nad tym prostym pytaniem.
– Bo nie jestem do końca przekonana, czy powinien nim być – odpowiedziała w końcu.
– Więc naprawdę nie powinien nim być – stwierdził Kastiel i zamknął jedną z książek.
– Co masz na myśli? – Ta dyskusja zdecydowanie szła w dziwnym kierunku…
– Jeżeli nie jesteś pewna, to znak, że nie powinnaś się z nim wiązać. – Dla chłopaka było to oczywiste. Ale dziewczyna wciąż nie mogła pojąć jego toku myślenia. Rosier westchnął, jakby zastanawiając się, z kim musi rozmawiać i nachylił się do niej. – Dla mnie to proste. Jeżeli miałbym być z jakąś dziewczyną, nie chciałbym wchodzić w związek z wątpliwościami. Chciałbym być stu procentowo pewien, że to ta właściwa.

http://onemoreproblemff.blogspot.com/
Rozdział 19
Mama spojrzała na mnie z wielkimi oczami. Jakbym powiedziała jej najbardziej nieprawdziwą rzecz. Ojciec wstał gwałtownie i ruszył w moim kierunku. Uderzył mnie w twarz tak mocno, że spadłam z krzesła.
Calum szybko wstał i odepchnął go na bok. Rodzice patrzyli na nas, ciężko dysząc.

http://are-you-alice-girl.blogspot.com/
Rozdział ósmy
Kropelka wody opada na ziemię z przeciągłym plaśnięciem. Ten dźwięk wydaje się tak głośny w panującej ciszy, że moje serce przyśpiesza, a ramiona pokrywają się gęsią skórką. Może to od zimna bijącego od pokrytych wodą rur, pod którymi siedzę skulona albo po prostu od strachu, który ściska mi gardło? Słyszę kroki zbliżające się do miejsca, w którym się ukrywam. Słyszę, jak nadciągają; jak wyłaniają się z mroku niczym koszmary. Największy strach wywołują w nas najbardziej niespodziewane rzeczy. Lub osoby.
Wstrzymuję oddech, kiedy ich buty pojawiają się w moim polu widzenia. Nie odzywają się, a jedynie ich uważne spojrzenia przeszukują teren. Zamykam oczy i liczę w myślach od tysiąca w dół ósemkami. Dzięki temu zachowuję jasność umysłu i nie pozwalam, by panika wdarła się do mojej świadomości.

http://hptajemnicarodzinydumbledore.blogspot.com/
Secret One
Po piętnastu minutach ,,beztroskiej'' przechadzki była już na miejscu.
Na błoniach.
Właśnie tu, wśród błękitnej tafli wody i delikatnej mrocznej mgiełki postanowiono stworzyć dwudzieste pierwsze i (miejmy nadzieje) ostatnie spotkanie Strażników Gatunku.

http://anayanna-story.blogspot.com/
Rozdział 37
Nie potrafię oderwać wzroku od własnego oblicza, ani myśli, od pytań na temat tego kim się stałam. Nie rozpoznaję swojego odbicia, nie znam tych zapadniętych policzków, cienkiej, szarej skóry niemal z trudem powlekającej wystające kości, głębokich cieni pod oczami, sinych ust. A przede wszystkim nie znam tego zranionego, złamanego spojrzenia, odbijającego się w oczach, które powinny należeć do mnie.

http://fadingsstars.blogspot.com/
Rozdział 6: Inna wśród innych
- Naszyjnik? – spojrzałam na niego niepewnie.
- To znak klanu. Ja też taki noszę. – oznajmił pokazując na łańcuszek zdobiący jego szyję.
- Dzięki. – powiedziałam próbując założyć naszyjnik. – Za wszystko.
Poprawiłam włosy i odgarnęłam kosmyk opadający na moją twarz.
Nagle poczułam dziwne mrowienie na karku. Spojrzałam w górę. Tak, patrzył się na mnie, stał z dłońmi schowanymi w kieszeniach od granatowych dżinsów. Pierwszy raz znajdował się tak blisko mnie. Pomimo tego opatrunku i szwów na łuku brwiowym wciąż wyglądał nieziemsko. Czarne pilotki już nie zasłaniały jego oczu. Były niezwykłe, zupełnie, jakby letnie niebo oddało jego tęczówkom całe swoje piękno. Jego śnieżno-biała grzywka jak zwykle zdawała się być potargana przez wiatr, a wyraziste kości policzkowe tylko dodawały uroku.

http://zazakretemas.blogspot.com/
Rozdział 18
To wszystko moja wina gdybym posłuchała Camil i uważała na siebie to by się nie wydarzyło nie było by wojny, Natalie nie była by więźniem, Camil by żyła. To wszystko ponieważ uparłam się i uwierzyłam że jestem dość silna ale to nieprawda tak naprawdę jestem słaba nie potrafiłam uciec przed tymi potworami które mnie porwały i nie potrafiłam uciec Sire. Jestem beznadziejna czasami zastanawiam się nawet czy na pewno jestem podróżnikiem...

http://case-amoroso.blogspot.com/
Rozdział 14
- I na przeprosiny mam coś dla nas. Na nowy początek – dał mi reklamówkę z Adidasa, a w niej dwie koszulki z mordką Benzemy.
- Że niby taki kochany? – uśmiechnęłam się do niego pierwszy raz odkąd przyszedł.
- Śmiesz wątpić? Obejrzę w niej cały mecz i możesz robić mi tyle zdjęć i wstawać je gdzie chcesz. Kumple? – wstał i spojrzał się na mnie.
- Kumple, a może nawet dobrzy kumple – przytuliłam go.
- Jestem z was dumny, gołąbeczki – odezwał się Alvaro z kanapy.
- Zamknij się! – odpowiedzieliśmy równo i wybuchliśmy śmiechem.

http://unlock-you-heart.blogspot.com/
Rozdział 5
Słyszałam szum drzew, delikatny podmuch wiatru bawił się moimi włosami a w powietrzu unosiła się przyjemna woń wiśni. Delikatnie oraz niepewnie otworzyłam oczy. Ujrzałam przebijające przez gałęzie promienie słoneczne. Chwila! Szybko zerwałam się na równe nogi. Gdzie ja jestem?! Pamiętam iż byłam na dworze i upadłam na śnieg... No właśnie! Szybko rozejrzałam się na wszystkie strony. Znajdowałam się w jakimś ogrodzie. Powoli oraz niepewnie ruszyłam przed siebie. Czułam pod swoimi stopami łaskotanie trawy, ciepłe promienie słoneczne przyjemnie grzały moje ramiona oraz plecy a do tego wiatr łagodnie wiał. Do moich uszu dochodziły dźwięki fortepianu. Zaraz fortepianu? Ponownie się rozejrzałam i tym razem znajdowałam się w pokoju wypełnionym lustrami. We wszystkich lustrach widziałam swoje odbicie. Na sobie miałam beżową sukienkę do kolan, zakończoną na ramionach oraz kolanach koronką. Gra fortepianu z każdą sekundą stawała się donośniejsza oraz mroczniejsza. Przyśpieszyłam kroku, jednak nie mogłam wydostać się z tego labiryntu.

26 komentarzy:

 1. Hej, tutaj Antyarktyka z bloga "Szkoła im. Flanagana Mallaroya". Mój blog jest w rejestrze kategorii Fantasy, podczas Waszego remontu proszę o przydzielenie go do działu Urban Fantasy. ;) Pozdrawiam!

  (link do bloga: http://mallaroy.blogspot.com/ )

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej, moje oba blogi: We all have secrets (http://mylifegotmuchbetterwhenyoucameinit.blogspot.com/
  i Huge secrets Guards (http://oneworldmanylivesonefuture.blogspot.com/)
  są w rejestrze w kategorii Fantasy. Proszę o przydzielenie ich obu do podkategorii urban fantasy ;)
  Pozdrawiam
  Zuza :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Blog : www.ostatni--oddech.blogspot.com
  Tytuł : Ostatni Oddech
  Kategoria : Fantastyka
  Możesz dodać do DARK FANTASY

  dziękuję <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej moj blog (http://zazakretemas.blogspot.com) jest na rejestrze w kategori fantasy mozecie go dodac do urban fantasy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Http://marionetka-ciemnosci.blogspot.com do kategorii low fantasy, prosze :)

  OdpowiedzUsuń
 6. niepisane-nam-niebo.blogspot.com do kategorii urban. Z góry dziękuję. (;

  OdpowiedzUsuń
 7. http://legendarna-lowczyni.blogspot.com/
  Bardzo prosiłabym dodać go do urban fantasy :)

  OdpowiedzUsuń
 8. http://kajjka.blogspot.com/

  proszę o przeniesienie do kategorii high fantasy
  dziękuję i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. http://kroniki-gold-feather.blogspot.com/

  Proszę o przeniesienie do podkategorii dark fantasy... bo chyba to moja kategoria xD Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 10. http://breathofthegods.blogspot.com/
  Proszę o przeniesienie do podkategori Heroic fantasy, dziękuję! ♥

  OdpowiedzUsuń
 11. http://hipnotyzerka.blogspot.com

  Proszę o przeniesienie do podkategorii High fantasy ;3
  Dziękuję i pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 12. Prosiłabym o przeniesienie Czerwonego Piachu (http://czerwony-piach.blogspot.com/) do podkategori high fantasy. Tam chyba najbardziej pasuje.

  A jeśli o podział chodzi, pomysł bardzo dobry :). I dziękuję za info u mnie ^^.

  Pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 13. http://dreams-of-reality-margaret.blogspot.com/
  Proszę o przeniesienie do High fantasy :)

  Z góry dziękuję i pozdrawiam,
  Aerthis

  OdpowiedzUsuń
 14. Prosiłabym o przeniesienie http://ofiara-wrozek.blogspot.com/ do High Fantasy ;)
  Dziękuję i pozdrawiam
  Carmen

  OdpowiedzUsuń
 15. http://chatka-czarownicy.blogspot.com to low fantasy.
  Dzięki za informację :)

  OdpowiedzUsuń
 16. http://sacrificed-to-the-devil.blogspot.com/
  Prosiłabym o przeniesienie do podkategorii Low Fantasy.
  Dziękuję bardzo! :)

  OdpowiedzUsuń
 17. http://land-of-death.blogspot.com/
  Podkategoria - Heroic fantasy :)

  OdpowiedzUsuń
 18. http://war-of-dragons.blogspot.com/ proszę o przeniesienie do kategorii high fantasy :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Witam, proszę o przeniesienie bloga http://biala-czarownica.blogspot.com/ do podkategorii heroic fantasy:)

  OdpowiedzUsuń
 20. http://historiepewnegodemona.blogspot.com/ -> nie za bardzo wiem, jak się zakwalifikować... Myślę, że to będzie High fantasy :)

  OdpowiedzUsuń
 21. http://jack-felix-omega.blogspot.com/
  Podkategoria - Low Fantasy

  OdpowiedzUsuń
 22. http://mrocznarzeczywistosc.blogspot.com/
  Podkategoria - urban fantasy

  OdpowiedzUsuń
 23. EEEE NAPISZCIE COS O BLOGU VERLOREN-PRINZ.BLOGSPOT.COM!!!!!!!!!!! RAZ RAZ

  OdpowiedzUsuń
 24. http://memuary-rodziny.blogspot.com/ i http://spod-znaku-barana.blogspot.com/ - oba prosiłabym o przeniesienie do podkategorii high fanstasy. Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 25. Chciałabym zawiadomić że:
  kroniki-dzieci-ciemnosci.blogspot.com proszę przenieść do podkategorii low fantasy. Z kolei blogi:
  corka-aniolow.blogspot.com i dary-aniola-inna-historia.blogspot.com zostały zakończone :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Chciałabym prosić o przeniesienie mojego bloga Nigdy się nie pod dam! Do kategorii low fantasy.
  Link : http://zaufac-aniolowi-czy-jego-lzy.blogspot.com/?m=1 ;) Dzięki

  OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy