piątek, 14 października 2016

Nowe posty (216)

http://dokonujac-wyborow.blogspot.com/
Rozdział 10 cz. 1
– Dobra, dobra. Już i tak prawie kończę. Możesz już coś robić. Nie tylko żłopać MOJĄ herbatę – zaakcentował.
– Bardzo dobrą herbatę twojej matki – odparowała dziewczyna.
Nowak spojrzał na nią jeszcze raz i wbił wzrok w kartkę papieru. Rudowłosa zobaczyła swoją postać uwiecznioną na kawałku bloku rysunkowego.
Stanęła obok Maćka, nachylając się, tak że mieli głowy na tym samym poziomie.
– Nie no, czy według ciebie ja mam taki duży nos? To jakieś jaja.
– Nie, to nie jaja. Spójrz w lustro – powiedział Maciek, szczerząc zęby w uśmiechu, tak że Maja widziała, że żartuje. Ta tylko zmierzyła go spojrzeniem. Jej błękit przeciwko jego brązowi.

http://glonek-bb.blogspot.com/
„Za Nocą” Rozdział 12
- Jaki masz plan? Mam nadzieję, że to nie to co myślę - spojrzała wymownie na tapczan. Nie umiała dosadnie stwierdzić jak bardzo by jej nie pasowało gdyby to jednak o to chodziło.
Patrzył na nią przez chwilę nieprzeniknionym wzrokiem. Obawiała się jego odpowiedzi, oczekiwała na nią w napięciu, jednak gdy odpowiedział strach strach tylko narósł.
- To mógłbym zrobić w naszej siedzibie, bez strachu, że ktoś mógłby nam przeszkodzić. Chodzi o coś znacznie bardziej wiążącego. - Podał jej dłoń, a ona z wahaniem ją ujęła. W jego drugiej ręce, nie wiadomo skąd, pojawił się pedzelek. Płynnym ruchem naszkicował na jej nadgarstku czerwony symbol kształtem przypominający pustą w środku kroplę.

http://secrets-from-the-past.blogspot.com/
Rozdział XIII
- Nie wystarczy ci ona, co? Ich też chcesz zabrać? - nikt nie podejrzewał nawet, że stać go na tak wypruty z emocji głos.
- Nikogo nie próbuję ci odebrać. Właśnie miałem odmówić... - po raz kolejny jednak, niedane mu było skończyć.
- Kłamiesz! A ja ci nie pozwolę, nie będą uczestnikami twoich gierek. Pożałujesz, że kiedykolwiek próbowałeś... - i w tym momencie stało się coś, czego nikt się nie spodziewał. Mała pięść wylądowała na jego twarzy z taką siłą, że aż się zachwiał.
- Jak śmiesz?! Po tym wszystkim, co dla ciebie zrobił! Odzywasz się tak do człowieka, którego mieniłeś przyjacielem, w imię czego? Twojej urażonej dumy? I ty się dziwisz, że Hermiona wybrała Harry'ego zamiast ciebie? Brzydzi mnie twój widok - Ginny Weasley wyrzuciła z siebie wszystko, co ukrywała od kilku tygodni. I wyraźnie czuła się z tym lepiej. Nie przejmowała się nawet szokiem, wymalowanym na twarzach jej rodziców.

http://nasze-przeznaczenie.blogspot.com/
23
— Wszystkiego najlepszego, Księżniczko — wyszeptał mi do ucha, a potem razem weszliśmy do środka. Podobał mi się sposób w jaki się do mnie zwrócił. W tym momencie czułam się naprawdę jak księżniczka z bajki. Wszystkie moje ulubione opowieści z dzieciństwa kończyły się szczęśliwe, ale życie to nie była żadna wymyślona historia. To było prawdziwe i upadałeś częściej niż mógłbyś o tym pomyśleć.
— Dzięki — powiedziałam uśmiechając się uroczo. Splotłam nasze ręce i wprowadziłam go do salonu gdzie Magda rozstawiała kilka misek na stole.
— Cześć, Thomas — moja siostra przywitała, uśmiechając się szeroko. — Dobrze, że już jesteś, bo ta mała wariatka zaraz by oszalała.
— Wiesz, że sobie grabisz? — posłałam mojej siostrze ostrzegawcze spojrzenie, a ona zaśmiała się wesoło i bez słowa wróciła do kuchni. Wywróciłam oczami.
— Jak tak dalej będziesz robić to będzie to twój nawyk do końca życia — spojrzałam na blondyna z uniesionymi brwiami, nie mając kompletnie pojęcia o co chodzi. — To wywracanie oczami?

http://dragon-story.blogspot.com/
Rozdział 4: W pułapce
Gdy tylko dostał wszelkie wytyczne, podszedł do niego na tyle blisko, że gdyby mężczyzna był tym prawdziwym, czułby oddech młodzieńca na swojej twarzy. – Bakemono – szepnął i przebił go ostrzem cienia. Człowiek, który stał przed nim tracił wszelkie kolory, a po chwili zaczął zamieniać się w czarny piasek, który potem stlił się, by nie zostało żadnego śladu.

http://cirk-damonia.blogspot.com/
Rozdział 6
- Więc będziesz mnie tu więził?! - wyszczerzyła na niego zęby, ale w porównaniu do niego była malutka, jej kły także.
Czarny wilk przysunął łeb bliżej klatki i również obnażył zęby.
- Nawet gdybym miał Ci założyć kaganiec - odparł sucho wilczym głosem, który brzmiał w jej uszach niczym grzmienie burzowego nieba.

http://dramione-cienka-granica.blogspot.com/
Rozdział I w którym Blaise staje się podejrzliwy. cz. II
Gryfonka zdziwiła się, kiedy zobaczyła Zabiniego, wyłaniającego się zza półek z książkami i zmierzającego w kierunku jej stolika. To zaskoczenie szybko przeobraziło się w złość i odrobinę przerażenia, kiedy zobaczyła, że podąża za nim Draco Malfoy.
Neville nie wyglądał na zszokowanego, prędzej nieco przestraszonego, całą sytuacją.
– Granger. – Zabini skinął głową w jej kierunku, zanim obrócił się w stronę Neville’a. – Longbottom.
Hermiona spojrzała na chłopaka z niezadowoloną miną.
– Miejmy to już za sobą, dobrze?

http://boski-konflikt.blogspot.com/
Rozdział VII
– Zaczekaj, mam prośbę. Spędzaj więcej czasu z innymi. Nie zamykaj się w Duat. Na samym dnie tego wymiaru jest uwięziony Apopis, a długie przebywanie w tym samym miejscu co on… Nie zamykaj się na nas, chłopcze, bo to najgorsza rzecz, jaką możesz zrobić. Nie jesteś szczęśliwym bóstwem, Anubisie. Was, bogów śmierci z każdego panteonu, czeka podobny los. Gdy nasza rodzina, cywilizacja upadanie, będziesz ostatnim, który przestanie istnieć. Będziesz przez jakiś czas całkiem sam. Przykro mi, ale nie da się tego zmienić. Bo co byśmy nie zrobili, śmierć zawsze umiera ostatnia.

http://noemiharpia.blogspot.com/
Harpia Stiles! Rozdział 8
- Zgłupiałeś Isaac...- westchnął Stiles.- Każdy z nas jest szczęśliwy, że ma Cię tutaj. Jesteś może jeszcze odrobinę nie w formie, głównie psychicznej. Myślę, że powinieneś o tym komuś powiedzieć i nie mówię żebym od razu to był ja.- Chwila przerwy na dwa głębsze oddech i zebranie myśli w spójną całość.- Nie wiem, dlaczego myślisz, że ktoś mógłby mieć Cię dość, ale jeśli o mnie chodzi to jestem święcie przekonany, że z takim przyjacielem jak ty mogę przetrwać nawet do późnej starości... A weź pod uwagę, że harpię starzeją się w cholernie wolnym tempie. Dlatego uświadomię Cię, że pomęczysz się ze mną jeszcze kilka ładnych lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy