piątek, 24 marca 2017

Nowe posty (237)

Rozdział 2
„I błagam, niech mój mąż mnie kocha. Niech mnie nie bije. Ani nie krzyczy. Niech teściowa się ze mną zaprzyjaźni, a teść szanuje. Proszę cię, proszę cię…”, wznosiła modły, ceremonialnie uderzając czołem o podłogę.

http://opowiadaniazmidgardu.blogspot.com/
Rozdział 14
- Panie - Szóstka starszych mężczyzn skłoniła się bez przekonania. Każdy miał na sobie długą, drogą szatę suto wyszywaną złotem, srebrem i kamieniami szlachetnymi, których było pełno także na ich dłoniach. Byli aż obrzydliwie oblani bogactwem.[...]
Uniosłam brew wodząc po nich wzrokiem. Żaden nie wydawał się godny zaufania, sześć małych szczurków kombinujących jakby tu zarobić nie robiąc nic.

http://walen-mojego-serca.blogspot.com/
8. Płetwy i ogony
I wtedy nagle je dostrzegam. Z południowego zachodu, od strony słońca, pędzą, wyskakując naprzemiennie nad wodę, potężne, czarno-białe sylwetki o trójkątnych płetwach grzbietowych. Nigdy jeszcze dotąd nie czułam takiego przemieszania zachwytu z lękiem. Orki! Piękne bestie, i śmiertelnie niebezpieczne. I to aż trzy!
Zaraz, czy one płyną w moją stronę? Skręcają, już nie wyskakują, tylko suną jednostajnie, ich płetwy, bardziej obłe niż u rekinów, przecinają wodę. Im bardziej się zbliżają, tym lepiej ogarniam ich ogrom. Ze dwie-trzy tony od sztuki będą na pewno!

http://miniaturkidosme.blogspot.com/
Cz. 6
Hermiona spojrzała na nią badawczo, lecz Lily nie uchyliła się przed intensywnością jej wzroku. Podziwiał ją za to.
- Uznam, że tego nie powiedziałaś. Podejmij decyzję, gdy przedstawię ci moją prośbę- poczekała, aż kiwnie głową.- Proszę, pogódź się z Severusem.

http://slodki-pamietnik-i-slodki-sekret.blogspot.com/
Rozdział 31
Zaspana otworzyłam oczy , mruknęłam coś sennie i zamrugałam parę razy. Obok mnie stęknął Lysander. Otworzyłam oczy już na dobre, a pierwszym co zobaczyłam była twarz chłopaka oddalona od mojej o zaledwie kilka centymetrów.

http://leahblackmoon.blogspot.com/
Rozdział 3
Objęłam dowodzenie nad swoją żałosną grupką, złożoną ze słabych i nowicjuszy. Patrzyłam na Collina i Bradyego, gotujących się do pierwszej w życiu poważnej walki, ostatkiem sił powstrzymując się przed upomnieniem ich. Wszystkie moje myśli zdawały się do nich krzyczeć – co z wami?! Czy wy nie wiecie, że w tej walce nie ma niczego chwalebnego?! To tylko pot, chaos, krew, ból, cierpienie i poczucie paraliżującego odrealnienia. Czego wy chcecie?! Na co wy czekacie? Myślicie, że czeka na was jedynie chwała?

http://preludiumofwyverntrylogy.blogspot.com/
Rozdział 6
– Jak wygląda sytuacja na północnych traktach? Słyszałem jakiś czas temu, że doszło tam do paru dość niemiłych incydentów?
Ryży niczym pochodnia Salmon machnął ozdobioną trzema pierścieniami dłonią.
– Z początku rzeczywiście wyglądało to dosyć poważnie. Kilku dezerterów z armii Heralona napadło na dwie karawany kupieckie, zrabowali wszystko, co się dało, zabili wszystkich, którzy nie uciekli wystarczająco daleko, i zapadli się pod ziemię. Jeden z naszych posłańców natknął się na nich jednak w pobliskiej oberży, gdzie przepijali to, co ukradli. Już nikomu nie zagrożą, ponieważ kazałem ich powiesić na trakcie. Ku przestrodze.
I oczywiście nie przyszło mu do głowy, żeby skonsultować to ze mną.
– Mam też propozycję, aby zwiększyć podatki nakładane na mieszkańców Ursai. Przecież to już praktycznie Pogranicze, powinni...
– Może najpierw ja rozważę pomysł?
– Jasne, to tylko taka luźna propozycja. – Speszony Harris spuścił wzrok. Zawsze, gdy natykał się na jakikolwiek opór w dowolnej sprawie, zaczynał zachowywać się jak skrzyczane dziecko.

http://granica-olimpu.blogspot.com/
Rozdział 5: Słabość
Mężczyzna wyskoczył z domu jak porażony. W jego umyśle kłębiły się najróżniejsze pomysły — od tych najłagodniejszych po najpotworniejsze — o tym, co mogło stać się z Penelopą. Kiedy zauważył leżącą na chodniku dziewczyn, nie zastanawiał się. Zeskoczył ze schodów i złapał za wyciągnięte dłonie Penelopy, przyciągając ją do siebie. Tylko jeden raz spojrzał na dotąd nieznaną mu istotę, której oczy zalane były czystą czerwienią, przebijającą się nawet przez czarny dym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy